HDR a wiek

Big-Apple

New member
Pisze w dziale SONY bo wziąłem ze sobą osobe w wieku 60+ pokazać jak wygląda premiera TV z HDrem. Mieliśmy akurat ten plus że wszystko stało obok siebie.

Był LG OLED 55' za 28tyś obok był LG LED 65 za 10tyś i z tyłu stał SONY z HDR cena minimalnie poniżej 7tyś.

Teraz pytanie czy osoba w takim wieku zobaczy róznice między HDR statycznym a dynamicznym czy warto w ogóle pchać się w taki zbędny wydatek? Nie wiadomo czy po targach wrześniowych
coś się pojawi z gniazdem HDMI 2.1

Tuner SOLO4k posiada HDMI 2.0 i zgodny jest z HDRem. Drogą sat to ja nie wiem i nie sądze byśmy mieli HDR dynamiczny to potrzebuje wysokich przepustowości.

SONY ma 2 modele IPS i jak ktoś ogląda TV z różnych kątów to VA odpada.

Jeśli chodzi o obraz to najlepszy wypadł na SONY i na LG LED. Nie wiem czemu ale na OLED był jakiś zapętlony klip z widokiem z samolotu który mocno zrywał słabe kolory może nie ustawione nic. Obok 65 obraz był taki że sie nie chciało wychodzić. Tak samo SONY.

No i odpowiada im także Android bo na LG nic nie mapoza IPLA i youtube a no i jest netflix.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Artykuł wyraźnie wskazuje na to, iż zaczęła się już letnia kanikuła. Nie wiadomo jednak, czy smiac sie, czy plakac. Wybor należy do Ciebie, czytelniku.
 

Big-Apple

New member
Ale oglądaliście materiały w HDR?

Tylko lipne demo ale widze że następnym razem wezme ze sobą Pendriva USB 3.0 z demem chociaż 2 minuty to jest prawie nic do testowania. Wiadomo że najlepszym wyjściem było by podpiąc jakiś 4k Blu Ray z HDREm no ale trzeba by było rozpakować a w żadnym z marketów nie raczą nawet klientów poczęstować w ten sposób. Jedynie koncerty widać na LG OLED ale słaby obraz.
 

Big-Apple

New member
A to sa jakies predyspozycje wiekowe dla HDR? ;)


No to weż kogoś z rodziny kto ma ponad 60 lat odpal mu kanał HD i niech usiądzie gdzieś w odległości 4 metrów. Później mu daj smartphona typu Galaxy Note 3/4 i coś przeczyta i to bez okularów.

Czy sam jesteś w stanie odróżnić 720p od 1080p .
 

Big-Apple

New member
Nie martw się, HDR odróżnią !!!

Bede musiał wziąć ze sobą jakieś demo z HDrem i obadać.

Chociaż spotykam się z komentarzami że całe to HDR10 i Dolby to jest zwykły marketing dla kasy
Pomijam THX od Panasonic i te wszystkie Ultra HD Premium.


HDR może być zauważone bez 2 zdań a THX to projekt Lucasa a jego filmów nie lubie i nie będę "wspierać finansowo" jego projektu


Panel mimo iż jest narażony z boku na mocne oświetlenie słoczeczne [ Zreszta plazma sobie w ogóle z tym nie radzi] i tak musi być IPS bo na VA z boku wiadomo jak widać.
 
Do góry