Hierarchia producentów telewizorów

_UkaRZ_

New member
Witam!

Czesto sie mowi, przy porywnywaniu roznych modeli, ze telewizory nie naleza do tej samej klasy. Chciabym sie dowiedziec czy istnieje jakas nieformalna, badz tez formalna hierarcha producentów telewizorów. Mam tu na mysli podzial na prodocentow, ktorzy oferuja bardzo dobrej, sredniej oraz raczej slabej klasy telewizory. Przy okazji do jakiej z ww. klas mozna zaliczyc nastepujace firmy:

- Panasonic;
- Sony;
- Toshiba;
- LG;
- Samsung;
- Hitachi;
- Sharp;
- JVC;
- Philips.
 

MJot

Member
Wymienieni przez Ciebie producenci, może poza Hitachi, produkują wyroby podobnych klas. Zaraz ktoś się tu oburzy, że plazmy i LCD to nie to samo, wyjdą na wierzch sympatie i antypatie - owszem, można prowadzić takie rozważania. Myślę, że jednak zagadnienie lepiej będzie oddawać rzeczywistość, jak rozpatrzymy go następująco - czy dana firma ma w swojej ofercie zarówno produkty tańsze, tzw. budżetowe, średnio drogie i drogie. I wymienione firmy takie produkty posiadają. Dlatego ośmielę się wrzucić je do jednego worka - poza Hitachi, bo ich stawiam wyżej.
 

scoobydoo19911

New member
hierarchia prducentów zależy od tego czy chodzi o lcd czy i nne technologie, jeśli lcd to(moja skromna opinia) :

sharp telewizory pro klasy
sony od low endu po najlepsz
panasonic jak wyżej
samsung tak jak u sony
 

asoz

New member
Wg. mnie wszyscy z wypisanych producentów robią masówkę, a to oznacza, że mają produkty lepsze i gorsze. Nie można więc poukładać samych producentów wg. jakiejś hierarchii, bo to bez sensu.

Jedynie Pioneer się wyróżnia, bo ma na dobrą sprawę jeden panel.

Pomijam taki firmy jak Loewe czy B&O, bo nic o nich nie wiem.
 

_UkaRZ_

New member
Chodzilo mi oczywiscie o LCD dlatego ten post umiecilem w tym dziale :D
A moje pytanie wzielo sie stad, ze szukajac dzisiaj w sklepie Thoshiby 37RV555 uslyszalem, ze nie jest to dobra firma jezeli chodzi wlasnie o LCD i ustepuje Samsungowi czy Philipsowi. Nieukrywam, bylem zdziwiony, dlatego postanowilem napisac.

Dziekuje za wypowiedzi

Pozdrawiam
 

_UkaRZ_

New member
W takim razie proszę o potwierdzenie czy jest to najlepszy model jeżeli weźmiemy pod uwagę następujące warunki:

Jakie masz warunki = pokój 3,5x6,5m
Preferowana wielkość matrycy = 32-42
Preferowane marki = bez znaczenia
Preferowana technologia = LCD
Jaki sygnał = Cyfra+
Jaka odległość od ekranu = 2-3m
Jakie urządzenia do podłączenia = Cyfra+, DVD, PC (gry, filmy).
Jaka klasa cenowa = 3000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 50/50
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = pokój w miarę nasłoneczniony, ale posiadam żaluzje
Ile osób zasiada przed telewizorem = 4-5
Jaki masz ulubiony program = Orange Sport, często filmy DivX z komputera
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = 50/50
Jaki masz telewizor = Trilux 25"
Ma stać czy wisieć = stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD

Obecnie zastanawiam się nad:
- Toshiba 37RV555;
- Toshiba 40XF350PG;
- Hitachi L42VP01C;
- Sharp 37D65E;


A może SHARP LC32XL8E bądź też jeszcze coś innego?
 
Do góry