HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Pakolo

Active member
Bez reklam
Na każdym. W dolnej krawędzi ekranu przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij do góry ekranu.
 

grzesch

New member
Na każdym. W dolnej krawędzi ekranu przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij do góry ekranu.

A no teraz ok, ale tylko mysz zewnętrzna, na pilocie jak nacisnę i przytrzymam OK, to strzałki już nie działają, żeby wysunąć pasek :niewiem: (no chyba, że naciśnięcie realizuje inny przycisk ?)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kirek, problem występuje z napisami pobranymi przez apkę w KODI. osobne napisy pobierane ręcznie z napiprojekt ,,srt,, działają dobrze na Central Europe.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek, problem występuje z napisami pobranymi przez apkę w KODI. osobne napisy pobierane ręcznie z napiprojekt ,,srt,, działają dobrze na Central Europe.

Niestety tutaj trzeba bardzo często ręcznie zmieniać ustawienia kodowania na Unicode - UTF 8 lub Central Europe ISO 8859-2. Notabene szkoda, że Napiprojekt i Napisy24 są nieaktywne w KODI.
 

Bejziczek

Member
Dzisiaj zakupiłem Q5Pro, pewnie jutro lub po niedzieli do mnie trafi.
Czy to prawda, że Androidowy Netflix wyciąga maksymalnie 480p?
Znajdę gdzieś w sieci jakieś ciekawę poradniki odnośnie Kodi etc?
Czy na Ipada są jakieś dobre aplikacje do sterowania boxem?
Czy z pod Windowsa także można nim sterować wpisując IP box-a w przeglądarce internetowej?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy to prawda, że Androidowy Netflix wyciąga maksymalnie 480p?

Zależy od urządzenia. Większość tak, bo jest w nich zwykły Android z nakładkami. Ale część producentów sprzętu z Android TV na pokładzie ma umowy z Netflixem, Amazonem, Hulu itp., jest nawet streaming w 4K (oczywiście umowne).

Ten Android TV jest istotny, dlatego czynione są różne próby i jest kilka aplikacji, które mogą spowodować, iż sprzęt "przedstawi się" Netfliksowi np. jako telewizor Philips z Android TV. Działa to różnie, z reguły nie działa, zwłaszcza pod Nugatem. Ale ostatnio tematu nie śledziłem, więc może coś się zmieniło. Osobiście korzystam a aplikacji na tv Samsung H6400 i jest 1080i.

Ale - co dziwne - mój tablet Samsung Galaxy Tab S2 z wyświetlaczem QHD pokazuje, iż materiały z Netfliksa też idą 1080i ((o ile mu wierzyć). Jakość jest ekstra, więc nie wnikam w to głębiej... :)
 

x007

New member
Ma ktoś z Państwa podpiętego Q10/Q5 pod sprzęt marki Onkyo?

Pytanie - Czy sprzęt poprawnie wykrywa (pokazuje na LCD) ikonkę od typu dzwięku? DTSMD, TRUEHD, ATMOS i DTS-X?
 

grzesch

New member
Ma ktoś z Państwa podpiętego Q10/Q5 pod sprzęt marki Onkyo?
Pytanie - Czy sprzęt poprawnie wykrywa (pokazuje na LCD) ikonkę od typu dzwięku? DTSMD, TRUEHD, ATMOS i DTS-X?

Panowie czemu mi się aktualizuje z automatu Kodi z 16.1 do 17??

Panowie, ale już ktoś wspomniał o tym w tym temacie - piszcie, jaką macie wersję softu. Pewne "babole", rozwiązania czy sugestie mogą być różne dla różnych wersji softu :cool:
 

grzesch

New member
Wielkość dysku

A u mnie dzisiaj zonk :shock: - chciałem skopiować film na dysk a tu z 4TB zrobił mi się dysk 2TB i nie mogę nic skopiować (komunikat o braku wolnego miejsca). Ktoś wie, o co chodzi :?:
Zapomniałem dodać, że z poziomu Q10 widzi 4TB i jak podłączę przez USB 3.0, PC też widzi 4 TB. Chodzi o sambę, do wczoraj bez problemów widziałem 4TB przez sieć, dzisiaj tylko 2TB :(
 
Ostatnia edycja:

Bejziczek

Member
Witam
Od wczoraj jestem szczęśliwym (mam nadzieje, że tak zostanie) Q5Pro.
Podłączony jest do TV Samsunga, kablem coaxial do amplitunera Yamahy, a samba jest na dysku usb podłączonym do routera.
Wszystko działa bardzo fajnie, jakość obrazu rewelacja, dźwięk z plików flac o wiele lepszy niżli odtwarzany w tv lub VU+
Mam kilka pytań. Obecnie jest na nim Android 5.1. Warto zaktualizować?
Czy jest możliwość bym przy wyłączonym tv sterował boxem z iPada albo peceta, ale nie Kodi, tylko np uruchomił Deezer bądź TuneIN etc?
 
Ostatnia edycja:

x007

New member
Panowie, ale już ktoś wspomniał o tym w tym temacie - piszcie, jaką macie wersję softu. Pewne "babole", rozwiązania czy sugestie mogą być różne dla różnych wersji softu :cool:

U mnie najnowszy 1.09
Nie wiem czy coś mam źle ustawione ale z pliku mkv z dzwiękiem TrueHD dostaję na amplituner tylko PCM 2.0 wtf...
 
Do góry