HiMedia HD300A

Auror

New member

Kirek50

Moderator
Bez reklam
w kwestii BT w mojej instrukcji nie ma ani słowa

1. W ustawieniach setupu trzeba włączyć BT i Sambę - w nowych firmware nie trzeba dodawać żadnych modułów, instalują się same.
2. W przeglądace internetowej wpisać adres, jaki playerowi przydziela serwer DHCP, czyli 192.168.x.xxx.
3. W tym momencie wchodzimy do Neighbor Web.
4. Wybierasz BitTorrent download, w settings ustawienia jakie chcesz mieć.
5. Wybierasz Add new torrent, wskazujesz ściągnięty wcześniej plik torrenta, który masz na HDD komputera, wskazujesz gdzie się plik ma zapisać, zatwierdzasz i rusza ściąganie

Masz przykładowe zdjęcie.
 

Attachments

  • Neighbor_Web.jpg
    Neighbor_Web.jpg
    22,2 KB · Wyś: 123

koza21

Member
Intelligent-pro ma informację na eBay, że jest przerwa i wysyłka towaru od 15 lutego. Czy jak kupowałeś to nie było na samej górze strony czegoś takiego?

Nie nie, ten komunikat chyba jest od początku stycznia dopiero. Jak kupowałem to nie był jeszcze na "urlopie", mało tego wysłał paczkę i wygląda że ona wyszła z Chin. Dostałem tackingnumber i ją śledziłem :)
oto track:

Status - Destination Country - Recipient's Signature

arrival at transit office of exchange GUANGZHOU POLAND 2010-12-23
departure from outward office of exchange GUANGZHOU POLAND 2010-12-23
arrival at transit office of exchange SHENZHEN POLAND 2010-12-22
departure from transit office of exchange SHENZHEN POLAND 2010-12-22
posting POLAND 2010-12-21

Niestety po opuszczeniu Chin Track już nie pokazuje dalszej trasy.
 

Auror

New member
Nie nie, ten komunikat chyba jest od początku stycznia dopiero. Jak kupowałem to nie był jeszcze na "urlopie", mało tego wysłał paczkę i wygląda że ona wyszła z Chin. Dostałem tackingnumber i ją śledziłem :)
oto track:

Status - Destination Country - Recipient's Signature

arrival at transit office of exchange GUANGZHOU POLAND 2010-12-23
departure from outward office of exchange GUANGZHOU POLAND 2010-12-23
arrival at transit office of exchange SHENZHEN POLAND 2010-12-22
departure from transit office of exchange SHENZHEN POLAND 2010-12-22
posting POLAND 2010-12-21

Niestety po opuszczeniu Chin Track już nie pokazuje dalszej trasy.

Bo Ci nie pokaże już nic więcej. Ja też miałem takie samo śledzenie. Po tym jak przestał się aktualizować status na tej stronce, paczka doszła po paru dniach. 3mam kciuki
 

Enjama

New member
Cześć mam pytanie o Himedia ale inny model HD500B+
Wyczytałem że jest na innym realteku a dokładnie Realtek RTD1283DD+
Tutaj dokładna specyfikacja...
HD500B+ - Products - HiMedia

Ten chipset jest lepszy niż ma Himedia HD300a ?

Mam jeszcze pytanie bo tam jest zaimpletowana przeglądarka internetowa, ktora dziala z klawą i myszką :)
Ciekawe to jest bo, tylko na sigmie playery miały taki bajer.
Tutaj na filmiku widać jak działa, tylko pytanie czy ona będzie po Chinsku ? :( czy może jednak po Angielsku ?
YouTube - ??? HD500B TD ????
Jeśli ktoś wie bardzo proszę o podpowiedz.

Ogólnie zastanawiam się nad 4 playerami i nie wiem co wybrac :(

Himedia HD500B+ vs Xtreamer Sidewider vs Popcorn A-210 vs Egreat S2
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Cześć mam pytanie o Himedia ale inny model HD500B+
Wyczytałem że jest na innym realteku Ten chipset jest lepszy niż ma Himedia HD300a ?

Ma dodatkowo możliwość nagrywania i jest wyposażony w tuner DVB-T (trzeba sprawdzić czy MPEG4), można mu wrzucić dysk 3,5 cala. Reszta to samo.
 

koza21

Member
Dziękuję za trzymanie kciuków przez Aurora. właśnie piszesz że kilka dni trwało
od wyjścia paczki z Chin, a moja wyszła 23 grudnia a wiec 4 tygodnie temu.

Kirek dzięki za radę, zaraz szukam numeru do urzędu celnego w Krakowie
 
Ostatnia edycja:

koza21

Member
Już po rozmowie, jedna pani (bardzo miła) powiedziała że paczki przychodzą do urzędu w Bytomiu lub Warszawie a nie do Krakowa i żebym zadzwonił na Krakowską informację celną, może tam coś wiedzą. Zadzwoniłem, a tam już mniej miła pani powiedziała że nic mi nie może pomóc ani też udzielić żadnych informacji i mam czekać na ew. list od nich (no ale nie wiem nawet czy tam ona jest), bo w urzędzie celnym nic nie ginie :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Skądinąd wiem, że część południowej Polski podlega po urząd celny w Zabrzu. Moje niektóre przesyłki z Chin tam trafiały, goście są bardzo kontaktowi.
 

koza21

Member
Dzięki, już dziś nie zdążę zadzwonić, dopiero wróciłem do domu. Przez weekend wyszukam numer telefonu i w poniedziałek zadzwonię, a powiedz mi proszę czy mam podać numer przesyłki czy po nazwisku szukają?


PS. nie wiem co się dzieje z forum, ale nie mogę "normalnie" (cytując) odpisać bo mimo że ma masę tekstu wpisane, przy wysłaniu jest komunikat:

1. The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.

Muszę pisać przez "szybka Odpowiedź" tak mi działa
 

koza21

Member
Ja miałem zawiadomienie, wiec po numerze, ale pewnie mają w bazach, więc po nazwisku też znajdą...
OK, no jedno i drugie jest w moim posiadaniu tak że nie ma problemu, zapytałem tyko dlatego żebym wiedział od czego zacząć rozmowę, bo jak dzwoniłem do Krakowa to nie wiedziałem czy mam szukać tego numeru czy mogę tyko podać swoje nazwisko.
 

Auror

New member
Dobra to jeszcze kilka pytań do BT.

1. Da się jakoś ściągać z prywatnych trackerów? Z publicznych idzie, a z prywatnego nie.
2. Da się jakoś zmienić czas seedowania na nieograniczony? W Neighbor web jest maksymalnie 48h. Chciałem używać HiMedii przede wszystkim do seedowania, ponieważ szkoda mi prądu na zostawianie stacjonarnego komputer na całe dnie i noce.

Wrzuciłem 2 torrenty na HiMedie. Poszedłem obejrzeć mecz ręcznej (oj dają nam popalić Duńczycy), wracam, wklepuję 192.168.1.101, wchodzę do BT, a tam .... nic. Torrenty zniknęły. Lista jest pusta.

Zaraz podepnę dysk na USB do stacjonarnego kompa i sprawdzę czy się w ogóle ściągneły czy nie. Ale tak jak piszę - zależy mi przede wszystkim na seedowaniu. A tutaj torrenty znikają. Coś robię źle? Czy ten cały BT w HiMedii to trochę eksperyment?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
I kolejny nowy firmware...

Mamy kolejny nowy firmware datowany na 22 stycznia, oznaczony już 1.0.4.5, na najnowszym SDK Realteka. Tym razem programiści wzięli się za dźwięk, są bardzo poszerzone możliwości ustawień i wyboru AC3、DTS, WMA/AAC, konkretnie wprowadzono niezależne ustawienia dla każdego typu wyjścia audio. LPCM np. jest już 7.1, a było 2.0. Docenią posiadacze kin domowych i nie tylko.

Jak zainstalujecie i potestujecie, to podzielcie się wrażeniami dźwiękowymi. Ja akurat kino domowe mam pod innym sprzętem i nie chce mi się rozpinać.

Można to uznać za rewolucyjną zmianę, bowiem niewiele odtwarzaczy może pochwalić się takimi możliwościami.

Ljcamel, który na chińskim forum HiMedia reprezentuje firmę, pisze też o poprawieniu kompatybitności HDMI.

Firmware jest do pobrania pod adresem: Google Tłumacz

Ważne: już są normalne linki. nie zdziwiają, że tylko dla zarejestrowanych.

 
Ostatnia edycja:

koza21

Member
No to już wiem że nie ma mojej paczki w urzędzie celnym, tak w Zabrzu jak i Warszawie.
Moje poszukiwania poszły dale w kierunku stwierdzenia czy w ogóle jest w Polsce, no i
Pocztex potwierdził że do nas nie doszła. Miła pani powiedziała że jeszcze sporadycznie pojawiają się worki z zapóźnionymi paczkami z przed świąt, Tak więc zaczekam do czwartku, jak nie będzie w Polsce to składam reklamację na Paypalu.
 

krecikmp

New member
Dobra to jeszcze kilka pytań do BT.
Wrzuciłem 2 torrenty na HiMedie. Poszedłem obejrzeć mecz ręcznej (oj dają nam popalić Duńczycy), wracam, wklepuję 192.168.1.101, wchodzę do BT, a tam .... nic. Torrenty zniknęły. Lista jest pusta.

Miałem ten sam problem. Wbudowany klient BT jest raczej kiepski. Wczoraj odkryłem dużo lepszy zamiennik - transmission. Cała instalacja jest banalna i sprowadza się do kilku kliknięć.

Zobacz tu (co prawda instrukcja dotyczy hd500, ale u mnie bez problemu poszło na hd300):
bbs.himedia.com.au/index.php?topic=304.0
(sorry, nie mam jeszcze prawa dodawać pewnych linków, stąd taka forma).
 

ellah

New member
I kolejny nowy firmware, który powinien zadowolić najbardziej wybrednych wielbicieli dźwięku najwyższej jakości.

Osobne ustawienia DTS, AC3, WMA, AAC, output RAW, LPCM 7.1, 7.1., poprawiony player audio.

Do tego nowinka: własne fonty do napisów można załadować na pendriva i ustawiać w menu.

Tutaj plik do pobrania: http://v.himedia-tech.cn/himedia/hd500/104.6/HD300B_1.0.4.6.rar

Hej,
Soft smiga az milo, wreszcie porzadne ustawienia audi.

Nie moge rozkminic dodawania opcji fontow, gdzie to jest?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie moge rozkminic dodawania opcji fontow, gdzie to jest?

Coś musiałem źle zrozumieć czytając changeloga, bo też nic takiego nie zauważyłem w menu. Ale nic dziwnego - to tłumaczenie z chińskiego na angielski i czasem wychodzą straszne dziwy. A z chińskiego na polski to już całkowity kabaret...
 
Do góry