Help, ajuto, pomoszczi -DVD Onkyo 404-zawisy DVD

vdomin

New member
Witam

Jestem od kilku dni posiadaczem zestawu Onkyo 504/40+QQ500. Mimo że wypas to to nie jest i na razie wszystko na "zestawowych" kabelkach to jak dla mnie gra całkiem całkiem. :eek:k: Sąsiedzi się cieszą i dzielą sie ze mną swoimi wrażeniami z odsłuchu..... budzi to wiele emocji....ale damy rade!
Wszystko było cudnie gdyby nie to że przy odtwarzaniu DVD/DiVx niezależnie od pochodzenia płyty (orginał,stadion, nagrany rip) po losowym czasie (często 1min 08sec) robi się stopklatka i następuje totalny zawis...pilot i przyciski na panelu nie działają i trzeba robić brutalny power off przez wypięcie zasilania (brrr!). Sprawdziłem kilka płyt i wszystko ma taki sam efekt. Poza tym jeśli działa to działa OK, ale te zawisy to jakiś zonk. Czy to ja jestem tak zielony i nie wiem jak obsługiwać DVD czy czeka mnie wycieczka do serwisu?
Z góry dzięki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zrób wpis do balckninja. On Ci powie co jak zrobić lub z kim się kontaktować na szybko.
 

vdomin

New member
Tak, jak pisałem próbowałem i orginalnych DVD kupowanych w Empiku, dodatków do gazet i DiVx z kompa. Czytałem ze 404 odtwarza wszystko bez problemów a w moim przypadku zawieszało bez problemów :-( i to niezależnie od pochodzenia płyty... w tym sęk.:( .

Spróbuję bezpośrednio do Blackninja może spotkał już taki zonk....
 

timbot

New member
Bez reklam
zeby ludzie sie nie bali kupowac tej zabawki:
u mnie od dawna na 404 wszystkie plytki smigaja (dvd kazde, gazetowe i stadionowe tez, vcd, divx, nagrywane na CD-R, CD-RW, DVD-R), tylko ze dwa razy w jakims divixie pojawilo sie ze nie obsluguje tej rozdzielczosci i sam dzwiek szedl. i na forach tez ludziom wszystko chodzi.
 

vdomin

New member
Timbot. Przeca ja nie pisze żeby straszyc. Sprzet przyzwoity i opinie ma dobre. To że mi sie przydażył ZONK nie oznacza ze strasze ludzi, ale potrzebuje pomocy w rozwiązaniu problemu. Bardziej bym doceniał jakąś konstruktywną radę a nie pieśni pochwalne na temat O404E - bo to wszyscy wiedzą :eek:k:
 

timbot

New member
Bez reklam
to tylko tak dla potomnosci bylo.... wiesz - nie wiadomo kto czyta, wiec nie chcialem zeby sie inni przestraszyli :)
jakby ci sie nic nie udalo zalatwic a z oddaniem do serwisu ci sie nie spieszy to mysle ze najlepszym rozwiazaniem bylaby instalacja nowego FirmWare (lub, jesli masz nowa wersje, to przeinstalowanie go), jest na forum w ktorym fx25 zamiescil oryginalny FW w dosc wysokiej wersji (zadny soft z pionka czy z czegos, tylko oryginal Onkyo):
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12417&page=2

ja dostalem od fx25 ten sam firmaware, tylko z zmodyfikowana wielkoscia czcionki w divxach i nie mialem zadnych problemow i instalacja, wszystko smiga super
 

vdomin

New member
DVD nad Ampikiem. czy to źle?

Timbot. No to dla potomności przyłaczam się do potwierdzania: sprzęcik gra miód-malina i mimo chwilowego problemu mam o nim jak najlepszą opinię :)

Dzięki za opcję z FW. Sprzęcik mam nówka sztuka ledwo śmigany wiec umówiony jestem na wizyte w serwisie bo to rzut beretem od mojego domku. Niechce sam grzebac bo potem mi powiedzą ze straciłem gwarancje i będzie mało śmiesznie.
Podejrzewam że pierwszym krokiem bedzie wląsnie upgrade FW ale niech sami sie mecza.
Facet w serwisie był burkliwy (skacowany pewnie wszak dzis poniedziałek) i stwierdził ze to na pewno od tego ze DVD stoi nad ampikiem i sie przegrzewa. Sprawdziłem ten trop i to nie to... a swoją drogą czy tak moze byc ? Czy działanie ampika ma wpływ na dvd (pole magnetyczne, ciepłe powietrze itp.) ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zadzwoń do serwisu, powiedz, że się zacina i zapytaj na jaki adres wysłać i jakim kurierem, ponieważ to naprawa gwarancyjna idzie na ich koszt.

Dział Serwisu:
tel.: (22)594-83-90 + infolinia serwisu: 0 801 655 330 | e-mail: serwis@eic.com.pl
 

kristof65

New member
DVD onkyo 404 zwisy.

witam.
miałem ten sam problem( płyty same oryginaly)po kilku minutach odtwarzacz się zacinał tak że czasami musiałem wyciągać wtyczkę z gniazdka.oddaj do serwisu najlepiej z płytą która najbardziej(najczęściej)się zawiesza.(pierwszym razem oddałem do serwisu bez płyty to powiedzieli po 2 tugodniach że DVD jest sprawny, zabieram go do domu a tu ZONK ,na drugi dzień znowu do serwisu ale już z płytą.wreszcie został naprawiony.)już jest 8 m-cy po naprawie i nie ma z DVD problemu.
pozdrawiam.kristof65
 
Do góry