HDMI - przewód + przejściówka?

losbananos

New member
Witam,

Pierwszy post, nie bijcie:)

Mam następujący problem - odległość TV od dekodera to ok. 5.5m.
Jak wynika z prostych wyliczen, kabel 5m nie wystarczy, a następny sensownej firmy to 10 m (nie liczac 7.5m bodajze profigold, ale tam cena mnie zwalila z nog)
I tu pytanie - czy znacie jakis kabel w miare przyzwoitej firmy o dl. 5-7.5 m? Czy ew. podlaczenie 2 kabli 5 + 1.5 m złaczonych przejsciowka zda egzamin? Jesli tak to jaka (model, firma, parametry) przejsciowke zastosowac, aby nie bylo to obciazeniem jakosciowym dla kabla?

Drugie pytanie - mam obecnie kabel 10 m prolinka exclusive - chce ograniczyc miejsce za telewizorem. Czy przejsciowka katowa jak w aukcji 745424668 bedzie ok? Ew. moze znacie jakies kable dl. 5-7.5 m z katowymi wtyczkami?
Z gory dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam wszystkich.
 

mario1969

New member
Mam złączone kable hdmi 5m i 3m (2 lata) przelotką najtańsze jakie były w pobliżu miejsca zamieszkania kupione na allegro od ludzi z wałbrzycha (made in china. Puszczam z N-ki na tv Phila., potrafią skrzaczyć dźwięk 1-2 razy na 5-8 godzin ogladania. tzn wystepuje w pewnym momencie buczenie przycisk mute 2x i jest w porządku ( do końca nie jestem przekonany że jest to wina kabla).Kable z przelotki są rozłaczne codziennie (Problem HDCP z drugim TV jest na SD_). Co do spadku jakości obrazu nie stwierdziłem na lcd32" hd redy i dvd samsunga. Obraz w tym tv był na tanich HDMI identyczny jak na pozyczonym monster cable hdmi 550 HD 4m. Jak ktoś nie ma HD na minimum 40' to nie warto kupować drogich markowych kabli różnice moga być niewykrywalne
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Ja kupiłem 10metrowy kabel HDMI za 80zł (totalny no name chyba) w sklepie bodajże Hollex i przejściówke DVI/HDMI za 25zł w jakimś przypadkowym dziwnym sklepie i wszystko działa idealnie :>

A ostatnio porównywałem kabel no name 1,5m za 35zł i Monstera HDMI+ coś tam coś tam za 650zł I nie było żadnej różnicy ! Test był na BluRay'u Pioneera i Plaźmie 55 cali Samsunga wysokim modelu :>

A problem z dzwiękiem w N-ce nie jest winą kabla tylko niedopracowania dekoderów :> Dlatego zaleca się N-ke podpinać Componentem zamiast HDMI :>
 
Do góry