HiMedia HD300A

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie wiem czy posiadacze HiMedia zauważyli, ale źródełko z filmami z IMS w naszym playerze ostatnio trochę wyschło. Chciałem sobie rzucić okiem na stary film ze Stallone "Over The Top", który tam widziałem i... kicha. Okazuje się, że wiele filmów zostało oznaczonych ostatnio sygnaturą VIP i nici z oglądania. Ale na szczęście sporo jeszcze zostało bez sygnatury...
 

drjones

Member
Tutaj modowana (trzeba wybrać download na dole strony):Google Tłumacz

Wystarczy skrócić link do Index of /1.0.3.4 i już mamy oba firmware w liście plików na Apache'u. Sęk w tym że trzeba zawsze dokładnie znać nazwę folderu.
Sprawdzone dziala, wielkich zmian nie widzę. Generalnie w opcjach sieciowych DIY dużo mniej rozbudowane niż firmware z OPT6. Poczekam chyba na tego moda.

Uzupełnienie prób:
W środku HDD Samsunga 5.400 obrotów - chodzi jak szatan.
Transfer po WiFi (dongle b/g/n od pyrchla.pl)
Samba odtwarzanie z hdd w lapku dochodzi przez ruter B/G D-Linka dochodzi do 5,500-5,600 Kbitów/s
Przegrywanie filmów po kablu/wifi katorga lepiej dobie darować.
Transfer po USB host - zdecydowanie polecam normalne prędkości USB 2.0

Podsumowanie - mam wszystko czego chciałem (w tym HDaudio) w jednej małej kostce za całe 320PLN. Przydałby się videowall, może jakaś prosta przeglądarka i obsługa txt, ale bez przesady.
Ogólnie mogę zdecydowanie polecić. Możliwości zbliżone do Xtreamera, ale dużo częstsze aktualizacje softu brak tych radosnych radiatorów no i pół ceny Xt.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wgrałem modowaną wersję DIY i przyznam, że bardzo mnie ucieszyła, bo rozbudowano dział multimediów internetowych. Przede wszystkim jest możliwość przeszukiwania PPS pod kątem filmów - duża wygoda, jest też w IMS dodatkowy dział HiMedia, gdzie pojawia się naprawdę imponująca liczba filmów.

Dodano też funkcję odczytywania dodanych napisów (zew. i wew.) do BD ISO.
 

Auror

New member
hola hola, gdzie jest ten przycisk reset do upgrade'u softu?

czyżbym jednak nabył jakieś inne urządzenie? u mnie po bokach nie ma żadnego resetu, tak naprawdę to nie ma w ogóle żadnych przycisków na obudowie (ani z tyłu, ani z przodu).

wnętrze wygląda tak: http://i56.tinypic.com/30skig8.jpg

Jest jakiś sposób żeby upgrade'ować firmware bez "resetu"? :)
 

drjones

Member
Radia internetowe?

hola hola, gdzie jest ten przycisk reset do upgrade'u softu?

wnętrze wygląda tak: http://i56.tinypic.com/30skig8.jpg

Możesz mieć, obok sata zewnętrznego w jeden ze szpar wentylacji, nie podpisany. Niektóre klony tak mają i bodaj wszystkie Egreaty R1x że przycisk jest wielkości łba szpilki, tylko oznaczenia brak.

Z innej beczki panowie, macie gdzieś wydzielona sekcję pt "radia internetowe"? Ni diabła nie mogę nic takiego znaleźć w żadnym sofcie owszem w odmianie OTP6 jest niby dział music & Live Radio ale z adnotacją "Unable to sevice request". Chodzi mi głównie o Shoutcasta i polskie stacyjki.
Rozumiem, że da się coś dodać z radyjek do metafeeds dodając skrypty na HDD metodą z Traxdaty ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Gdzieś widziałem radia,ale nie mogę sobie przypomnieć, w którym dziale... Na pewno wchodziłem z PPS, gdy testowałem po kolei wszystkie działy, potem dwa poziomy w głąb natrafiłem na listę - po angielsku - stacji posegregowanych wg gatunków. Spróbuję poszperać przy okazji, może sobie przypomnę wizualnie :) i dam znać.
 

Auror

New member

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W tej dziurce powinien być przycisk restore. Biorąc pod uwagę fakt, iż kupowałeś u tego samego dżentelmena, co ja, dostałeś jakiś inny egzemplarz, być może klon. Zwróć uwagę na zdjęcia na eBay, w linku, który podałeś do sprzedawcy: jest jak byk pokazany i opisany przycisk. Można teoretycznie gościa na tej podstawie przycisnąć...
 

Auror

New member
W tej dziurce powinien być przycisk restore. Biorąc pod uwagę fakt, iż kupowałeś u tego samego dżentelmena, co ja, dostałeś jakiś inny egzemplarz, być może klon. Zwróć uwagę na zdjęcia na eBay, w linku, który podałeś do sprzedawcy: jest jak byk pokazany i opisany przycisk. Można teoretycznie gościa na tej podstawie przycisnąć...

no właśnie chyba jednak go nie przycisnę bo koniec końców kupiłem z tego linka:
2.5 inch Full HD 1080P Multimedia Player with Network - eBay (item 110607075246 end time Nov-11-10 07:36:04 PST)

Chyba jednak trzeba będzie puścić to cudo na allegro, i nabyć ponownie takiego z "restartem".

No i czekanie 3 tygodnie (a teraz przed świętami to pewnie i ze 4-5) od nowa ....... ARGHhhh!! :(
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ha! Wygląda na to, że Chińczycy już swoje produkty kopiują... Niby jest brand HiMedia na zdjęciu, niby ten sam układ na tylnym panelu, choć brak wyłącznika, ale konstrukcja boków już inna niż np. w moim playerze, w którym otwory radiacyjne na boku z eSata i restore są od połowy w dół.
 
Ostatnia edycja:

zukes

New member
Czy kupilibyście to urządzenie gdyby kosztowało 600zł lub 550zł. Po doliczeniu podatków starków, vatów i innych + 20% marża tyle Himedia powinna kosztować w Polsce. Osobiście raczej bym nie kupił.
 

drjones

Member
Czy kupilibyście to urządzenie gdyby kosztowało 600zł lub 550zł. Po doliczeniu podatków starków, vatów i innych + 20% marża tyle Himedia powinna kosztować w Polsce. Osobiście raczej bym nie kupił.

Za 600? Trzebaby upaść na głowę. HiMedia ma dobry współczynnik jakość/cena za 250-300PLN. Za 699 jest Kukurydza A200. Za 550 Xtreamer SW chociaż za niego też bym tyle nie chciał dać (IMHO 400 to max).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy kupilibyście to urządzenie gdyby kosztowało 600zł lub 550zł.

Policzmy: cło 3%, VAT 22 %, , średni zysk 15 %. Powiedzmy, że niech będzie to te 40%. Koszt hurtowego zakupu 100 sztuk z kosztami transportu=72 dolary za sztukę, licząc dolary "na okrągło" po 3 zł mamy kwotę 216 zł, dodajemy 40% i wychodzi "na okrągło" 100 zł. Czyli teoretycznie player mógłby być sprzedawany za 316 zł. Nawet jak podniesiemy znacznie procent zysku, to niech wyjdzie 350 zł... Nawet jak wyśrubujemy zysk to wyjdzie... Opłaca się? moim zdaniem bardzo. Jeżeli ktoś z kolegów zajmuje się biznesem, to powinien wziąć to pod uwagę... Trochę wydatków na reklamę i...

Taraz powiedzcie mi, w czym HiMedia300A/B jest gorszy od Arivy 110/210, różnych Argosy, eGreatów itp. itd.? Albo tego Xtreamera? Czego nie zrobi, nie odtworzy, jakie ma minusy...? Bo ja widzę same plusy i sporo rzeczy, których brakuje innym, choćby naprawdę znakomicie działającego pilota (krajowe produkty dołączane do Mant, Ariv i innych to w porównaniu dno - mam w domu Arivę 150DVD i to koszmar). Po trzech miesiącach użytkowania HiMedia, dobrej i praktycznej znajomości co najmniej pięciu playerów uważam, że jest to hardware'owo i software'owo solidnie dopracowany produkt, a na dodatek towarzysze chińscy ciągle pracują nad firmware i ciągle - jak zadna inna firma - poprawiają błędy i usprawniają. Czegóż więcej chcieć. No, zgodzę się, że więcej języka angielskiego w IMS jest konieczne, ale poza tym... Różne obrazeczki, plakaciki, jukeboxy itp. w playerach to przecież wodotryski, a tu liczy się funkcjonalność.

Oczywiście nie biorę w tych rozważaniach pod uwagę Popcorna, HDX, Dune i innych tej klasy zabawek. Ale tak z ręką na sercu, to poza wątpliwej jakości surfowaniem po sieci z pomocą średniej klasy przeglądarki ten nasz playerek robi prawie wszystko to samo...
 

koza21

Member
Witam kolegów

Będę zamawiał u tego gościa co Wy, podpowiedzcie proszę
czy to macie?

cgi.ebay.pl/1080p-HDMI-HD-Network-DTS-MKV-Blue-Ray-ISO-Media-Player-/260625534016?pt=AU_MultiFormatMediaPlayers&hash=item3cae7e0c40

czy może lepiej zamówić to:

cgi.ebay.pl/1080p-HDMI-HD-Network-DTS-MKV-Blue-Ray-ISO-Media-Player-/330457829013?pt=AU_MultiFormatMediaPlayers&hash=item4cf0d24e95

pozdrawiam, Jacek
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam kolegów Będę zamawiał u tego gościa co Wy, podpowiedzcie proszę
czy to macie? cgi.ebay.pl/1080p-HDMI-HD-Network-DTS-MKV-Blue-Ray-ISO-Media-Player-/260625534016?pt=AU_MultiFormatMediaPlayers&hash=item3cae7e0c40

Dokładnie ten sam kupiłem i u tego samego sprzedawcy. Założenie tego wątku i wypowiedzi świadczą o sprzęcie.

czy może lepiej zamówić to: cgi.ebay.pl/1080p-HDMI-HD-Network-DTS-MKV-Blue-Ray-ISO-Media-Player-/330457829013?pt=AU_MultiFormatMediaPlayers&hash=item4cf0d24e95

Tym też dysponowałem, ciekawe urządzenie, ale to nie HiMedia, nie ten firmware itp. Rzuć okiem do tego wątku, jest właśnie o tym sprzęcie: http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/55462-player-hd3548hl-r.html
 
Do góry