Heco 500 vs Zensor 7 + dobór amplitunera

demios

New member
Witam.
Koledzy. Chciałbym złożyć secik 5.0. Mieszkanie w bloku, salon wraz z aneksem kuchennym 24 m2. Trochę ograniczeń w postaci: sąsiedzi, pełzający bobas i piękniejsza druga połowa (aspekt kolorystyczny przyszłego zestawu) dlatego póki co rezygnuję z suba. Budżet ok. 7000 zł wraz z amplitunerem. Zastosowanie 50/50 kino/muzyka.

Preferencje muzyczne: muzyka instrumentalna (pianino, gitara), klasyka, delikatny pop, nie przepadam za mocnym basem.

Po lekturze forum poszukiwania zawęziłem do 2 zestawów Dali Zensor 7 i Heco Music Style 500 (wg. sprzedawcy 900 byłyby za duże do mojego metrażu) oraz amplitunerów Denon AVR-X2300W i Onkyo TX-NR656. No i teraz dylematy: Zensory słuchałem ze słabszym Denonem X1300W i nie ukrywam że brzmienie podobało mi się. Niestety nie było możliwości odsłuchu ich z Onkyo.

Heco słuchałem w innym salonie (na amplitunerze Marantza) więc nie miałem możliwości bezpośredniego porównania obydwu zestawów na tym samym materiale i sprzęcie, ale brzmienie również przypadło mi do gustu.
Dodatkowo żeby nie było za różowo dochodzą różne opinie sprzedawców, sprzedawca z salonu z Zensorami polecał je z Denonem (w ofercie ma też Onkyo), bo podobno ładniej zabrzmią w stereo, dłuższa o rok gwarancja. Onkyo wg. niego lepiej zagra w kinie domowym, ale do wad zaliczył to że Onkyo bardziej się nagrzewa od Denona.

Wg. sprzedawcy z drugiego salonu nie będzie większej różnicy w brzmieniu pomiędzy obydwoma amplitunerami , a Onkyo już się tak nie nagrzewają.
Poza tym kwestia tylnego bas reflexu w Heco - wg. sprzedawcy też nie będzie wielkiego dramatu jak kolumna stanie blisko tylnej ściany.

Aspekt kolorystyczny – Zensory widziałem czarne, podobno biała okleina jest nieciekawa w utrzymaniu czystości i co więcej potrafi z czasem zszarzeć tudzież zżółknąć od słońca.

Heco nie widziałem białych ale podobno wykończenie jest naprawdę zacne, co więcej w wypadku Heco do wyboru są też surroundy w wersji slim 200F, co dla mnie myślę byłoby fajnym rozwiązaniem.

Konkludując: w jednym salonie mogę nabyć Zensory 7 i Heco 500 zarówno z Denonem jak i Onkyo. W drugim tylko Zensory też z Denonem lub Onkyo.
Biorąc pod uwagę rozbieżne zdania sprzedawców mam dylemat co wybrać do moich preferencji, wobec czego będę wdzięczny za wszelkie porady, konkluzje itp...
 
Zdecydowanie polecam Denon 3200w+Dali Zensor7. Miałem taki zestaw i genialnie nadaje się i do kina i do muzyki jakiej słuchasz.
Kolumny nie są duże, przedni otwór basowy.
Co do avr, jeśli nie chcesz w przyszłości wzmacniacza to 2200w już wystarczy albo Marantz 5010 lub Onkyo656.
Denon i Marantz to bracia praktycznie z tej samej stajni ;)
Heco Music Style są tańsze niż Dali a gdybyś chciał iść w Dolby Atmos to właśnie 200f fajnie na sufit pasują.
Jeśli coś pomoże to filmik jak graja
Dali Zensor7+Denon
https://youtu.be/znPKASd-3fo
Lub
https://youtu.be/Sz_ubj3QiPM


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

demios

New member
Dzięki Bali za poradę.
Porównywałem bezpośrednio Zensory i Monitor Audio Bronze 5 i na tym samym materiale (muzyka instrumentalna) Zensory w moim subiektywnym odczuciu brzmiały lepiej. Żałuję, że nie mam niestety możliwości bezpośredniego porównania Zensorów z Heco.
Próbuję rozważyć wszystkie za i przeciw i na plus Zensorów na pewno fajne brzmienie w moich klimatach, mniejszy gabaryt, przedni basreflex, na minus opinie o problemach z białą okleiną.
Heco też fajne brzmienie, chyba lepsza okleina w kolorze białym (na którym mi bardziej zależy), sorroundy w wersji slim. Na minus trochę większy gabaryt, tylny basreflex (chociaż tu zdania są podzielone).
Myślałem o Denonie X2300, Ty polecasz 3200, czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy tymi modelami?
Kurcze pióro nie mogę się zdecydować co wybrać, Heco kusi wyglądem i niższą ceną.
Więcej opinii można znaleźć o Zensorach, jeśli chodzi o Heco to są głównie o 900, o 500 już mniej.
Może koledzy posiadający Heco też podrzuciliby z doświadczenia jakieś sugestie...
 
Denon3200w posiada "pre-out" przydatne jeśli w przyszłości będziesz chciał końcówkę mocy lub wzmacniacz podłączyć. Generalnie Denony od modelu 3xxx polecane są.
Co do Zensor7, miałem czarne i z wyglądu 10/10 daje w KD 8/10 a stereo 6/10. Jeśli chodzi o białe to widziałem w sklepie....cudne biel+te membrany. Ktoś tu na forum miał białe Dali.
Bipo i Kapusta7 mają Heco Music Style 900, Bipo poszedł na całość i tylko gratulować pomysłów, on zrobił 200f na suficie pod Atmos
http://www.hdtv.com.pl/forum/groups/klub-marki-denon-d65-klub-uzytkownikow-marki-denon.html
Tu znajdziesz foty i jak coś popytaj się co i jak.
Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o białych aby miały jakieś minusy i aby traciły kolor itp.
Ja nie namawiam to sam musisz zadecydować co chcesz, słyszałeś sam jak grają i się podobają.... Heco MS500 bym odpuścił chyba już lepiej 900 lub 24m2 to nie jest aż tak dużo zwłaszcza że nie chcesz suba ale kino bez suba hmmm....

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bali, w przeciwieństwie do Denka każdy Marantz ma pre, a SR5010 jest porównywalny X3200, a nie 2200 ;)
 
Bali, w przeciwieństwie do Denka każdy Marantz ma pre, a SR5010 jest porównywalny X3200, a nie 2200 ;)
Tak to wiem już mi kiedyś ktoś to powiedział iż 3200 to odpowiednik 5010 ale mi chodzi o to że Denon i Marantz to bracia i różnica to wygląd i TROSZKĘ podzespoły. Kiedyś Marantz to HiEnd a dziś to praktycznie każdy avr w przedziale od 2500zł do 3500zł to mają Atmos, DtsX, w standardzie 5.2.2 czy 5.2.4 (7.2) i tylko wygląd ich dzieli i dla wymagających "pre-out" czy podział na Zone.
Czy zwykły użytkownik który nigdy nie miał KD a nie jest maniakiem AUDIO to czy stwierdzi różnice między Onkyo656, Marantz5010 czy Denon3200w???
Nie wydaje mi się, taki ludzik będzie patrzył na wygląd, cenę i jakie bajery sprzęt ma ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale mi chodzi o to że Denon i Marantz to bracia i różnica to wygląd i TROSZKĘ podzespoły.

Troszkę to pojęcie względne.
Marantz SR5008, SR6008, and SR7008 Receivers Preview | Audioholics

Denon zdobył u nas trochę popularności, bo ładnie wygląda w srebrze i poszła fala.
Gdyby występował tylko w czerni to podejrzewam, że sporo mniej osób by o nim pisało, to tak delikatnie mówiąc.
Mam nadzieję, że kumaci wiedzą o czym pisze.

Czy zwykły użytkownik który nigdy nie miał KD a nie jest maniakiem AUDIO to czy stwierdzi różnice między Onkyo656, Marantz5010 czy Denon3200w???
Nie wydaje mi się, taki ludzik będzie patrzył na wygląd, cenę i jakie bajery sprzęt ma ;)

Poniekąd właśnie o tym pisze.
Każdy z tych ampli zagra dobrze, jeden wychwyci różnicy drugi nie.
Kwestia doboru kolumn, a raczej ampli do kolumn.
Jak kupisz "wymarzony" ampli i potem będziesz chciał do niego dobierać kolumny, to może być (ale nie musi) problem.
Bo takie Klipsche ruszysz najtańszym ampli (dosłownie), a moje poprzednie nawet nie drgną i zaczyna się zabawa z elektroniką.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam Heco 1000 tez maja tylni bass reflex no I niestety te 20cm od tylniej sciany to za malo. Jest buczenie I to denerwujace, odstawisz na 50cl juz jest lepiej. Oczywiscie wszystko tez zalezy od konkretnego utworu, jedne graja lepiej drugie gorzej.

Wiec jak chcesz dosowac kolumny do sciany to lepiej sprawdz zanim kupisz.

Jakbym budowal kino 5.1 (7.1) to chyba poszedlbym w amplituner Onkyo 656 ma wszystko co potrzeba a cena tez super bo mozna nawet wyrwac ponizej 2000zl.

Jezeli chodzi o heco + onkyo to mysle ze cena za set 5.0 powinna oscylowac w granicach 5000zl. Zensory sa chyba troche drozsze.
Zensory chyba beda drozsze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja Ci "dudni" to są trzy wyjścia.
1.Kolumny są nadzwyczaj podatne na wymaganą/zalecaną odległość.
2. Akustyka leży i kwiczy
3. Kolumny to "księżniczki", jak kiedyś np. Jamo 606. Co byś nie robił, w trudniejszych pomieszczeniach zawsze coś nie tak, pomijając fakt, że wolałbym od nich zestaw Logitecha.

Jak coś nie tak z powyższym (osobno, lub co gorsza razem na kupe), to ŻADEN ampli nic nie wskóra. Ja wymieniłem kiedyś jakiegoś Denka za 2k, na Onkyo za 6k i nic, absolutnie nic to nie dało. Grało tak samo do upy.
Co najwyżej można się wspierać kalibracją. Czasami może zdziałać cuda, ale nie ma reguły.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam jedna kolumne jakby w "studni" kolumna schowana I z 3 stron otoczona sciana (sciana domu, sciana dzialowa, sciana kominka). A druga kolumna z 2 stron sciana (kominka I dzialowa). Kolumny sie nie widza I to jest najwiekszy bledem.

Jak je wystawiam przed kominek aby sie widzialy jest duzo duzo lepiej...

Oczywiscie to co piszesz to racja no ale akustyki pomieszczenia niekiedy nie da sie zmienic. Albo najzwyklej nie chce sie zmienic. Dla mnie salon to salon.

Jak dla mnie chyba dobrym wyjsciem z takiej sytuacji jest amplituner. Bo jak juz kiedys pisalem uwazam ze w moim pomieszczeniu lepiej gral sr7009 niz pma1500ae z uwagi kalibracji.
Jak sie nadazy okazja to sprobuje inny wzmacniacz w salonie, ale narazie nie mam na to ani funduszy ani checi. (Kino wazniejsze)
 

demios

New member
Heco ma nawet podwójny bass reflex z tyłu, przynajmniej 500.

Wyboru dokonać jednak trzeba, chyba pójdę w Zensory 7...
W związku z tym doradźcie koledzy:
- z czym bardziej się polubią z Denonem 2300 czy Onkyo 656?
- czy amplitunery Onkyo naprawdę się mocno grzeją?
- czy ewentualnie możecie polecić jakiś sprawdzonych sprzedawców, którzy wypożyczają sprzęt do domu na odsłuchy i ile mniej więcej kosztuje taka opcja?
 
Denona2300w to odpuść, zamiast niego to 2200w bo niczym się nie różnią lub 3200w zakup. Moim zdaniem strata kasy na 2300w.
Tak jak mówiłem Zensory + Denon fajnie to gra w KD, jeśli nie masz dużych wymagań to i stereo ujdzie ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry