HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie w końcu udało mi się przetestować sacd.iso pliki na Q10 Pro, odtwarza je tylko apka Kamerton i oczywiście tylko 2.0 i.... i nie daje sobie z nimi rady, za słaby procesor, pozamiatane:D
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Panowie w końcu udało mi się przetestować sacd.iso pliki na Q10 Pro, odtwarza je tylko apka Kamerton i oczywiście tylko 2.0 i.... i nie daje sobie z nimi rady, za słaby procesor, pozamiatane:D

Jakie są parametry tego pliku? Czy to Octuple-rate DSD? Z taką częstotliwością próbkowania HiSilicon w HiMedia powinien sobie poradzić przy odpowiedniej aplikacji. Daj jakiś link do próbki.

Nie siedzę "w dźwięku", ale zdaje się, że był JRiver Media Player na Androida i foobar z odpowiednimi wtyczkami do SACD. Ale mogę się mylić...

I jeszcze pytanie: po co? Za odpowiedź niech posłuży cytat: SACD zyskał sobie większe powodzenie w środowisku audiofilów, którzy uznają go za nieporównywalnie bliższy oryginalnemu brzmieniu niż CD-Audio. Liczne testy odsłuchowe przeprowadzane przez rozmaite zespoły profesjonalistów zajmujących się inżynierią dźwięku nie potwierdziły jednakże prawdziwości powyższej opinii. W warunkach podwójnie ślepej próby, przy normalnych poziomach głośności, żaden ze słuchaczy nie był w stanie odróżnić SACD od CD-Audio.
 

radoskur

New member
Panowie w końcu udało mi się przetestować sacd.iso pliki na Q10 Pro, odtwarza je tylko apka Kamerton i oczywiście tylko 2.0 i.... i nie daje sobie z nimi rady, za słaby procesor, pozamiatane:D

Nie jest to wina procesora ten by sobie z tym plikiem poradził skoro daje radę z plikami z przepływnością powyżej 100mbps. Wina leży po stronie softu lub braku opłaconej licencji a nie sprzętu.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kirek ciężko mi podać jakieś demo sacd.iso bo pliki, które mam to oryginalne płyty zgrane przez znajomego bodajże za pomocą jakiegoś hacka na ps3.

Zapomniałem edytować wpis, macie racje Panowie to nie wina procesora, a raczej playera i ogólnie androida. Co do foobara to on raczkuje na androidzie i nie ma do niego wtyczek jak na PC(mam nadzieję, że to się zmieni, jutro wyskrobie maila do twórców apki).

Co do jakości cd-sacd to ja mam nieco odmiennie zdanie bo nawet u mnie na badziewiu, które mam słychać różnice na plus, a mam płyty cd audio kupione i te zgrane od znajomego sacd. Pomijając sam fakt jakości ja trzymam sacd.iso przede wszystkim dla ściężek 5.1. Posłuchajcie Remasterów płyt Depeche Mode w 5.1 albo Floydów a uświadomicie sobie, że muzyki da się słuchać w 5.1 i na dodatek ucho się cieszy:)

Nie ukrywam, że zakup playera był skierowany na montaż dysku i zgranie całej swojej muzy na niego ze względu na wygodę, a następnie kiedyś przy zmianie sprzętu dorzucenie daca.

Na pewno się nie poddaje co do playerów audio, ba nawet zaczepiam znajomych ze studiów, szukając kogoś kto mi wyskrobie apke na androida. Tutaj chodzi o apke, która będzie działać jak foobar ze wszystkimi wtyczkami na pc i będzie można wybrać wyjście dźwięku HDMI/Coaxial + interfejs jak w foobarze na PC czyli Okładka albumu - odtwarzany kawałek - lista utworów.

Aktualnie odtwarzacz za pomocą wbudowanego playera odtwarza flac 2.0 i flac 5.1, ale kompresując sacd do flac obcinamy znacznie bitrate itd, przynajmniej tak się dzieje w programach na windowsa.
 

wawa69

New member
Czy może mi ktoś kulturalnie i w prostych słowach wytłumaczyć co to jest ten "Wrapper" do czego służy,jak się to instaluje,czy trzeba się gdzieś rejestrować i czy w ogóle warto się tym interesować,ewentualnie proszę o jakiś odnośnik do polskiej strony z opisem tej aplikacji (usługi).
 

Manky

New member
Wrapper to coś jakby 'skrót' do oryginalnego odtwarzacza filmów Himedia.
Chodzi o to że jesli chesz używać KODI i wszystkie filmy odpalać poprzez KODI (wtedy możesz mieć okładki, opisy itp, ale to inny temat) to niestety niektórych plików KODI nie otwiera poprawnie, np ISO 3D. Właśnie po to został stworzony wrapper, działa on na zasadzie polecenia 'otwórz za pomocą'. Tj poprzez KODI odpalasz film, KODI uruchamia polecenie 'otwórz przez oryginalny odtwarzacz' i film jest odpalany przez oryginalny odtwarzacz himedii. Po zakończonym oglądaniu danego materiału widok powraca spowrotem do KODI.

Mam nadzieje że nie zamieszałem zbytnio.
Wrapper jest darmowy, jeśli chodzi o instalację to polecam forum futeko, tam jest to dokładnie opisane (możesz użyć transalatora google jeśli nie czytasz po angielsku)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ogólnie rzecz biorąc "wykład" oddaje sens wrappera jako odtwarzacza HiMedia uruchamianego z interfejsu Kodi. Dodajmy jeszcze, że uzupełnia interfejs Kodi o kilka przydatnych funkcji. W ustawieniach HiMedia możemy wybrać czy chcemy korzystać w wrappera czy też z odtwarzacza Kodi.

W wersjach firmware Himedia od bodajże 1.05 wrapper jest preinstalowany.

Tutaj szczegóły: Q5/Q10 Pro Kodi 'wrapper' Instructions
 

hz10

New member
witam
przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi: czy jest możliwość sterowania tym playerem za pomocą smartfona/tableta? zależy mi głównie na puszczaniu muzyki do dac i włączanie za każdym razem telewizora jest mega upierdliwe(obecnie używam oplaya r1).
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Można sterować, jest kilka aplikacji które sobie z tym radzą. Poczytaj zagraniczne fora, ale i chyba w tym wątku coś było na ten temat
 

hz10

New member
oglądałem nawet filmiki na których widać że działa ale wolałbym usłyszeć to od szanownych forumowiczów którzy przypadkiem testowali i mogą napisać z czystym sumieniem że "jest dobrze, będziesz zadowolony" ;)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Czy będziesz zadowolony to nie wiemy :) musisz przetestować sam i się upewnić czy to jest właśnie to co Tobie jest potrzebne
 
Do góry