Heco music style 900 - wybór wzmacniacza

glinus09

New member
Witam stałem się szczęśliwym posiadaczem tych oto kolumienek :) i zastanawiam się jakiego wzmaka do nich dobrać.
Aktualnie są napędzane Pioneer 924 i tak się zastanawiam nad dokupieniem wzmaka pod pure out tylko jakiego ??
coś od pioneera czy raczej inna firme??

Ewentualnie też myślałem żeby pogonić pioneera i kupić jakiś amplituner ale stereo tylko tutaj pytanie o ile lepiej będzie to grało niż amplituner normalny a o ile gorzej o zwykłego stereo wzmacniacza ??

bardzo bym prosił o jakieś porady lub podrzucenie jakiś sprzętów którymi warto się zainteresować.

Pozdro i miłej niedzieli :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Osoby z forum mające Heco najczęściej łączą je z Denonem, więc może ten kierunek?
Jeśli jednak brzmienie Pionka Ci odpowiada to do kompletu jakiś wzmak i będzie ładnie dla ucha i oka ;-)
 

Lukasz2525

New member
924 ma pre out'a , więc dokup sobie a30 lub a50 z main in'em , będziesz miał komplet .

Ewentualnie też myślałem żeby pogonić pioneera i kupić jakiś amplituner ale stereo tylko tutaj pytanie o ile lepiej będzie to grało niż amplituner normalny a o ile gorzej o zwykłego stereo wzmacniacza ??

Między ampli stereo a kinowym najczęściej jest mała różnica w jakości dźwięku , w kinowym może być tylko niedobór mocy , jeżeli masz dwie duże kolumny i trzy mniejsze ( 5.0 ) . Natomiast wzmacniacz zagra zupełnie inaczej , tchnie Ci nowe życie w kolumny , uruchomi bas , sprawdź te dwa wzmacniacze wyżej wymienione .
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ja na brak mocy w kinowym Onkyo 609 nie narzekam . Zasilacz ponad 600w spokojnie daje radę nawet przy załączonych wszystkich kolumnach i sporej głośności .amplitunery stereo Onkyo całkiem dobrze brzmią w stereo i mają funkcję sieciowe
 

mors111

Active member
Bez reklam
A słyszałeś swoje kolumny na wzmacniaczu ?

TAK

ale już jakiś czas temu na jakimś Technics ( niski model ) , oraz Diora 504B ( ostatni model )
grały lepiej na Diorze po załączeniu Loudness , w Onkyo mam DynamicEqualizer - daje lepszą frajdę z dynamiki niż na Diorze ( basu i treble nie podbijam nigdy )

a nawet na zachwalanym Denonie 720 , było OK , ale taka jest charakterystyka tego wzmacniacza że moc ma do połowy skali , gra dynamicznie , ale wg mnie z podbiciem
 

glinus09

New member
No cykaja ładnie ale mam problem bo 1 gra głośniej od 2 i ni jak nie moge ich ustawic żeby je wyrownać czyźby wina w kablach?? Mam jakieś słabizny zwykłe czy poproatu akustyka pomieszczenia tak niesie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
mam problem bo 1 gra głośniej od 2 i ni jak nie moge ich ustawic żeby je wyrownać czyźby wina w kablach??

To nie jest wina kabli ,ani raczej kolumn . Bardziej bym obstawiał amplituner - zależy jeszcze jak duża jest różnica w głośności pomiędzy jedną i drugą kolumną
 

glinus09

New member
Wyglada na to ze to wina automatycznej kalibracji poniewaz na ustawieniach zerowych graja rowno po kalibracji jeden lub 2 gra glośniej i ciekawe co tu zrobic. Teraz pytanie jak najlepiej roztawic tw kolumny?? Czy maja stac na kolcach czy bez? Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zawsze kolumny powinny stać na kolcach ,w zdecydowanej większości przypadków poprawia to brzmienie .Jeżeli chcesz jeszcze poprawić brzmienie wymień kable głośnikowe ,oczywiście zakładając ,ze masz zwykłe druty

Rozstaw kolumny na początek na jakieś 2 metry ,powinny stać w równej odległości od tylnej ściany ,następnie rozsuwaj kolumny po kilka centymetrów .Obie kolumny powinny tworzyć jednolite pole dźwiękowe (tzn powinny grać razem ,a nie osobno) .Odległość jednej kolumny od drugiej (dokładnie od osi głośników) nazywa się bazą stereo ,przeważnie wynosi 2,5-3,5m w zależności od wielkości kolumn .Zdarzają się przypadki że może być więcej
 

glinus09

New member
z rozstawieniem i stereo sobie poradziłem tak że dzięki za rady jeszcze mam pytanie jakie polecacie kable oczywiście w w miarę cenie :)
 

glinus09

New member
Witam odkopuję temat co polecacie dokupić do Pioneer 924 tzn jaki wzmacniacz??
myślałem o Pioneer a30 lub Denon PMA 720AE tylko co będzie lepsze?? a może jakiś inny typ?? z góry dzięki
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam odkopuję temat co polecacie dokupić do Pioneer 924 tzn jaki wzmacniacz??
myślałem o Pioneer a30 lub Denon PMA 720AE tylko co będzie lepsze?? a może jakiś inny typ?? z góry dzięki

Jaka kwote chcesz przeznaczyc? Uzywka moze byc? Bo zamiast nowuch klockow mozesz wyrwac cos ciekawego w uzywce tylko zeby posiadal main in. Moze jakis music hall lub cos w podobie.

Pzdr
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Looknij na to :

Solidny wzmacniacz Music Hall A25.2 HI-END PARAGON (6201955065) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


tylko nie pamietam czy ma main in.

Co do wzmacniaczy to szukaj spokojnie, moze jakis fajny NAD ci sie trafi.
Ja zaczynam myslec o dwoch opcjach :

Cambridge audio Stream magic + NAD 356 przerobiony.

Lub Całkiem isc w inną strone :

Wzmacniacz lub końcówka mocy : BC EX 362 D lub emotiva xpa-2 - to tylko typy narazie
plus jakis ciekawy DAC i transport.

A na koncu kolumny ale to bedzie pare latek trwało:).

pzdr
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten MH z allegro nie może robić za końcówkę. I szkoda, że jest obity.

Music Hall a35.2 jest lepszy i ma main in. Tylko niestety z 1800-1900zł trzeba szykować za używkę. Ale warto bo to dobry wzmacniacz.
 
Do góry