Hegel H80 - płaski dźwięk

kopi

New member
Od 3 miesięcy posiadam zestaw:


1) wzmacniacz Hegel H80,
2) odtwarzacz Bluray Oppo 103D,
3) kolumny Elac FS 249.


Z racji tego, że Hegel ma DAC-a to Oppo używam głównie jako napęd przy odtwarzaniu CD lub plików FLAC.
Niestety teraz po 3 miesiącach słuchania coraz bardziej nie podoba mi się dźwięk, który produkuje ten Hegel - dźwięk jest płaski, pozbawiony wysokiej, delikatnej góry ale i też nie ma porządnego dołu, może jest naturalny ale nie wzbudza żadnych emocji.


Podłączyłem mój stary 15 letni dosyć tani wzmacniacz Sony i według mnie jest lepiej - jest góra i dół, no Hegel gra może trochę czystszym dźwiękiem.


Myślę o wymianie wzmacniacza na inny. Może ktoś może zaproponować jakiś pomysł - kolumny chciałbym zostawić bo są fajne.


Lubię żywy, mocny dźwięk z zaznaczoną górą.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Od 3 miesięcy posiadam zestaw:


1) wzmacniacz Hegel H80,
2) odtwarzacz Bluray Oppo 103D,
3) kolumny Elac FS 249.


Z racji tego, że Hegel ma DAC-a to Oppo używam głównie jako napęd przy odtwarzaniu CD lub plików FLAC.
Niestety teraz po 3 miesiącach słuchania coraz bardziej nie podoba mi się dźwięk, który produkuje ten Hegel - dźwięk jest płaski, pozbawiony wysokiej, delikatnej góry ale i też nie ma porządnego dołu, może jest naturalny ale nie wzbudza żadnych emocji.


Podłączyłem mój stary 15 letni dosyć tani wzmacniacz Sony i według mnie jest lepiej - jest góra i dół, no Hegel gra może trochę czystszym dźwiękiem.


Myślę o wymianie wzmacniacza na inny. Może ktoś może zaproponować jakiś pomysł - kolumny chciałbym zostawić bo są fajne.


Lubię żywy, mocny dźwięk z zaznaczoną górą.

A może posłuchaj oczko wyższego wzmaka Gegela...
 

dzik87

New member
Może po prostu potrzebujesz sprzętu, który podbija skraje pasma. Hegel gra pewnie bardziej liniowo niż Twój Sony.
 

jumper.as

New member
Może po prostu potrzebujesz sprzętu, który podbija skraje pasma. Hegel gra pewnie bardziej liniowo niż Twój Sony.

Tak jak kolega pisze. Hegel zawsze stawiał na odtwożenie/przekazanie dźwięku w jak najbardziej naturalny sposób. Być może Ty lubisz dźwięk bardziej podkolorowany i to jest ok, ale również oznacza, że Hegel nie jest dla Ciebie i potrzebujesz innego wzmacniacza. Proponuje odsłuchać Twoich kolumn z np. Primare I22. Jest to ta sama klasa cenowa. Myśle, że to połączenie Ci bardziej podpasuje. Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

jumper.as

New member
Tego Denona nie słyszałem to się nie wypowiadam, może akurat Tobie się spodoba. Pamiętaj tylko, że to nie ta sama klasa co primare czy hegel. Primare gra dużo cieplej niż hegel i to Ci mogę zagwarantować bo odsłuchiwałem tych wzmacniaczy jak kupowałem moje kolumny. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
P

PlayStation

Guest
Co ty człowieku pierdzielisz obudź się :fool:
Hegel płaski, no jeszcze takich cyrków nie widziałem.
Hegel to profesjonalny wzmacniacz, tutaj nie oszukasz tego wzmacniacza.
Tutaj potrzeba źródła takiej klasy jaką przedstawia wzmacniacz Hegel H 80
Do zmiany natychmiast Oppo 103D.

Co do kolumn........wstęga
Pomiary: Góra nie jest podbita, ale też nie jest wycofana.....neutralne brzmienie.
Do tego kolumny 4 ohm " impedancja " stąd problem z basem........ niewykorzystany wzmacniacz.
Człowieku.......polecam
Ściągnij maskownice, bo delikatnie tłumi górę.
 

kopi

New member
Co ty człowieku pierdzielisz obudź się :fool:
Hegel płaski, no jeszcze takich cyrków nie widziałem.
Hegel to profesjonalny wzmacniacz, tutaj nie oszukasz tego wzmacniacza.
Tutaj potrzeba źródła takiej klasy jaką przedstawia wzmacniacz Hegel H 80
Do zmiany natychmiast Oppo 103D.

Co do kolumn........wstęga
Pomiary: Góra nie jest podbita, ale też nie jest wycofana.....neutralne brzmienie.
Do tego kolumny 4 ohm " impedancja " stąd problem z basem........ niewykorzystany wzmacniacz.
Człowieku.......polecam
Ściągnij maskownice, bo delikatnie tłumi górę.


1) Po pierwsze maskownicę mam ściągniętą od pierwszego dnia używania Elaców.


2) Po drugie to nie bardzo rozumiem, co da zmiana Oppo 103D na coś lepszego - skoro sygnał z Oppo jest u mnie wyprowadzony kablem cyfrowym (optycznym) i podłączony do cyfrowego wejścia w Heglu? Może jestem niedouczony, więc proszę o wyjaśnienie w tej kwestii.
 

kopi

New member
PlayStation masz niestety rację, ale ja próbowałem napisać to samo tylko używając ładnych słów. Czy kolega kopi odsłuchał już jakiś innych wzmaków ?


Tak, dzisiaj przez cały dzień słuchałem u siebie wypożyczonych (za kaucją) dwóch wzmacniaczy:


Marantz PM 8005 i Teac AI 2000, wiem co powiesz - że to nie ta bajka co Hegel. Mam jednak kilka spostrzeżeń:


Marantz - u mnie gra trochę bezpłciowo, sypie dość obficie górą, ale w moim odczuciu trochę mu brakuje dynamiki.


Teac - według mnie wypada świetnie, przynajmniej mi dostarczył znacznie więcej przyjemności w odsłuchu niż Marantz - gra dynamicznie i detalicznie, na pewno inaczej niż Hegel, i może się nawet zdecyduję na tego Teac'a, ale muszę poszukać jakiegoś innego egzemplarza, bo ten który pożyczyłem ma chyba skopany potencjometr głośności - na początku skali dźwięk pojawia się najpierw w lewej kolumnie a później dopiero w obydwu i dalej przy mocniejszym odkręceniu jest już równomiernie. Jutro kolejnych parę godzin odsłuchu a w poniedziałek musze oddać sprzęt.
 

jumper.as

New member
Fajnie, że udało Ci się odsłuchać innych wzmaków. Jeszcze fajniej jak uda Ci sie wypożyczyć ich wiecej. Postaraj się zdobyć primare czy tego denona o którym pisałeś a może akurat Ci przypadnie któryś z nich do gustu. Co do hegla, no cóż, nie każdemu musi się podobać. W sumie w tej całej zabawie chodzi o to abyś spasował kolumny z wzmacniaczem dokładnie pod Twoje ucho i preferencje a klasa sprzętowa nie ma takiego znaczenia. W myśl przysłowia "jeden woli córkę, drugi teściową" Pozdrawiam :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedyś czytałem, że Teac AI 2000 to bliźniacza konstrukcja z Music Hall-em a70.2. Nie weryfikowałem tego, jak patrze na zdjęcia środka to wyglądają prawie tak samo.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po prostu jesteś Melomanem a nie Audifilem. Ja też tak mam (swego czasu odsłuchiwałem kolumny za ponad 30K i lipa straszna) i najlepiej dobierz sobie coś co Ci się podoba w odsłuchu.
 

jumper.as

New member
I jak tam kolego odsłuchy? Od razu piszę na wstępie, że nie prowadzę żadnego sklepu ale dla kolegów z forum jestem czasami załatwić coś ciekawego z Norwegii za rozsądne pieniądze. Jak co to mam propozycję dla Ciebie. Nowy Primare I22 DAC (z wbudowanym DAC) za 5000 lub 3 letni Denon PMA-2010AE również za 5000. Oczywiście wysyłka już jest wliczona w cenę. W obu przypadkach mocy wystarczy i oby dwa grają zdecydowanie cieplej niż Hegel. Pozdrawiam
 

kopi

New member
I jak tam kolego odsłuchy? Od razu piszę na wstępie, że nie prowadzę żadnego sklepu ale dla kolegów z forum jestem czasami załatwić coś ciekawego z Norwegii za rozsądne pieniądze. Jak co to mam propozycję dla Ciebie. Nowy Primare I22 DAC (z wbudowanym DAC) za 5000 lub 3 letni Denon PMA-2010AE również za 5000. Oczywiście wysyłka już jest wliczona w cenę. W obu przypadkach mocy wystarczy i oby dwa grają zdecydowanie cieplej niż Hegel. Pozdrawiam


Jumper,


ciekawa propozycja z tym PRIMARE I22 DAC. Na pewno muszę go odsłuchać w najbliższym czasie. Nowy, tzn. z gwarancją - czy jest respektowana w Polsce?


Napisz na PW więcej informacji w kwestii gwarancji, dostawy, pochodzenia i płatności.
 

kopi

New member
Kiedyś czytałem, że Teac AI 2000 to bliźniacza konstrukcja z Music Hall-em a70.2. Nie weryfikowałem tego, jak patrze na zdjęcia środka to wyglądają prawie tak samo.


Masz rację!


Przejrzałem zdjęcia środka i faktycznie to jedno i to samo, za wyjątkiem sterowania głośnością, bo w Music Hall sterowanie głośnością jest elektroniczne, poza tym wszystkie parametry obydwu wzmaków są też identyczne.
 
Do góry