HDMI v. 1.2 a v. 1.3

mietek099

New member
Mam pytanie odnośnie wejścia HDMI. Dzisiaj na Allegro widziałem kabel DVI>HDMI który był okraszony wersją HDMI 1.3. Była tam mała tabelka wskazująca na to,że przesył danych jest szybszy przez wersję 1.3 niż 1.2. Rodzi się zatem we mnie pytanie, czy ma to tylko znaczenie przy złączu DVI>HDMI czy przykładowo jeśli mam kabel HDMI 1.2 (z dwóch stron) a w TV wejście HDMI w wersji 1.2 , to czy będzie jakość obrazu gorsza niż przez kabel w wersji 1.3? Chodzi mi o podłączenie PS3. Wiem,że nie podłącza się PS3 przez DVI>HDMI, tylko zauważyłem, że w TV który chcę kupić jest wejście HDMI w wersji 1.2. Są TV z wejściem 1.3? Czy jest różnica w obrazie jeśli podłącza się konsolę przez HDMI 1.2 a komputer przez DVI>HDMI v 1.3 ?Czy może to się tyczy tylko podłączenia TV do komputera? Wiem,że równa się to z wyższą rozdzielczością, ale czy takie rozwiązanie jest już w użytku dziennym? Dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
mietek099 napisał:
Mam pytanie odnośnie wejścia HDMI. Dzisiaj na Allegro widziałem kabel DVI>HDMI który był okraszony wersją HDMI 1.3. Była tam mała tabelka wskazująca na to,że przesył danych jest szybszy przez wersję 1.3 niż 1.2. Rodzi się zatem we mnie pytanie, czy ma to tylko znaczenie przy złączu DVI>HDMI czy przykładowo jeśli mam kabel HDMI 1.2 (z dwóch stron) a w TV wejście HDMI w wersji 1.2 , to czy będzie jakość obrazu gorsza niż przez kabel w wersji 1.3? Chodzi mi o podłączenie PS3. Wiem,że nie podłącza się PS3 przez DVI>HDMI, tylko zauważyłem, że w TV który chcę kupić jest wejście HDMI w wersji 1.2. Są TV z wejściem 1.3? Czy jest różnica w obrazie jeśli podłącza się konsolę przez HDMI 1.2 a komputer przez DVI>HDMI v 1.3 ?Czy może to się tyczy tylko podłączenia TV do komputera? Wiem,że równa się to z wyższą rozdzielczością, ale czy takie rozwiązanie jest już w użytku dziennym? Dzięki za odpowiedź.

Kabelek DVI-HDMI służy do połączenia kompa z TV. Jeśli masz na karcie graficznej wyjście HDMI to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie kabel HDMI-HDMI.
1. złącze DVI przesyła cyfrowy obraz ale bez dźwieku.
2. zlącze HDMI v. 1.2 przesyła cyfrowy obraz oraz dźwięk ale gorszej jakości niż złącze HDMI v.1.3
3. złącze HMI v.1.3 w por. do v. 1.2 zmiany:
* Zwiększenie przepustowości interfejsu do 340 MHz (10,2 Gb/s), aby sprostać wymaganiom przyszłych wyświetlaczy HD (wyższe rozdzielczości i bogatsze kolory przy zachowaniu wysokiej liczby ramek animacji)
* Deep Color, czyli możliwość przesyłania koloru 30-, 36- i 48-bitowego (w poprzednich wersjach był maksymalnie 24-bitowy)
* Poszerzono przestań barw o standard xvYCC (Extended YCC Colorimetry for Video Applications), który znosi obecne ograniczenia przestrzeni kolorów i umożliwia wyświetlenie każdego odcienia, jaki rozpoznaje oko ludzkie
* Możliwość stosowania nowego wtyku mini-HDMI (przydatny w kamerach HD niewielkich rozmiarów)
* Uzupełniono liczbę obsługiwanych formatów audio o bezstratne formaty kompresji Dolby TrueHD i DTS-HD

pozdro:)
Rafał
 
Do góry