Heco Music Style 900 i wzmacniacz, ktory je napędzi.

testostereon

New member
Dzien dobry. Podlacze sie pod temat bo rowniez mam juz pare tych kolumn (Heco Music Style 900). Teraz poszukuje wzmacniacza z DAC lub osobno, a takze odtwarzacza CD. Na razie co posiadam to kabel glosnikowy QED RUBY do nich ;D

Glownie slucham rapu amerykanskiego i francuskiego, RnB, Funky, Regge, czyli bas i dynamika sie liczy. Lubie wysokie tony cieplejsze napewno nie ostre, nie piszczace i nie swiszczace. Bas mocny, dosc kontrolowany.

I mysle nad takimi rozwiazaniami, ktore udzwigna moja kieszen:

- NAD C356BEE + NAD CD C546 + DAC
- Yamaha AS7001 + CDN301
- Marantz PM6006 + CD 5005/6006

Co panowie sadzicie, ze ktory tutaj zestaw mogl by najlepiej zdac egzamin?
Dziekuje za kazde cenne wskazowki ;)
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Do takiej muzyki odpusc marantza, bo to inne granie.

Nad bedzie spoko.
Looknij jeszcze na Atolla in80 mozna wyrwac za fajna kase.
Do tego dac magic 100 teraz jest w fajnej cenie.

Pzdr
 

testostereon

New member
A wlasnie. Jak to jest z tym dokladanym dackiem bo nigdy nie dokupowalem osobno. Pod jakie gniazdo podlacza sie DAC i jakim kablem? Pozniej taki DAC steruje sie recznie podchodzac do wzmacniacza? Jak chce np wlaczyc optyczne gniazdo na DACu pod ktore podlaczylem np tv i chce sluchac glosu nie z glosnikow z tv tylko ze stereo to cos tez musze jakos przelaczac? Moze ktos mi to rozjasnic.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Do Dac-a doprowadzasz wszelkie Cyfrowe sygnały przez USB,COAX,OPTICAL.
A wyprowadzasz 2RCA-2RCA ( potocznie zwane "Czincz").

Dobrze aby RCA byly w miare dobrej jakosci , bo maja wplyw delikatnie na jakosc sygnalu.

np : TV->OPTICAL-> DAC -> RCA -> Wzmacniacz

pzdr
 

testostereon

New member
Dziekuje. A czym steruje tym DACiem? Mozna pilotem od wzmacniacza? I czy to prawda, ze do NAD C356BEE, DAC podlacza sie pod jakies specjalnie w nim gniazdo i/lub pod plytke? Czy to bujda i nawet jak podepne pod Tuner bedzie dzialac?
 

testostereon

New member
Chyba taniej wyjdzie mi NAD C356 BEE bez DAC za 2300 nowy i jakis DAC FiiO albo DacMagic 100 do dokupienia. Lepszy DAC do podlaczenia TV\konsoli chyba nie potrzebny.

Powielam pytanie,
Dziekuje. A czym steruje tym DACiem? Mozna pilotem od wzmacniacza? I czy to prawda, ze do NAD C356BEE, DAC podlacza sie pod jakies specjalnie w nim gniazdo i/lub pod plytke? Czy to bujda i nawet jak podepne pod Tuner bedzie dzialac?
 

testostereon

New member
Panowie a do rapu przy zestawie Heco Music Style 900 + NAD C356BEE + CA DAC Magic 100 szukam jakiegos CD odtwarzacza. Co do kompletu procz NAD C546 mozna by bylo wybrac? Moze byc uzywka.. Nawet chetniej to troche kasy zostanie jeszcze ...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dostales juz zestaw bo jestem ciekaw jak gra ten NAD z HECO ;)
Jak chcesz kupic DAC CA to moze darowac sobie CDka na rzecz konsoli która z tego co wiem masz. Niech ona czyta plytki a sygnal wysyla cyfrowo do DAC i dalej do NAD.
 

testostereon

New member
Hah. Zrobil bym tak ale ani Xbox One ani PS4 nie odtwarza nic :S z audio.... Stare konsole mogly nowe nie ;x

Dlatego musze cdka dokupic bo mam spora kolekcje plyt.
 

Grafii

New member
Zaproponowany Roksan K2 to bardzo dobry wybór. Przebije NAD, Cambridge Audio, itp. Ma bardzo duża moc wiec kolumny pociągnie bez problemu, do tego gra równo z ładnym środkiem pasma.
Znaleźć się da na ceneo bez problemu.

Negocjuj cenę, myśle ze za 3,5 bez problemu kupisz bo wycofują go z oferty, wszedł k3. A do podłączenia po optyku na Allegro dokup przejściówkę z spdif do rca za 20zl
 

Grafii

New member
Umiesz czytać? Albo rozumiesz co czytasz? Przejściówka jest do podłączenia odtwarzacza tv, konsoli i tym podobnych sprzętów które maja tylko wyjścia optyczne.
Przejściówka to nie dac, musisz sie jeszcze dużo nauczyć.
 

Grafii

New member
Jak zwał tak zwał. Konwerter i przejściówka można używać zamiennie, ale nazwać to DACkiem to juz co najmniej pomyłka.
Tak to jest jak ktoś się nie zna a wypowiada w temacie ;)
 

Rafal7

Banned
Toć to Ty nie masz pojecia o czym piszesz a komuś każesz się douczać.
Jak nie odróżniasz konwertera od przejściówki to co robisz na tym forum?
Bo z tego co widzę to nawet nie chcesz wiedzy przyswoić.
 
Do góry