HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

ThePepe

New member
Bez reklam
Do kodi lepiej Yatse.
Ja nie odpowiem za Ciebie, bo nie było to dla mnie ważne kryterium przy wyborze playera. Miał działać, łykać wszystkie formaty i nie zawieszać się. I w tym się sprawdził :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
U mnie coś Hicontrol nie działa.
Ja przestałem korzystać z apki odkąd podpiąłem klawiaturę, działa bez zarzutu.

słaby pomysł wydać 900 żeby sie okazało że nie działa.
Apka jest tylko dodatkiem...

Do kodi lepiej Yatse.
Ja nie odpowiem za Ciebie, bo nie było to dla mnie ważne kryterium przy wyborze playera. Miał działać, łykać wszystkie formaty i nie zawieszać się. I w tym się sprawdził :)
dokładnie tak :)
 

hz10

New member
mam w zasadzie tylko dwa wymagania:
1. odtwarzanie plików flac cue wma i inne 192/24.
2. pełna obsługa odtwarzacza bez udziału telewizora.
 

kwi4tek

New member
A czy jest sens podpinania pod niego DAC'a w celu polepszenia jakości dźwięku? Sam już nie wiem na co się zdecydować, na q10 czy miniPC...
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Q5/10 Pro wspierają technologie HDR10 oraz HiSilicon Imprex 2.0. czy "HiSilicon Imprex 2.0" to jest wsparcie dla Dolby Vision? Pytam, ponieważ Warner Bros będzie wydawał filmy w tej technologii i może się wkrótce okazać, że tak jak przyczynił się do upadku HD-DVD tak teraz pogrąży HDR10.
 

Manky

New member
Q5/10 Pro wspierają technologie HDR10 oraz HiSilicon Imprex 2.0. czy "HiSilicon Imprex 2.0" to jest wsparcie dla Dolby Vision? Pytam, ponieważ Warner Bros będzie wydawał filmy w tej technologii i może się wkrótce okazać, że tak jak przyczynił się do upadku HD-DVD tak teraz pogrąży HDR10.

HiSilicon Imprex 2.0 to 'silnik/algorytm' teoretycznie polepszający jakość obrazu, coś jak Darbee. W praktyce ma się to róznie. Natomiast nie ma to nic wspólnego z DolbyVision.

Posiłkując się tym tematem:
Dolby Vision on Q10 Pro?
w teorii Q10 powinno łyknąć DV.
 

msx

New member
witam
czy jest mozliwosc dodania napisow z osobnego pliku do filmu w czasie dzialania filmu na playerze glownym himedi ? jak tak to jak to zrobic,
bo na kodi to sie da sprawdzalem ale tutaj jakos nie moge znalezsc tej opcj,bo te pobierane z download to niektore porazka same krzaczki
pozdrawiam
 

msx

New member
Krzaczki zmieniasz w ustawieniach> sub encode
faktycznie da sie nie wiedzialem o tym , tylko tam troche ich jest najlepiej zadzialaly "central europe" ale problem zaczyna sie jak film nie ma mozliwosci pobrania napisow downloaderem bo poprostu ich nie ma w bazie to wtedy co? tylko zostaje kodi odtwarzacz?
pozdrawiam
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja używam tylko kodi do filmów, który jest wspomagany przez wrappera, do muzyki aktualnie okrojony androidowy foobar.
 

jasperus

New member
Panowie o co chodzi tymi addonami w kodi. Zainstalowalem sobie Pro sport i kilka innych i nic nie dziala. Jakis "błąd "B" - wiecej informacji znajdziesz w pliku rejestr..." i tyle. U was dziala wszystko?
 

grzesch

New member
instalacja dysku twardego 4TB

Witam, w związku z tym, iż moja Ariva dogorywa :-? przyszedł czas na zmianę sprzętu. Wybór padł na HiMedia Q10.
I tu pytanie odnośnie montażu dysku twardego. Posiadam nowy HGST 4TB - czy będzie widziany jako internal w Q10 ? Podłączyłem dysk do PC, zainicjowałem GPT, format jako NTFS, wgrałem parę giga filmów - wszystko działa. Podłączyłem przez stację dokującą do mojej Arivy i o dziwo widzi dysk. Lecz są problemy z power off i w ogóle z zarządzaniem energią - no ale jak pisałem, Ariva dogorywa i stacja dokująca też jakiś "prosty chińczyk".
Przewertowałem poradnik z Futeko, gdzie jest pokazane normalne przygotowanie dysku, tak jak ja to opisałem powyżej. Lecz na forum userzy piszą, że im nie wykrywa tak przygotowanego dysku. Na jakimś niemieckim forum znalazłem, iż prawidłowy rozmiar klastra powinien być 512 kb. Jeszcze w innym miejscu znalazłem, iż klient podłączył dysk do Q10 jako zewnętrzny, skopiował parę plików z wewnętrznego dysku na ten zewnętrzny i po włożeniu do środka dysk nagle zaczął być widziany przez Q10.
Czy możecie się wypowiedzieć, jak to jest z tym wbudowanym dyskiem w Q10. Może osoby, które formatowały dysk z poziomu Q10 sprawdzą, jaki jest system plików i jaka jest wielkość klastra.
Za wszelkie sugestie dzięki.
 

Bejziczek

Member
Witam
Wiem, że temat dotyczy Q10Pro, jednakże ja skłaniam się ku Q5Pro i czy różnica między nimi to tylko brak możliwości montażu HDD oraz mniejsza pamięć czy coś jeszcze ?
Posiadam TV Samsung z serii F i tam kwestie związane z obsługą multimediów po prostu mi się nie podobają, amplituner KD mam także ponad 10-letni także tylko DD i DTS, a zależy mi na fajnym odtwarzaniu muzyki z plików flac, serwisów a'la Deezer, TuneIN etc, a najważniejsze wygodnym oglądaniu plików mkv z napisami, bym mógł sobie ustawić taki krój i kolor czcionki jaki ja chcę. Źródłem multimediów byłby dysk usb podpięty do routera i tam uruchomiony serwer samba/dlna.
Miło by było wygodnie sterować playerem z Ipada bez konieczności włączania TV
 
HiMedia ma problemy z obsługą samby. W każdym razie mój Q10 miał

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry