HDTV 32'' - Samsung, LG czy może coś innego?

worldidol

New member
Witam,

w najbliższych dniach będę kupował telewizor Full HD 32''. Będzie służył na początku do odbioru sygnału SD oraz oglądania materiałów z kamery HD (Canona HV20). Później dojdzie Cyfra+ lub N-ka. Budżet jest w tym temacie ograniczony, powiedzmy do 2500 zł. Póki co upatrzyłem sobie dwa modele:

- Samsung LE32A552 (pochodny LE32A551, ale bez tego brzydactwa na dole :) )

- LG 32LG5700

Obejrzałem sobie w sklepie oba modele. Emitowali akurat Discovery HD, ale sygnał był dość słaby, bo wszystkie wystawione telewizorki dawały jakiś jakby mocno skompresowany obraz. Porównania mogłem jednak dokonać spokojnie. Jeśli chodzi o te dwa modele, bardziej podobał mi się obraz z LG, był jakby ostrzejszy (wg specyfikacji LG ma kontrast 50000:1 vs. 15000:1 Samsunga). Czas reakcji matrycy jest na przewagę Samsunga (5ms vs. 6ms w LG). Wizualnie oba bardzo mi się podobały. Nie wiem jak sprawa wygląda z pozostałymi ważnymi funkcjami.

Proszę o poradę jaki telewizor 32'' Full HD warto kupić w podanym przedziale cenowym. Najważniejsze kryteria to oczywiście dźwięk, obraz, ale również dodatki jak wejścia USB itp. Z góry dziękuję :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Za 2500? Weź do ręki choćby gazetkę z MM, lub wrzuć przeglądarkę np. Skąpiec. Wymienione modele lub zbliżone można kupić za 1500-1800 zł. I za tą kwotę są super. Za 2500 możesz wybrać lepsze modele LG i Samsunga, możesz też kupić te same w większym formacie. Np. Samsung serii 500 za około 2000 - 37 cali.
 

worldidol

New member
W Media Markt akurat jutro zaczyna się promocja na 32LG5700. Przez 3 dni będzie kosztował 1800 zł. Z tych dwóch modeli wymienionych przeze mnie w pierwszym poście bardziej skłaniałbym się ku LG, obraz naprawdę sprawiał wrażenie porządniejszego, ten wyższy kontrast to chyba coś więcej niż cyferki. Dźwięk podobno w LG też jest wyższej jakości. Brak 100Hz trochę mnie martwi, ale nie wiem czy w takiej cenie udałoby się znaleźć coś dobrego z 100Hz. Co do postu o 37'' - niestety w grę wchodzi tylko 32'', to i tak dużo na pokój, w którym będzie wisiał telewizor, większy w ogóle nie wchodzi w grę :) Przyznam, że najbardziej mi zależy na tym, żeby napawać się jakością HD materiałów nagranych kamerą. Kiedy będę posiadaczem TV satelitarnej to również przyjemnością ma być oglądanie telewizji wysokiej rozdzielczości, ale to oczywiste. :) Jakieś kolejne sugestie? Najgorsze jest to, że poza parametrami ciężko jest znaleźć opinie (o profesjonalnych recenzjach nawet nie marzę) o tym modelu LG.
 

worldidol

New member
Jak już wspomniałem 2500 zł to maks. Po drugie zależy mi na opiniach osób, które widziały w akcji te modele, bo cyferki to jedno, a rzeczywistość drugie. Z tego co wyczytałem, 100Hz chyba nie stanowi jednak takiej różnicy, czy się mylę? Jeśli ktoś potrafi wyczytać (o ile się da) z parametrów 32LG5700 czy można podłączyć do niego PC i działać w Full HD to proszę o odpowiedź.
 

worldidol

New member
Sprawa skończyła się tak, że wczoraj w MM kupiłem 32LG5600 :) Od modelu 32LG5700 różni się podstawką, a była na niego więsza promocja, był 200 zł tańszy. Wprawdzie podstawka jest bardziej zwykła, ale mnie to niezbyt inetresuje, bo telewizor będzie wisiał. Wydałem 1800 zł.

Mogę opisać już pewne wrażenia. Na razie testowałem tylko odbiór telewizji naziemnej, DVD/DivX oraz podłączyłem kamerę prze HDMI. Telewizję naziemną ogląda się naprawdę dobrze, telewizor dobrze radzi sobie ze skalowaniem obrazu. Byłem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony, bo w sklepie wydawało mi się, że nie jest tak różowo. Widocznie był źle zaprogramowany albo antena dawała słaby sygnał. Jakość dźwięku jest w porządku. Słychać, że głośniki nie mają wielkiej mocy, ale dźwięk jest wyrazisty i daje radę. Filmy DVD i DivX wyglądają super, oczywiście w swojej klasie :) Jakość obrazu z kamery HD podłączonej przez HDMI jakoś mnie nie rozwaliła, ale może to kwestia nieodpowiednich klipów, zaraz pójdę na dwór i nakręcę coś przyjemniejszego dla oka.

Telewizor sprawia wrażenie naprawdę solidnego produktu, ma bardzo dobre, przemyślane menu, chociaż mogłoby ono działać troszkę żwawiej. Nie widziałem jednak w sklepie telewizora Full HD/HD Ready, którego menu byłoby ultrapłynne. Widocznie tak musi być i te ułamki sekund trzeba odczekać. W najbliższym czasie podłączę PC oraz PS2 (no niestety, nie PS3) i dam znać jaki to da efekt.

W mojej wypowiedzi pojawiło się dużo "ale" - nie odnieście złego wrażenia. Jak na razie jestem absolutnie stuprocentowo zadowolony z tego telewizora. Szkoda tylko, że nie mogę jeszcze napawać się filmami na Blu-Rayu lub chociaż telewizją HD... ale wszystko w swoim czasie.

Jeśli macie jakieś pytania a propos tego modelu, to zadawajcie :)
 
Ostatnia edycja:

worldidol

New member
No, dam trzeci post pod rząd, wiem - nieładnie. :) Zgodnie z obietnicą polatałem po dworze z kamerą w celu nagrania czegoś miłego dla oczu. Całkowicie zmieniłem zdanie, obraz z kamery HD podłączonej przez HDMI - żyleta. Nagrałem głównie rośliny, liście z kroplami itp. - wyglądają bosko. Jednym z testów była też scena z kamyszkami piasku, wyszło ekstra. Widać jednak przepaść między SD a HD.
 

bietka

New member
A czy przy tzw.nocnym ogladaniu,kiedy w domu jest cichutko a głośność tv masz na 2,3 słyszysz buczenie tv podczas czarnych scen,zmiany kanałów i na innych ustawieniach poza ,,żywym''?
 

worldidol

New member
Sprawdziłem. Coś tak cichutko buczy, ale nawet nie potrafię powiedziec czy to telewizor, PS2 czy coś innego. Jest to w każdym razie taki buczenie, którego w ogóle nie słychać dopóki nie przyłoży się ucha na odległość centymetra.
 

kamikat

New member
W najbliższym czasie podłączę PC oraz PS2 (no niestety, nie PS3) i dam znać jaki to da efekt.

Witam,
Też się zastanawiam nad tym modelem i mam pytanie jak te wrażenia po podłączeniu do pc. Interesuje mnie to bardzo, bo u mnie ma robić za monitor.
Pytanie do innych forumowiczów: Czy ktoś widział w akcji Samsung LE32A551. Model ten od wybranego przez właściciela tego wątku chyba tylko tym że ma mniej o jedno łącze HDMI - ale nie wiem tego dokładnie bo opisy są skąpe.

Tak, że jeśli ktoś może coś więcej powiedzieć o Samsungu to byłbym wdzięczny bo także się zastanawiam nad tymi dwoma telewizorami.
 

worldidol

New member
Na początku tematu wspomniałem, że oglądałem go uważnie w sklepie. Samsung miał lepsze kąty widzenia (idealne), ale o wiele gorszy (zupełnie płaski) dźwięk. Wybrałem LG, bo różnica w cenie była spora. Jednak gdyby były w równej cenie też wziąłbym LG ze względu na ten dźwięk i więcej wejść HDMI. Oba są bardzo fajne :) Z tym PC obczaję na dniach, ostatnio jestem zagoniony i nie miałem kiedy, a muszę odłączyć kompa i przenieść do innego pokoju cały sprzęcior.
 
Do góry