High Definition Player - Manta HDD 1000

Lord Rayden

New member
Czy ktoś bawił się może takim sprzętem od Manty ?
  • Obsługa 3.5" HDD (SATA), 80/160/250/400/500/ 750GB
  • Wyj. audio: Stereo (L/R), SPDIF(AC-3/DTS) A/V out;
  • Wyj. wideo HD o rozdz. do 1920x1080p w trybie Y/U/V i HDMI, VGA, USB 2.0
  • Pro Ethernet 10/100 Mbps Wireless 802.11b/g
  • Sys. plików: FAT32, NTFS (tylko do odczytu)
  • Formaty: MP2/3, WMA/PRO, WAV, OGG, AAC, LRC, AVI, MPG, VOB, DAT, DVD ISO/IFO,
  • MP4, ASF, TS, TRP, TP, MOV, MPEG1/2/4, Xvid, WMV9, WMV-HD, VC-1, H.264, JPG/JPEG,
  • Rozdzielczość: do 1920x1080p
http://www.manta.com.pl/product.php?lang=pl&kat=109&Item=0

Nie wiadomo jakie ma HDMI (czy 1.3) ?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie piszą nic jakie napisy obsługuje, czy hula na nim mkv i w ogóle mało wiadomo. Popcorn Hour ma wszystko co potrzeba a manta to...manta.
 

Lord Rayden

New member
Wicie, rozumicie - mój Kolega z Krakowa też od razu orzekł - szajs. Ale to zależy od ceny. Co do mkv - pisze,że format H.264 obsługuje. To może i kontener mkv ?

Sierżancie - masz na wyposażeniu bojowym Popcorna ?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Niestety armia nam tak nie dogadza ale testowałem go w sklepie u znajomka (mam zamiar go łyknąć dla mamy bo mam kuuuuupę filmów hd) i powiem Ci że jak najbardziej. Obsługuje wszystkie chyba formaty (z mkv włącznie, sprawdzałem) i napisy srt, txt itp. Aktualizacje softu bez problemu i ogólnie luzik z obsługą. Na na forum trackera bit-hdtv jest cały topic o popcornie i wszyscy rozpływają się w zachwytach nad nim. Jak chcesz invitea na bit-hdtv to napisz bo mam z dziesięć a dla bohatera z pola walki oddam darmo.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Sigma to raczej 8635. 8634 jest z licencją na CSS (oryginalne DVD i BD, droższy!!), 8635 odtwarza tylko niezakodowany materiał DVD/BD.
Trza napisać do Manty maila z pytaniem o cenę... :roll:
 

axel-san

New member
Czy wiek ktos , jak wyglada sprwa obslugi konteneru mkv ? Da sie bez tego przezyc, zawsze mozna rozbic film na skladowe i po problemie, aczkolwiek zostawienie w 1 pliku z wmuxowanymi pl napisami nalezy do dosc wygodnych :]


pozdrawiam
 

gofer

New member
Na allegro goście co sprzedają te manty piszą że obsługuje mkv ciekawe jak to jest w rzeczywistości, czy tą mantę w ogóle można porównywać z popcornem???
czekamy na jakiekolwiek opinie użytkowników bo mimo wszystko jest to ciekawa propozycja:D
 

ultrahd

New member
manta

z checia tez bym si eprzekonal co warta ta manta a moze to tani popkornik dla mas
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lord Rayden

New member
Specyfikacja techniczna: Obsługa 3.5" HDD (SATA), 80GB/160GB/250GB/400GB/500GB/ 750GB
Zasilanie: 12V
Częstotliwość Audio: 20Hz-20KHz
Wyjścia audio: Stereo (L/R), SPDIF(AC-3/DTS pass through, współosiowy) A/V out; Wyjścia video: Wyjście wideo HD o rozdzielczości do 1920x1080p w trybie Y/U/V i HDMI, VGA, Cvbs; USB 2.0 Device, USB 2.0 Host x2 Czytnik kart: SD/MMC/MS/MS
Pro Ethernet 10/100 Mbps Wireless 802.11b/g
Obsługiwane systemy operacyjne: 98SE/ME/2000/XP, Mac OSX
System plików: FAT32, NTFS (tylko do odczytu)
Obsługiwane formaty: MP2, MP3, WMA, WMA PRO, WAV, OGG, AAC, LRC, AVI, MPG, VOB, DAT, DVD ISO/IFO, MP4, ASF, TS, TRP, TP, MOV, MPEG1/2/4, Xvid, WMV9, WMV-HD, VC-1, H.264, JPG/JPEG, BMP, PNG, GIF Rozdzielczość: do 1920x1080p
Odtwarzanie bez HDD, bezpośredni dostęp do serwerów UPnP i Microsoft Windows File Sharing w sieci lokalnej (DMA), Network Attach Storage (NAS), łatwy backup danych.

Nie widzę tu nic o odtwarzaniu MKV :( . Jedyne pewniaki to PH A110 i TVIX 6500/7000...
 
Ostatnia edycja:

akjax

New member
Używam go od kilku dni, nie sprawdziłem jeszcze jego wszystkich możliwości, ale wymienię problemy, które ujawniły się do tej pory:
- WLAN nie działa z szyfrowaniem WEP, urządzenie łączy się z AP, ale tylko jeśli wyłączy się wszystkie zabezpieczenia- sieć jest otwarta (tak też można, zadowalając sie tylko filtrowaniem adresów MAC).
- niepoprawnie odtwarza DVD z komputera po LANie- transmisja jest "rwana", gubi klatki, zanika dźwięk. Aby bezproblemowo odtworzyć DVD należy całą zawartość płyty skopiować na np. PenDrive i podłączyć go do gniazda USB host. Streaming plików divx nie stwarza problemów- jest płynny, napisy z pliku txt czytane są poprawnie.
- wentylator chłodzący robi duży hałas.
- gniazda USB host są umieszczone bardzo blisko siebie, w niewielkim wgłębieniu i większe pendrive'y jak np. SanDisk CRUZER nie mieszczą się w nim i można je podłączyć tylko poprzez kabelek USB typu gniazdo-wtyczka.
- system lubi się wieszać i pomaga jedynie wyłączenie zasilania.
- przeglądanie zdjęć prosto z karty też jest problemem o ile karta nie jest sformatowana w FAT32, w moim Canonie nie była- więc urządzenie jej nie odczytało, natomiast przesyłanie zdjęć poprzez LAN mija się z celem, bo czeka się na przesłanie kolejnego kilka sekund. LAN i WLAN można właściwie wykorzystać tylko do streamingu divx lub MP3.
To na razie tyle. Myślę, że część tych mankamentów można usunąć nowym softem.
 
Ostatnia edycja:

Vilmark

New member
To nie są jakieś wielkie przypadłości jak na produkt za te pieniądze. Ciekawe jak odpowie na to Bellwood i Wiwa , powinno być lepiej. Dobrze że powoli pojawiają się odtwarzacze MKV , niedługo za 500 zł będzie się kupowało Linksysa a Wiwy będą stały po 169 zł w Realu :p
 

ultrahd

New member
manta

jak to czyta pliki mkv i napisy do nich ? czy do mkv czyta txt czy srt czy ssa? to chyba najwazniejsze

jesli to kuleje to nic to nie warte ....

albo trzeba poczekac na nowego softa :)
 
Do góry