HiMedia HD300A

ellah

New member
Widzieliście ten customizowany firmware?
Kod:
bbs.himedia.com.au/index.php?topic=172.msg1644#msg1644
(adres musicie przekleić do przeglądarki bo ustawienia forum nie pozwalają na umieszczanie linków przed napisaniem 5 postów)
Kirek chyba wspomina o nim w pierwszym poście na temat tego odtwarzacza.

Zawiera wszystko to co w 1.0.2.30 a oprócz tego kilka dodatkowych narzędzi (m in. ftp, mc).
Co ciekawe w "intenet services" pojawia się metafeeds z dość dużym wyborem kanałów, tym razem już w normalnym języku a nie tych chińskich krzaczkach.

Zainstalowałem, zobaczymy jak sie bedzie sprawował.

To daj znac jak sie sprawuje bom ciekaw:)

Ja z kolei teraz nie wiem jak sprawdzić to HD Audio - chodzi mi o to, ze w pierwszym firmware bylo szereg opcji Audio, ale juz w najnowszym jest bardzo ubogo. Czy ktos wie gdzie je znalezc?

Jak sprawdzic wersje procka w setupie?
 

Auror

New member
no do mnie już też player dotarł. Na obudowie nie ma że to HiMedia, ale menu wygląda identycznie ze screenami Kirka.
Nie próbowałem jeszcze żadnych usług sieciowych, za to odpaliłem ze 3-4 filmy w mkv.
Avatar 1080p w DTS śmiga bez zająknięcia. To mi wystarczy :))) Żaden z moich domowych komputerów nie potrafił tego udźwignąć.
Aha, jakiś cudem ominąłem cło, także playerek z przesyłką wyszedł niecałe 240zł.

Jedyne co, jest chyba innego w porównaniu z paczką z HiMedii to nie dostałem kabla HDMI. Podobno niektórzy dostają??
 

ellah

New member
no do mnie już też player dotarł. Na obudowie nie ma że to HiMedia, ale menu wygląda identycznie ze screenami Kirka.
Nie próbowałem jeszcze żadnych usług sieciowych, za to odpaliłem ze 3-4 filmy w mkv.
Avatar 1080p w DTS śmiga bez zająknięcia. To mi wystarczy :))) Żaden z moich domowych komputerów nie potrafił tego udźwignąć.
Aha, jakiś cudem ominąłem cło, także playerek z przesyłką wyszedł niecałe 240zł.

Jedyne co, jest chyba innego w porównaniu z paczką z HiMedii to nie dostałem kabla HDMI. Podobno niektórzy dostają??

Cholera to musze skad sciagnac takeigo filma bo mnei to meczy:)

240zl? to juz jest rekord, przy moim 380 to boli..:)
 

barteam

New member
Czy jest jakis lepszy (szybszy) soft zamiast SAMBy.
Czy ktoś doinstalowywał ftp server na HIMediii?

Mam zainstalowany vsftpd, ale transfer jest taki sam jak po sambie (4.5 - 5.5 MB/s). Mam wrażenie że to ograniczenie wynikające ze sprzętu. Aha, takie prędkości osiągane są na dysku zainstalowanym wewnątrz, przez USB było 2.5-3.0 MB/s więc jeszcze wolniej.
 

zukes

New member
Jestem po testach różnych materiałów VIDEO (100 próbek). Podsumowanie odtworzyl wszystko z wyłączeniem dwóch pierwszych filmów (1 rmvb, oraz 1 divix) obstawiam że musiały byc walnięte.

Transfer po sieci przez Sambę jest wolny podobnie przez USB ale jak połozymy SAMBĘ USB przyspiesza tak ze 2x.

Pudełko ciche. NA 100% cihsze od Popcorna A200.

Urządzenie stabilne choć nie jest to demon szybkości. Zdjęcia o wadze 3-4 MB odtwarzaja się wolnawo czas wczytania foty tak 2-3 sekundy.

Wifi no tu mam problem. Urządzenie zestawia connect ale można zapomniec o sensownej pracy via ten port. Nie ma to jak solidny kabel.

Podsumowaujac.
Ponieważ obecnie na rynku nie ma żadnego porządnego odtwarzacza, który wspomagałby VIDEO wall. Popcorn (1300PLN )i Mede8er(650 PLN) bardzie się chwalą niż mają coś stabilnego i wartościowego.
Z czystym sumieniem mogę polecić ten odtwarzacz (380 PLN wersja B z miejsce na dysk wewnętrzny).

Uważnie obserwuję jak Himedia tego swojego klona Popcorna dopracowuje. Jak będą gotowi to też u nich wezmę. Obecna cena około 220 USD. Jest bardzo kusząca.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jestem po testach różnych materiałów VIDEO (100 próbek). Podsumowanie odtworzyl wszystko

A nawet więcej, dodałbym, bo czyta pliki mkv L5.1-16ref, a teoretycznie nie powinien.

Transfer po sieci przez Sambę jest wolny podobnie przez USB.

A to dziwne w przypadku USB, bo mam normalnie 23-24 megabajty/sek fizycznego transferu z komputera do dysku playera.

Nie oczekujemy rewelacji po transferze danych przez LAN - teoretycznie karta sieciowa playera jest 100-megabitowa, ale trzeba też pamiętać o stosunkowo małej pamięci i takiej a nie innej magistrali danych. Poza tym sieciowo to jednak transfer pakietowy. Komputer-komputer inaczej to wygląda.

Wifi no tu mam problem. Urządzenie zestawia connect ale można zapomniec o sensownej pracy via ten port. Nie ma to jak solidny kabel.

WiFi (n z routerem n draft) na prostym dongle'u daje znacznie szybszy transfer danych niż po kablu - około 4,5 MB/sek, podczas gdy kablowo 3,4-3,6.
 

drjones

Member
Wreszcie dotarł, testy i update softu wieczorem.
Na szybko. Ellah jak pisałem, musiałeś mieć megabiurwę pocztową. Moja paczka podbita przez UC - gift 30$ od znajomego. Żadnych więcej śladów ingerencji. Playerek oczywiście firmowy HiMedia 300A na opakowaniu z dopiskiem PLUS ;) zatem koszt całej operacji to 320PLN.
Sprzęcik porządnie wykonany, cichy wiatrak, to już chyba A200 bardziej badziewny jest.
Szczegóły po dogłębnych testach, załadowaniu softu 1.0.2.30 z modami i zamontowaniu dysku.
 

drjones

Member
Wyniki testów soft 1.0.2.30-optware

1. Zastosowano standardową paczkę testową (vide test Kirka) oraz iso testowe z thx labs.
Wszystko poszło płynnie nawet ze średniej prędkości pena usb za wyjątkiem:
10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref.mkv - brak dźwięku obraz tnie się jak szalony
19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv - widoczne artefakty kompresji w magencie
4377kpbs-1080p-24fps-L5.0-9ref-AAC.mp4 - z hhd ok, z pena zwiesza się (ale to wina pena)
Reszta łącznie z napisami - perfekt.

2. HD audio na pożyczonym na chwilę ampli - rozpoznaje każde w tym HD. W stosunku do pierwszego softu wykastrowano mocno ustawienia dźwięku mamy osobno HDMI i SPDIF z opcjami RAW/LPCM 2ch/LPCM Multich brak ustawień dla poszczególnych kodeków (albo ja nie znalazłem...)

3. Zewnętrzny napęd DVD - ATA podłączony przejściówką na USB z osobnym zasilaczem 12V. Oryginalne DVD super tnie jak żyleta wszystkie zabezpieczenia ale mam wielkiego buga. Może to być wina kombinacji (przejście między 3 systemami ATA/USB/SATA). Mianowicie nie trawi żadnej płyty DVD nagrywanej w trybie danych. Mimo wyłączenia autoplaya w menu nie jestem w stanie zmusić go do wyświetlenia struktury drzewa i wyboru pliku z DVD w napędzie.

4. Obrazy ISO dvd z hdd perfekt.

5. Usługi sieciowe.
- Wielki zawód, albo znowu nie umiem znaleźć i wymusić na nim póki co - brak radia internetowego (shoutcast) jako osobnej usługi (w menu metafeedsów jest service unavailable) pewnie trzeba by trochę pogrzebać telnetem i swoje metafeedsy wgrać i obrobić - wtedy będzie pewnie ok.
- YouTube - działa
- Duży wybór dodatkowych i chińskich serwisów. Część regionalizowana więc do filmów się nie dobijemy ale faktycznie wiele nowości na na 1Mbit łączu streaming działa
- Klawiatura USB działa ale tylko na poziomie menu jak pojawia się ekranowa klawiatura to już nic nie wpiszemy szkoda.

6. ArchiwumX czyli moja biblioteczka. Poza jednym dziwnie kodowanym avikiem robionym z google sketchup wszystko chodzi perfekt.

Do masowej konwersji TXT SRT polecam ZNetCS.ToSrtConverter obsługuje drzewo katalogów i nie robi sieczki.

Nie sprawdziłem jeszcze WiFi, BD/BDiso, telnetu i usług z wewnętrznym HDD. Muszę uzupełnić sprzęt i dokończę wtedy wpis. Gdyby ktoś mnie oświecił w kwestii wyświetlania struktury folderów z DVD byłbym wdzięczny (choć jak pisałem obstawiam mechanicznie dziwne połączenie). Jakieś życzenia testowe - pytajcie.

Suplement po sugestiach Kirka: potwierdza się niestety moja teza że za dużo przejściówek i system głupieje także na firmowym sofcie zatem ATA przejściówka na USB do napędu odpada (przynajmniej na razie). Można za to bezboleśnie wlogować się do linuxa także na oficjalnym sofcie i sobie tam dłubać. CDN
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zewnętrzny napęd DVD - ATA podłączony przejściówką na USB z osobnym zasilaczem 12V. Mimo wyłączenia autoplaya w menu nie jestem w stanie zmusić go do wyświetlenia struktury drzewa i wyboru pliku z DVD w napędzie.

Takiego układu nie ćwiczyłem, ale teoretycznie powinien działać. Jak wspominałem, używam combo DVD/BD na USB (bez osobnego zasilania, takie coś małe dedykowane dla notebooków) i działa idealnie, testowałem też zwykłe 3,5'' combo DVD/BD po eSata i też bez kłopotów.

Mam sugestię: zmień soft na firmowy i spróbuj ponownie. Czasem w modowanych softach pojawiają się drobne błędy; może nikt dotychczas takiego układu napędu DVD ATA - przejściówka- USB nie testował i stąd nic o tym nie wiadomo.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Z tym drugim równie dobrze może nie radzić sobie TV(29,97fps)?Jaki był ustawiony tryb na wyjściu HDMI playera?Bardziej chodziło mi o max. ref. bez artefaktów , bo L5.1-16ref. to przecież totalny max.
 
Do góry