HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Daniels84

New member
Nie mam parcia na islnstalacje tego multi master. Niech ktos powie chociaz jakiensa okusy z instalacji tego l. Oprocz wtyczek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Daniels84

New member
Odtwatzal ktos blu raya pliki na himedia ?
Mam problem odtwarzam film formatu BDMV na KODI i zacina sie film nie ma płynnosci co robic ? Mozna doinstalowac jakies kodeki czy cos ?
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Odtwatzal ktos blu raya pliki na himedia ?
Mam problem odtwarzam film formatu BDMV na KODI i zacina sie film nie ma płynnosci co robic ? Mozna doinstalowac jakies kodeki czy cos ?

Odtwarzałem kilka filmów, zarówno z ISO jak i katalogu BDMV, żaden nie stworzył problemu. Oczywiście przy aktywnym Wrapperze, bowiem odtwarzacz Kodi kiepsko sobie radzi.
 

Daniels84

New member
jak sprawdzic czy mam aktywny wraper ?

Jak odpalam Himedia to z MEDIA CENTER odtwarzam pliki BDMV to odpala bez problemu. Ale wlaczam Kodi>Video>Pliki> folder z filmami odpalam BDMV> to przycinaja filmy ... jak zrobic zeby nie przycinały ?
 
Ostatnia edycja:

Daniels84

New member
20170106_170026.jpg
Mam wrapper zainstalowany naciskam go i takie cos wyskakuje i nie wiem co dalej mam robic ? a
O jaaaaaaa człowiek sie uczy całe życie zaskoczyłem :D// hm co nie zmienia faktu ze lepiej wyglada DVDPLAYER Kodi ale w nim filmy tną da sie to jakos ogarnac zeby player kodi bez zacięć odtwarzal >?


Jeszcze jedno mam pytanie czy da sie w jakis sposob zrobic zeby swyswietlaly sie okladki i opisy filmow z ymieszczonych filmow na dysku ?
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeszcze jedno mam pytanie czy da sie w jakis sposob zrobic zeby swyswietlaly sie okladki i opisy filmow z ymieszczonych filmow na dysku ?

Oczywiście. Do tego służy biblioteka w Kodi. W ustawieniach trzeba sobie zainstalować odpowiedni dodatek, czyli bazę, z której Kodi będzie pobierać dane. Jest to w informacjach - Filmweb, IMDB itp.
Później, już na poziomie wideo, wybieramy odpowiedni katalog (najlepiej pogrupować osobno filmy i seriale) i wybieramy z menu Określ zawartość. Reszta to wybieranie odpowiednich opcji.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dzięki Kirek za link, ja wywaliłem MultimediaMaster bo znacznie obciążał Kodi i pojawiały się problemy przy odtwarzaniu filmów.
 

ellah

New member
Czy ktos wie jak ustawic domyslna sciezka dla media center dla plikow video i muzyki? W tej chwili musze isc przez wszytskie katalogi dysku by dojsc do pliku z muzyka/filmem, czy mozna to jakos przypisac domyslnie by po wybraniu w media cener np. video automatycznie wyswietlal katalog z dysku z filmami?

Inna sprawa - odpuscilem sobie passtrhough bo po prostu nie dziala - teraz jednak i tak gdy slucham muzyki po wylaczeniu TV, player z automatu zatrzymuje odtwarzanie, musze na ciemno znowu nacinac OK na pilocie by wznowil odtwarzanie, wtedy dopiero mam dzwiek przy wylaczonym TV, czy tez macie to samo? Jakas opcja za to odpowiedzialna?
 

ellah

New member
Oczywiście. Do tego służy biblioteka w Kodi. W ustawieniach trzeba sobie zainstalować odpowiedni dodatek, czyli bazę, z której Kodi będzie pobierać dane. Jest to w informacjach - Filmweb, IMDB itp.
Później, już na poziomie wideo, wybieramy odpowiedni katalog (najlepiej pogrupować osobno filmy i seriale) i wybieramy z menu Określ zawartość. Reszta to wybieranie odpowiednich opcji.

Mozesz troche jasniej, jaka bilbioteke, w jakich informacjach? Czy trzeba wtedy na poziomie wlasciwosci katalogu dysku okreslic zawartosc, czy w KODi?
 

msx

New member
Witam
Czy ten playerek obsluzy przez kino domowe dolby atmos i true hd 7.1 ?
Bo na avforums nie sprawdzili przy testach ktos sprawdzal moze z forumowiczow niech sie podzieli wiadomoscia
Mam onkyo ht-s 5805 i czy lepiej podlaczyc dzwiek po optyku czy hdmi wystarczy ?
Kupilem go na ebay w dobrej cenie
Pozdrawiam
 

Jarek81

New member
Witam

Czy po aktualizacji firmware do 1.0.9 macie możliwość zmiany tapety w menu głównym? U mnie po aktualizacji do 1.0.9 nie ma już możliwości zmienić tapety głównego menu. Jeśli u Was działa OK to napiszcie proszę jak to zrobić?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mozesz troche jasniej, jaka bilbioteke, w jakich informacjach? Czy trzeba wtedy na poziomie wlasciwosci katalogu dysku okreslic zawartosc, czy w KODi?

Wygląda na to, że Kodi nie znasz, czyli "jaśniej" znaczyłoby od zera. Niestety, czas mi na to nie pozwala. Rzuć okiem na forum Kodi KODI Fanklub Polska - Lista Artykułów. Zapoznaj się z możliwościami i podstawową konfiguracją.

Jest też cały cykl poradników na YouTube - wyszukaj. Tu cz. 1. https://www.youtube.com/watch?v=aFjeTwM02WA
 

msx

New member
witam
dzisiaj odebralem mojego q10pro po wlaczeniu oczywiscie pobralo 1.0.9v no i powiem szczeze ze to jest po prostu miazga co by mu nie wrzucil wszystko lata kazdy plik ktory mialem a na bluray nie dzialal tutaj nie ma problemu
polecam ten sprzet dla niezdecydowanych u mnie z onkyo dziala rewelka
teraz oczywiscie mam pytanka :
1. czy jest mozliwosc ustawienia w tym playerku takiej rzeczy ze jak odpalam film z HDR to jak mialem na testach bluraya ub700 to odrazu przestawialo mi w tv opcje obrazu na HDR, tutaj nie robi tego musze wejsc w opcje tv i tam to przestawic recznie na HDR czy jest tu taka mozliwosc?
2. podlaczylem go przez hdmi ktory byl w zestawie wszystko chodzi ale czy cos trace na jakosci dzwieku jak nie jest podlaczony przez optyka?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry