HDTV w grach PC

luniopl

New member
Siemanko...troszkę przeszukuję forum i nic znaleźć nie mogę. Mam kilka gierek które chodzą w rozdzielczościach HDTV(wytłumaczę o co chodzi na dwóch przykładach).
1) Heroes of might and magic 5. Początkowo miałem problem z uciętymi na pulpicie bokami pod dvi-hdmi. Rozwiązałem go przeskalowaniem...gra HOMAM5 świetnie sobie poradziła z tym...posiada wysokie rozdzielczości hdtv i pobiera rozdzielczości ze sterowników windows nvidia. (czyli przed przeskalowaniem pobierało normalnie albo 1920x1080 lub 1280x720,a po przeskalowaniu pobiera mi rodzielczość 1808x1004 lub 1208x668-gdyż tak się dopasował windows żeby pomieścić pulpit w 32" samsungu.) i gra chodzi pięknie bez uciętych boków.
2)counter strike. ta gra nie pobiera przeskalowanych rozdziałek ani ustawień sterowników nvidii. Mam do wyboru jedynie 1280x720 oraz 1920x1080. standartowe formaty hdtv...po uruchomieniu nie mam części ekranu co w tej grze jest bardzo denerwujące...nie widzę życia, amunicji...nie mam żadnej nawigacji...
Jak to jest i jak narzucić każdej grze przeskalowany przez windows obraz??
czyli w rozdzielczości 1808x1004, albo może jest jakaś opcja w sterownikach nvidii żeby można było grać w potrzebnej rozdzielczośći...
pozdrawiam
 

deoc

New member
Widzisz mnie akurat to nie przeszkadza - ale jak grasz w CS to moze - wiem ze na necie sa dostepne programy to zmiany rozdzialki w grach (tak np. znalazlem resolution changer dla NFS:MW) jak bede w pracy to Ci podesle linka... generalnie ja ustawiam single display na Panasonic TV i wszystko ladnie chodzi - mozesz ustawic sobie Overscan Compensation - wtedy dopasujesz obraz to powierzchni wyswietlania :)
 

luniopl

New member
odp:(

mam już włączone overscan compensation-o ile to jest to(bo u mnie w pl wersji oprogramowania nazywa się to przeskalowaniem). Mam obraz dopasowany pulpitu i filmów, ale chodzi o gry , nawet 1024x768 się nie mieści na telewizorze w całości. fajnie by było żeby i te gry były przez np. windowsa dopasowane do wielkości telewizora. Wystarczy żeby narzucił mu trochę mniejszą rozdzielczość jak np. 990x700 (przykładowo) żeby gra mieściła się w ekranie. czekkam na linka :)
 
Do góry