hegel h80-jaki odtwarzacz???

Geronimo zx

New member
Witam wszystkich.
Zamieniam kino na stereo.Po dzisiejszych odsluchach trzech wzmacniaczy(marantz pm 8005,denon 1520ae,hegl h80) Wybor padl na hegla :smile:
Bedzie to gralo z bx-6 (jezeli w przyszlosci budzet pozwoli,chetnie podskocze wyzej) Pytanie do was jaki odtwarzacz CD do tego zestawienia??? Propozycje w salonie jakie mi przedstawiono to MARANTZ SA 8005, AUDIOLAB 8200CD V12 ,CREEK EVOLUTION 50CD
Czy jest sens kupowac taki drogi odtwarzacz skoro hegl ma w sobie nie najnizszej klasy przetwornik??Moze sie myle??
Prosze o wsparcie,POZDRAWIAM
 

dzik87

New member
No raczej szkoda kasy na taki odtwarzacz jak sa8005.

Niestety nie doradzę, jaki odtwarzacz bez DACa byłby odpowiedni klasowo i cenowo do hegla.

Natomiast chciałbym się dowiedzieć, jakie różnice między pm8005 i H80 usłyszałeś na korzyść tego drugiego?

Ja bym celowal w pm8005 + sa8005 ale to ja i nie musisz się tym sugerować. Masz kolumny MA i może akurat Tobie lepiej brzmienie Hegla do nich pasuje.
 

SDman

Banned
Witam wszystkich.
Zamieniam kino na stereo.Po dzisiejszych odsluchach trzech wzmacniaczy(marantz pm 8005,denon 1520ae,hegl h80) Wybor padl na hegla :smile:
Bedzie to gralo z bx-6 (jezeli w przyszlosci budzet pozwoli,chetnie podskocze wyzej) Pytanie do was jaki odtwarzacz CD do tego zestawienia??? Propozycje w salonie jakie mi przedstawiono to MARANTZ SA 8005, AUDIOLAB 8200CD V12 ,CREEK EVOLUTION 50CD
Czy jest sens kupowac taki drogi odtwarzacz skoro hegl ma w sobie nie najnizszej klasy przetwornik??Moze sie myle??
Prosze o wsparcie,POZDRAWIAM

Witam,
nie ma najmniejszego sensu kupowanie źródła, przy tych kolumnach co masz lepiej kiedyś
różnicę zainwestować w lepsze kolumny i oczywiście kabelki do nich.
Do DAC`a H80 proponuje dać źródło przewodem coaxial (przewód Nordost) - tak to
drogi coaxial ale uwierz albo sam sprawdź -warto !
Pamiętaj, że odpada ci zakup przewodów RCA.

Pozdr.
 

Pan_Borowik

New member
Jeżeli będziesz korzystał z DACa w Heglu, to spokojnie wystarczy Ci niedrogi odtwarzacz, z którego wyjdziesz sobie koaksjalnym kabelkiem (chociaż ja bym odradzał inwestowanie większych pieniędzy w kabel do transmisji cyfrowej - wystarczy żeby był solidnie wykonany).
Zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć na doinwestowanie głośników.

Może np. Yamaha CD-N301? Jedyny minus to brak odczytu gapless, ale za to obsługuje Spotify, FLAC i inne takie.

Najlepiej jak napiszesz jaki masz budżet i czego po odtwarzaczu oczekujesz.

PS. Również jestem ciekaw, co przemówiło na korzyść H80 w porównaniu do PM8005.
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
Nie bardzo widzę sens kupowania cd z wbudowanym DAC-em, H80 ma dość dobry przetwornik, poparłbym zatem koncepcje kolegów i skierował się w kierunku jakiegoś niedrogiego cdka (z opcjami sieciowymi jak najbardziej, pliki + radio internetowe) połączonego cyfrowym przewodem z H80
gdybym miał odpowiedzieć niemerytorycznie na pytanie dlaczego H80 a nie PM8005 to wystarczy spojrzeć na obydwa i odpowiedź nasuwa się sama
 

Geronimo zx

New member
PS. Również jestem ciekaw, co przemówiło na korzyść H80 w porównaniu do PM8005.

PS. Również jestem ciekaw, co przemówiło na korzyść H80 w porównaniu do PM8005.

Witam wszystkich.
Biorac pod uwage te wzmacniacze dodam ze kazdy z nich gra przyzwoicie i roznica slyszalna jest w kazdym modelu.(zrodlem jest creek evo 50cd)
Na pierwszy strzal poszedl DENON pma 1520ae i jakos nie urzekl mnie swoim dzwiekiem(moze dlatego ze marka jest mi juz troche znana-doswiadczenie z ampli avr-x2100 i obecnym avr-x4100,choc to nie to samo co stereo),wiec opisujac krotko zrezygnowalem z niego ;)
Nastepny byl MARANTZ pm8005,wsluchiwalem sie w niego kawalek po kawalku przez dlugi czas.Nie powiem ze nie zrobil na mnie wrazenia,gra cieplo,dzwiek jest lagodny,nieubarwiony(odtworzony tak jak przedstawia w oryginale producent)gora nie jest piskliwa :smile: -spokojniejsza za to bardziej wyeksponowany bas,ktory nie przesadza z dominacja(to lubie!) Przyszedl czas na HEGLA.Opinia koncowa na rzecz tego wzmaka przyczynila sie na pewno tez tym ze milo wspominam zestaw kumpla HEGEL H70 z MAGNAT QUANTUM 757 i musze dodac ze bylem lekko otumaniony :p pozytywnymi opiniami,dobrym przetwornikiem itp.itd.Czas na odsluch na ktory tak czekalem i lecimy.
Pierwszy kawalek,drugi,trzeci itd Po dluzszym czasie wszystko do mnie dotarlo. Przestrzen dzwieku jest wypelniona,naturalna,poukladana,bez zbednej incjatywy zadnych czesci pasma,jest moc i zaskakujaca kontrola basu nawet na niskich obrotach :D .Sluchajac dluzej,moja opinia zmieniala sie tylko bardziej na tak dla h80.Ja go polubilem!!! To jest tylko i wylacznie moja ocena ktora moze byc sprzeczna z innymi ;) Poki co caly pomysl zakupu zostal chwilowo wstrzymany poniewaz wystawiam na SPRZEDAZ swoje 1,5 miesieczne MONITORY AUDIO BX-6,BX-CENTR,BX-1.(Cene uwazam ze bardzo przyzwoita,stan idealny) ZAPRASZAM DO ZAKUPU :lol:
Dodam jeszcze ze chcialbym odsluchac:
ARCAM A39
CREEK EVOLUTION 100A
NAIM NAIT XS-2
Moze ktos ma juz z ktoryms jakies doswiadzenie i moglby cos opisac????????
Gdy juz ktos stanie sie szczesliwym posiadaczem BXow to przyjdzie czas na kupienie nowych kolumn,(do 6K) wiec zwracam sie do was o jakies przetestowane propozycje ktore mozecie polecic
Przyjmijmy ze bedzie hegl h80,zrodlo nie wiem tak naprawde jeszcze jakie bd kupione :-o
DZIEKUJE POZDRAWIAM
 

eddielublin

New member
Przyjmijmy ze bedzie hegl h80

DZIEKUJE POZDRAWIAM

spróbuj skomunikować się z użytkownikiem MarcinGD, ma duże doświadczenie z Heglami min H80, chyba miał z Amphion Argon 3L
jak masz możliwość to koniecznie posłuchaj z czymś z Harpia Acoustic własnie weszła nowa seria, u mnie z H1 i HD25 w komplecie jest wszystko i równowaga tonalna i szczegółowość i genialna scena.
H80 też często łączony jest z Dynaudio
 

SDman

Banned
Dodam jeszcze ze chcialbym odsluchac:
ARCAM A39
CREEK EVOLUTION 100A
NAIM NAIT XS-2

Witam,
oczywiście wszystkie wymienione są do posłuchania ale sporo tańszy Atoll IN 100SE powinien
spokojnie dać radę 100A i A39, a nawet pokazać swoją wyższość. Różnicę w cenie włóż w kolumny
i kable - koniecznie.

Pozdr.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A z czym kolega bedzie go podpinal,jesli mozna wiedziec??U mnie w miescie nie ma tego modelu,wiec nie skorzystam :twisted:

To co mam w sygnaturze. Kolumny Dynaudio DM 2/8, cd CA. Będę porównywał z Music Hall-em i zostanie lepszy:)

Witam,
o super, jakby co w godzinach przedpołudniowych służę Spendorami :) .

Pozdr.

Musimy się kiedyś w końcu spotkać. Chętnie bym posłuchał Spendorów, nigdy nie miałem okazji.
 

dzik87

New member
Czyli jeśli Hegel nie jest kupiony, to napisz ogólnie na jakim brzmieniu Ci zależy.

Może poleci się coś do Hegla, lub zupełnie inną konfigurację.

Generalnie za cenę Hegla, można mieć wzmacniacz takiej samej klasy ale DAC zewnętrzny lepszy, np taki co przyjmuje po USB 32bit/384khz.

Mniej więcej w podobnym przedziale cenowym się poruszam. Mam pm8005, do tego kolumny Dali Zensor 7, które będą zmienione prawdopodobnie na KEF R700. Kolumny z bardzo dobrymi komentarzami. Cena dość wysoka standardowa ale za jakieś 8k idzie je kupić. Jeśli nie te, to zakładając, że szukasz równego brzmienia, możesz wziąc pod uwagę Litewskie Euphony 90, Audio Academy hyperion lub Rhea tudzież Studio 16hz Minas Anor III. Te polskie i litewskie konstrukcje z Atollem pasuą, jak i również z MArantzem. Z Heglem też powinny się zgrać. Do Marantza pasują również kolumny marki Tannoy. Jednak z tych wszystkich, z tego co się dociekliwie dowiadywałem, to KEF powinny rysować najlepszą scenę, hektary przestrzeni, wypełnione brzmienie ze szczegółową górą ale nie wychodzącą przed szerego, z dociążonym basem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z Marantzem pięknie grają też Focale, co prawda werf kiedyś wspominał, że lepiej z jakąś europejską i mocniejszą elektroniką, ale jak ich słuchałem z PM8005, to długo nie mogłem szczęki z ziemi pozbierać ;)
 

Geronimo zx

New member
Czyli jeśli Hegel nie jest kupiony, to napisz ogólnie na jakim brzmieniu Ci zależy.
Lubie jak przestrzen dzwieku jest wypelniona,nieubarwiona,naturalna,poukladana, a takze jak dzwiek jest cieply,z nie krzykliwa gora z kontrolowanym basem ktory jak trzeba zejdzie nisko i pokaze swoja obecnosc-moc (slucham rnb,house,dance,pop)


Generalnie za cenę Hegla, można mieć wzmacniacz takiej samej klasy ale DAC zewnętrzny lepszy, np taki co przyjmuje po USB 32bit/384khz.

Jaki model daca masz na mysli???ogladalem kefy R500,R700 ciekaw jestem jak sie spisuja.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Generalnie za cenę Hegla, można mieć wzmacniacz takiej samej klasy ale DAC zewnętrzny lepszy, np taki co przyjmuje po USB 32bit/384khz.

Witam,
za tą cenę możemy mieć wzmacniacz znacznie lepszy.

..Mniej więcej w podobnym przedziale cenowym się poruszam. Mam pm8005, do tego kolumny Dali Zensor 7, które będą zmienione prawdopodobnie na KEF R700. Kolumny z bardzo dobrymi komentarzami.
[No właśnie czytamy, a nie testujemy samemu -błąd straszny @SDman]

Jednak z tych wszystkich, z tego co się dociekliwie dowiadywałem, to KEF powinny rysować najlepszą scenę, hektary przestrzeni, wypełnione brzmienie ze szczegółową górą ale nie wychodzącą przed szerego, z dociążonym basem.

słuchając KEF R300 nie dosłuchałem się niczego co piszesz -może niezła góra.
Przestrzeń KEF`a to taki pogłos "jakby w kompie włączono efekt hali" cóż po odsłuchach
porównawczych z Harbeth Monitor 30.1 Domestic i moich Spendorów S1 to R300 mają absolutnie sztuczny dźwięk !
Wolałem już od KEF`a trzy krotnie tańsze Cambridge Audio Aero 2.

Miałem dostać na testy KEF LS50 -super opinie ale ... poprosiłem o opinię w sklepie i oszczędzono mi "taszczenia".

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry