HiMedia HD910B

MarioR

New member
Chiński soft

Witam wszystkich
Czy komuś udało się ściągnąć ten chiński soft?
Tam wymagane jest logowanie by pobrać a przejście chińskiej rejestracji to jakaś masakra.
A propos nowego softu na futeko jest już wzmianka o nadchodzącej modyfikacji firmware.
Jest nawet link do wersji beta dla zainteresowanych.
to można poczytać:
http://www.futeko.com/forum/index.php?mode=thread&id=5790
Pozdrawiam
Mariusz
 

popmart

New member
wiesz na futeko i winnych miejscach promujących to badziewie (z jednak licznymi zaletami) którego poniekąd jestem posiadaczem bardzo by chcieli ponieważ trudno jest to sprzedawać w takiej formie, duże problemy ze sprzedażą mają także polscy sprzedawcy .... na alle leży 900B za 450 i nikt tego nie chce ....opinie internetowe robią dużo, na psrzedaży swojego także stracę dużo .... no chyba ze zrobią dobry soft (w co wątpię) .. ... w takim koszmarnym supporcie i z tak koszmarnymi błedami w działaniu urządzenia ... wielu ludziom trudno jest się pogodzić z faktem ze ich playery " trochę działają"
 

MarioR

New member
Himedia

Masz racje kolego, że na futeko są zainteresowani informacjami o jakimkolwiek supporcie do tego modelu. Masz rację że oprogramowanie nie dość dobre, jednak tragedii też nie ma (jestem również posiadaczem tego wynalazku). Być może spokojnie to pisze, bo nie miałem problemów opisywanych po instalacji HDD, u mnie przebiegło wszystko bez problemu i na razie wszystkie funkcjonalności jakie wykorzystuje działają filmy, muzyka, zdjęcia, Youtube, radia internetowe, DLNA. Zdaję sobie również sprawę, że nie testuję wszystkich możliwości tej maszyny. Myślałem o zmianie, ale czytając właśnie te forum w wątku o Xtreamer Sidewinder 3, można wyciągnąć wniosek, że w podobnym przedziale cenowym wszyscy mają jakieś problemy z softem i aktualizacjami.
Pozdrawiam i życzę społeczności używającej mimo wszystko Himedia 9xx udanego softu wyciskającego z niej wszystkie potencjalne możliwości.

PS. Widziałem również przygotowane pakiety z linuxem Debian, a to mogło by być ciekawe mieć w pełni sprawnego linuxa zainstalować XBMC i jazda, ale to chyba odległe marzenia.
Dla tych co mają chęć poczytać link: start [Mipsel Firmware]
M.
 

MarioR

New member
Nowy soft

Zgadza się na futeko podają linki do nowego softu, szkoda czasu, zainstalowałem w ciągu kilku minut kilka zawiech i restartów więc od razy wyrzuciłem.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak już wspominałem w innych wątkach poświęconych HiMedia, wsparcie jest na chińskich stronach (Google tłumacz i da się wyżyć), warto też korzystać z HDP Fans, gdzie jest sporo modowanego firmware - też Google tłumacz, najlepiej na angielski, a nie polski.

海美迪|海美迪官网|海美迪论坛|海美迪固件下载|高清播放器|海美迪旗舰店|高清机顶盒-海美迪HDPFANS高清论坛
 

MarioR

New member
Nowy CF

Właśnie na futeko pojawił się nowy soft CF Bast Castle v1.02,
Wg opisów i załączonych screenów zapowiada się całkiem nowy rozdział w sofcie na nasze Himedia.
To link do wątku na futeko a tam już linki do softu.

Pozdrawiam
Mariusz
 

MarioR

New member
Bast-castle

Witajcie.

Kilka słów o sofcie o którym wyżej pisałem.
Ściągnąłem zainstalowałem wersję Bast Castle v1.02 CSv1.2.0 xLive CZ5.9 linki na futeko:
http://www.futeko.com/forum/index.php?mode=thread&id=6012
Jest to soft napisany na E-great R6S z dodanymi kodami na Himedia 900x.
Instalacja przebiegła prawidłowo, soft odpala się z logo E-great:)
To co zaobserwowałem sieć po wifi działa prawidłowo, nie mam co prawda nie wiadomo jakiej filmoteki, ale moje divix i kilka mkv śmigały prawidłowo.
Pogoda po podaniu stacji działa na ekranie głównym. Podobno jest możliwość zmiany tła (nie znalazłem jak i gdzie), brak Androida (ale po co to komu na tym sprzęcie).
To co boli to bram możliwości przewijania filmu suwakiem klikając strzałkami kółka nawigacyjnego << OK >>, pozostają jedynie klawisze przewijania z prędkościami x1,5, x2 itd..
Jak widać w opisie jest xLice CZ, niestety z powodu braku czasu mało testowałem.
Youtube z aplikacji premium nie działa (wyszukuje filmy, ale nie odtwarza).
Dla kolegów mających więcej czasu polecam do testów, soft działa i wydaje mi się, że to poważna alternatywa dla firmware i CS od Ollyp, który już chyba nie pracuje nad tematem.
To tyle z pierwszych wrażeń pozdrawiam
Mariusz.
 
Ostatnia edycja:

jokero

New member
Jak działa klient bittorrent?, jakie są średnie transfery pobierania pliku? nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji nawet jeśli chodzi o inne podobnego typu odtwarzacze. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam :)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Czy ktoś może testował na tym sprzęcie jak działa Weebtv?
U mnie działa pół godziny i koniec.Tak jakbym nie miał wykupionego konta.
Później z godzina przerwy i znów można coś oglądać.I tak w kółko.Mój soft to CS v1.5 oraz xLiveCZ v 4.9
Może trzeba xLiveCZ zaktualizować do do najnowszego? Ale jak? A może coś innego?
Ciekawe jak to wygląda na innych odtwarzaczach?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Popełniłem banalny błąd podczas logowania.Zwykła literówka /"B" i "8"/. Dla tego nic nie pisałem.
A tak na marginesie to Weebtv działa ok.
 

WalczOnLine

New member
Problem z firmware Himedia 910B

Witam,
mam spory problem z Himedia 910B. Wgrywałem różne firmware'y i coś mnie pokusiło żeby spróbować soft od Xtreamera Sidewinder3. Od tej pory nie mogę wgrać żadnego innego softu. Non stop na początku mam logo Xtreamera i mimo że pokazuje update firmware to po restarcie wciąż logo Sidewinder'a i player wisi. Jak mogę wyczyścić pamięć playera ?? Albo co wgrać by zastąpić firmware Xtreamera bo nawet oryginalny soft nie dał rady.
 

WalczOnLine

New member
Udało mi się wgrać firmware Bast-Castle i odtwarzacz działa. Niestety wciąż mam logo Xtreamera i nie mogę wgrać żadnego innego softu. Jakieś pomysły jak mogę usunąć pozostałości z Xtreamera ???
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W najlepszym razie masz tylko logo, czyli podmieniony plik graficzny bootloadera, ale obawiam się, że tą pierwszą instalacją (wygląda na to, że flashowałeś oryginalny firmware SW3 na HiMedia!) podmieniłeś cały bootloader i będą poważne problemy... Masz duże szczęście, że sprzęt działa.
 

WalczOnLine

New member
Tak , to był oryginalny firmware SW3. Człowiek uczy się na błędach, szkoda że swoich :) Pewnie dlatego nie mogę teraz wrócić do oryginalnego softu Himedia. Czy jest teraz sposób by wgrać go ponownie ??
 

xury

Member
Musiałbyś posiadać firmware z oryginalnym bootloaderem.
Można by też próbować wgrać obraz całej pamięci zrobiony na innym sprawnym orginalnym playerze. Ale tej operacji nie robilem i w teorii powinno działać, ale jest ryzyko całkowitego uceglenia.
Po tym jest jeszcze możliwość wgrania fw przez UART
No a jeśli ucegli się bootblock to tylko programator pamięci NAND.
 
Do góry