HDReady czy Full-HD

mirkor

New member
Wpadła mi w oko plazma, niestety nie jest to full HD dlatego mam problem.
Jak to jest w końcu z tymi rozdzielczościami. Czy warto kupować HD Ready? Wiem, że jest to lamerskie pytanie ale tak to jest jak trzeba wydać 3 tysiaki. Dodam, że chodzi mi o LG 42PQ6000.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Mirkor --> poczytałeś na ten temat ?
Raczej nie. Wiesz co to jest rozdzielczość ?
Oblicz jakiej wielkości będzie piksel (znajdziesz już gotowe obliczenia) na Twoim TV w wersji HD ready i full HD i sprawdź czy z odległości , z której zamierzasz oglądać Twój wzrok zauważy różnice.
ps. ja LG nie kupowałbym, ale to moja opinia
 

Foxxx24

New member
mirkor napisał:
Coś z LG nie tak ?
Myślę, że to lepszy wybór niż panas x10

Zapewniam Cie,że tu się bardzo mylisz bo LG jest słabszą po pierwsze marką,a po drugie robi gorsze plazmy od Panasonica i do tego bardziej podatne na powidoki.

Jeśli chcesz zainwestowac 3 tyś zł w plazmę to Panasonic nie ma konkurencji.


A co do kwestii czy FULL HD czy nie to tutaj musisz się zastanowic nad dwiema kwestiami.

Po pierwsze z jakiej odległości będziesz najczęsciej oglądał,a po drugie jaki sygnał,SD czy HD,a może Blu Ray?

Jeżeli np będzie to odległośc dobrze ponad 3 metry to nie zauważysz raczej różnicy przy FULL HD no chyba,że szarpnął byś się na 50 cali.
Natomiast jeśli będzie to odległośc 2,5-3m i masz zamiar cieszyc oczy Blu Ray to spokojnie wtedy FULL HD.



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
LG to ścisła czołówka światowa, produkuje też w Polsce, zatem bez obaw. Może nie jest to Panasonic (chyba najlepsze plazmy), Samsung czy Sony, ale lepszy od Sharpa, JVS, czy Toshiby. Ale każdy model wszystkich wymienionych producentów ma wiele zalet, decyzja powinna być indywidualne i uzależniona od ceny (ta może być rózna, zależy od promocji itp.)
 

cukiernik

New member
Panowie przłączam się do pytania.
Odległość to min 3 m i źródłem zasilania TV będzie DVD oraz telewizja "n".

Z góry dziękuję za info.
 
Do tych kilku celnych uwag dodam, że ja wybrałem plazmę fullHD 50", ogladanie z 3,4 m. Jednym z kryteriów było korzystanie z sygnału w jakości fullHD. Kanały TV w jakości HD to obraz bardzo dobry. Oglądanie materiału z Blue Ray obraz jest wyśmienity.
 

gatar

Active member
Bez reklam
smok-wawelski napisał:
że ja wybrałem plazmę fullHD 50"
Witam.
I bardzo fajnie , tylko jak to się ma do owych 3000 zł, które na ten cel ma Mirkor ?:)
Janusz --> LG może i jest "światowym liderem", tylko w czym ? Najlepsze plazmy "robi" Pioneer. LG lepszy od "Sharpa, JVS, czy Toshiby" :rolleyes: ... hmmmm ....wątpię, ale to moje zdanie.
Mirkor --> napisz więcej o Twoich potrzebach to jest szansa na bardziej konkretną pomoc.
 

Klisman1987

New member
Widziałem juz plazmy samsunga lg panasonica i według mnie panasonic nie ma konkurencji jesli chodzi o plazmy do 5tys. Ja mam plazme full hd panasonica i obraz SD jest bardzo dobry jak na ten sygnał. Znajomy ma samsunga 50cali hd ready i jest delikatnie mówiąc porażka a wydał prawie 5 tys.zl. Ja osobiście polecam panasonica wiem bo sam mam i wiem co potrafi.
 

mirkor

New member
Witam ponownie.
Byłem dzisiaj w Saturnie i oglądałem tego LG. Fakt na papierze wygląda bardzo OK, na żywo nie wiem co o tym myśleć. Obraz wydał mi się jakiś taki mdły, nie ostry, kolory jakieś takie wyprane. Wiem, że zależy to też od sygnału i ustawień (niestety nie miałem czasu aby przy nim pogrzebać).
Tak jak pisałem mój budżet to jakieś 3 koła i 2,5-3 m do tv. Raczej skłaniam się do full HD, wiadomo technika galopuje do przodu i bluray jest coraz tańsze.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
blu-ray podlaczony do TV 42" i ogladany z 3m niczym cie nie powali obojetnie czy TV bedzie hd-ready czy full hd .
 

janusz

New member
Bez reklam
mirkor napisał:
Witam ponownie.
Byłem dzisiaj w Saturnie i oglądałem tego LG. Fakt na papierze wygląda bardzo OK, na żywo nie wiem co o tym myśleć. Obraz wydał mi się jakiś taki mdły, nie ostry, kolory jakieś takie wyprane. Wiem, że zależy to też od sygnału i ustawień (niestety nie miałem czasu aby przy nim pogrzebać).
Tak jak pisałem mój budżet to jakieś 3 koła i 2,5-3 m do tv. Raczej skłaniam się do full HD, wiadomo technika galopuje do przodu i bluray jest coraz tańsze.
To jesteś krok do przodu, nigdy nie kupuj TV które Cię nie oczaruje. Waro na własne oczy się przekonać. Z tej odległości i 42 calach to faktycznie za FullHD nie waro przepłacać, a chyba w plazmach jest różnica w cenie, bo w LCD już często FullHD są tańsze od HD Ready.
 

polini

New member
Pozwolę wtrącić swoje 3 grosze.
Jak się oglądałem za TV na pierwszym ogniu były LCD 32 cale samciąga i szarpacza, ze skłonnością do sharpa, jednak uświadomiłem sobie że są plazmy. Po kilkunastu oglądanych przeze mnie modeli TV LG Panasonic czy też samsung, panas okazał się bardziej realistyczny pod względem kolorów, LG tak jak już ktoś napisał nie urzekł mnie swoją historią (kolory) Samsung hmm.. tu nic powalającego nie znalazłem. Miałem okazję oglądać je na tym samym źródle SD i HD stały obok siebie i piloty w ręku sprzedawcy, Próbowaliśmy różnych kombinacji dynamicznych kinowych itp, to poza wyposażeniem LG przegrał z Panasonikiem, ale tu zadecydowały oczy a nie ilość wejść hdmi, MPEG4 czy jeszcze inne bajery. Wychodzę z założenia że liczy się obraz i swoboda dla moich oczu niż bajery z których i tak kożystamy sporadycznie. wybrałem TH-42PX8 gdyż pojawiła się okazja w dobrej cenie, gdyby nie ten, na pewno padł by PV8 vel PV80. Jak na razie wygrzewa się i tak już jestem pod wrażeniem. Jak dla mnie nie widziałem sensu kupowania FullHD, n-ka i tak nadaje w HD i zanim się doczekamy F-HD to minie parę latek a niebieskiego lasera i tak nie przewiduje, jakość DVD na tej plażmie i tak powala. co do PS3 nie przewiduje, więc nie ma co szaleć. Poza tym przy tych 42 calach dużej poprawy by nie bylo. :D
 
Do góry