High-End Sony Dav S-888 + Sub Pascal WMS7

Patrik161

New member
Witam,
Wprowadzam się do nowego mieszkania i zamierzam skompletować pierwszy zestaw 5.1. Pokój w którym będzie zestaw ma 20m2, muszę się liczyć ze zdaniem kobiety a więc kolumny muszą "wyglądać" . Padło na high-endowy zestaw 5.1 Sony Dav S888 z Subwooferem Sony Pascal WMS7(SA-VE705).
Kino będzie używane 60% filmy 20% muzyka 20% gry ps3.

Telewizor : Samsung UE55H6400

Przeczytałem już masę i nie jestem w stanie wybrać amplitunera z 3 wejścami hdmi do 1000 zł , mam w głowie mętlik a jestem laikiem jeżeli chodzi o sprzęt audio do tej pory używałem jedynie soundbara. Proszę o pomoc - co będzie współgrało z tymi kolumnami. Będę wdzięczny za każdą opinię

3 Wejścia hdmi na potrzeby : dekodera UPC tv sat, konsola ps3, telewizor

Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Podoba mi się określenie używane przez handlarzy - "Hi -End" rzeczywiście to robi wrażenie

Każdy amplituner będzie współpracował z tymi kolumnami - Onkyo ,Denon ,Marantz ....itp
 

Patrik161

New member
Dzięki Przemko77, a ktoś coś jest w stanie powiedzieć o tych kolumnach? i o amplitunerze mam na oku olx.pl/oferta/onkyo-tx-sr-577-480w-CID99-IDcXxTz.html#d1a2ef8e90 . Wydaje mi się że lepiej kupić te dość stare kolumny i będzie lepszy efekt niż na nowych plastic fun tastic samsungach itp. ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem dźwięk będzie lepszy niż z plastików .Tylko rzecz najważniejsza ten zestaw Sony musi być sprawny ,chociaż swoją drogą jest też leciwy (co najmniej 15 lat)

W kwestii amplitunera świetne robi Onkyo ,spokojnie napędzi te głośniki
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co robi takiego świetnego Onkyo, czego nie robiłaby cała reszta świty?

Co do tego Soniacza, to miałem okazje go kiedyś słyszeć. Stare dzieje.
Jakiegoś szału nie było, pamiętam, że tańszy Pioneer grał o wiele lepiej. Przyjemniej dla ucha. Modelu już nie pamiętam.
Nie skreślałbym też nowych zestawów, jest sporo które zagrają lepiej.
Polecam uderzyć do sklepu i odsłuchać kilka zestawów i nie sugerować się ceną.
Z doświadczenia wiem, że sporo tańsze mogą zagrać lepiej od wyższych modeli konkurencji. Taki psikus.
 

Patrik161

New member
Armanig, Przemko, co byście w takim razie polecili do 1200 zł z zestawów 5.1 niestety jest dla mojej kobiety bardzo ważna kwestia wizualna, czyli aby kolumny były w miarę smukłe jak te z zestawu sony dav s888 i najlepiej kolor biały/srebrny ? Obecnie mam soundbar samsunga za 500 zł i jestem całkiem z niego zadowolony więc nie jestem niesamowicie wymagający natomiast lubię dźwięk przestrzenny, słyszałem u szwagra te głośniki sony s888 i zrobiły na mnie niesamowite wrażenie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A co robi takiego świetnego Onkyo, czego nie robiłaby cała reszta świty?

Trochę przewrotna odpowiedź .Równie dobrze można powiedzieć w przypadku kolumn ,wzmacniaczy ,odtwarzaczy CD - czy firma "Z" nie potrafi zrobić to co robią firmy "X " ,"Y" ??

Uważam że amplitunery Onkyo są dobre zarówno jeżeli chodzi o brzmienie jak i budowę .Oczywiście są "fanboye" określonych marek i się temu nie dziwię

Jeżeli dobrze pamiętam to Sony Pascal (ale inny zestaw) dostał nagrodę EISA .Oczywiście ,że zawsze można kupić lepszy zestaw jak np.Tannoy ,Kef ale to już inne pieniądze
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, a zabrzmiało jak wypowiedż "fanboya", a co Cię naturalnie nie podejrzewam, stąd pytanie.
Onkyo, jest równie dobry jak każdy inny sprzęt z "paczki" którą znamy, ale nie jest lepszy/gorszy od konkurencji.
Proponuję autorowi nie ograniczać się do jednej marki, bo zwyczajnie zamknie sobie drogę do innych okazji, a z tego co zauważyłem celuje w używkę.
Co do Eisa, to coż, dla mnie to nie jest wyznacznik jakości.
Uważam, że warto poświecić trochę czasu i odsłuchać kilka zestawów.
Niekoniecznie drogi czy z Eisą.
Miałem kiedyś topowy produkt Samsunga (drogi plastik AllinOne), pamiętam, że dostał na którymś portalu 5 gwiazdek. Grał fatalnie, poniżej krytyki i absolutnie nie adekwatnie do ceny. Sporo tańsze, zagrały lepiej (a miałem kilka zestawów i sporo odsłuchałem).
W tym Kefy, które z Onkyo się akurat nie polubiły, to tak na marginesie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jakieś 17 lat temu jak bawiłem się w kino domowe miałem amplituner Onkyo ,grał z różnymi głośnikami i było dobrze .Może dźwiękiem nie rzucał na kolana ,ale brzmienie było poprawne bez ewidentnych niedociągnięć .Drugą zaletą była niezawodność - po prostu się nie zepsuł

Oczywiście nie jest tak ,że "albo Onkyo ,albo nic" bo inne firmy też robią świetne klocki jak choćby Denon ,Marantz ,Harman,Yamaha i inni
Tylko z drugiej strony tak - jeżeli wybór padł by na ten zestaw Sony ,to raczej jest znikomy sens podłączać do niego jakiś drogi amplituner ,więc dla przykładu takie Onkyo spisze się bardzo dobrze
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli Onkyo, to proponuję w takim razie ściągać z zagranicznych aukcji.
Można wyrwać topowe modele (które u nas w latach swojej świetności kosztowały grubo ponad 5k) za 1000-1500zł.
Na stanie mają wszystkie niezbędne dekodery.
Plus jest taki, że nie kupujemy od handlarzy. U nas sporo używek, to sprzęty po przejściach, sprowadzane za grosze jako uszkodzone i naprawiane po łebkach w PL.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku używanych amplitunerów możliwości jest wiele .Tylko oczywiście trzeba mieć świadomość ,że to jest sprzęt używany i raczej nie warto pakować w to dużych pieniędzy

Często też użytkownicy z tego Forum sprzedają różne rzeczy ,ryzyko kupna lipy jakby mniejsze niż w przypadku niewiadomego źródła

Amplituner Marantz SR5004 7 x 100W ! (5905485180) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Amplituner 7.1 Harman Kardon AVR140 (5892534667) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Amplituner sieciowy Onkyo TX-NR509 ideal (5900551165) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

DENON AVR-1604 AMPLITUNER 6x110W, PILOT, IDEAŁ (5899435293) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jeżeli Onkyo, to proponuję w takim razie ściągać z zagranicznych aukcji.
Można wyrwać topowe modele (które u nas w latach swojej świetności kosztowały grubo ponad 5k) za 1000-1500zł.
.
Topowe modele Onkyo to raczej kosztowaly min. 10-12 i wiecej tys :)
Nie znam polskich cen ale w UK było to 2500 funtów x 5.5 płn to raczej bliskie 5 tys nie jest. Akurat w przyblizeniu taki kurs i taka cene osiągały w swej świetności takie modele Onkyo jak 905, 3008 czy 5010. 3030. U mnie ok 3000 euro.
Nie wydaje mi się aby można było je wyrwać za 1000-1500 płn (to chyba raczej coś z serii 8xx), ale chętnie wyrwie jakąś "czterocyfrowke, odszczekam i podziękuję za wskazanie takiej okazji.
 

Patrik161

New member
Przemko, dzięki za propozycje amplitunerów, co do głośników Panowie czy jesteście jeszcze coś w stanie polecić? zestaw w bdb stanie 5.1 sony dav s 888 mam do kupienia za 950 zł, jakieś alternatywy które w miarę grają i wizualnie są smukłe ? Pełnowymiarowe kolumny odpadają ze względu na brak miejsca zagracą mi salon :S
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Topowe modele Onkyo to raczej kosztowaly min. 10-12 i wiecej tys :)
Nie znam polskich cen ale w UK było to 2500 funtów x 5.5 płn to raczej bliskie 5 tys nie jest. Akurat w przyblizeniu taki kurs i taka cene osiągały w swej świetności takie modele Onkyo jak 905, 3008 czy 5010. 3030. U mnie ok 3000 euro.
Nie wydaje mi się aby można było je wyrwać za 1000-1500 płn (to chyba raczej coś z serii 8xx), ale chętnie wyrwie jakąś "czterocyfrowke, odszczekam i podziękuję za wskazanie takiej okazji.

Może nie sprecyzowałem.
Miałem na myśli głównie serię 905. Kupiłem nową za jakieś 4-6k (nie pamiętam dokładnie), w okresie w którym nie miał jeszcze następcy (906), stąd mój okres "świetności".
Początkowo faktycznie, ceny dużo wyższe. "Czterocyfrowe" już trzymały (trzymają) sporo większą kwote, przyznaje.
Gdybyś reflektował na serię 905, to tutaj jak wspomniałem, na ebayu często widzę w granicach 200-300 funtów.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No 905 to już jest zabytek. I pod względem funkcji sieciowych i toru video. Więc jako podstawa do obslugi multimediów w domu , nie umywa sie do młodszych modeli. Praktycznie już jej nie użytkuje ale nie potrafię sie z nia rozstac :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Szału nie ma d...y nie urywa, nie słyszałem go, ale sądząc po tylnej ścianie wygląda wygląda na dość podstawowy model.
Nie wiem ile możesz wydać, ale chyba wolałbym na raty wziąć coś nowego za 1000 zł, mieć gwarancję, funkcje sieciowe i ze dwa lata spokoju ;)
 
Do góry