HDMI nie wysyła dolby

toxiq

Member
Chciałem z wami podzielić się pewną informacją odnośnie połączeń Laptop Amplituner przez kabel HDMI.
Jakiś czas temu zakupiłem ASUSA ul30vt bardzo zadowolony jestem jeśli chodzi działanie tego modelu jednak hdmi w nim to bubel, nie wiem czemu ale nie mogę nie potrafię albo inaczej laptop nie potrafi wysłać dźwięku dolby digital na mój Ampli a jest nim onkyo 606. Wyświetlacz w ampli informuje mnie o dźwięku MULTICHANEL PCM. Nie wiem od czego jest to zależne może ktoś mnie oświeci w tej kwestii sam może coś źle robię. Na wcześniejszym sprzęcie czyli karcie Soundblaster X-fi model music (pozłacane wyjścia-pierwsza wersja) po podłączeniu przez kabel koncentryczny na hdmi, wszystko było w porządku i mogłem cieszyć się dźwiękiem dolby digital.

Gdzieś wyczytałem że to wina wersji HDMI, że te w laptopach to bubel i przesyłają tylko obraz plus dzwięk ale tylko PCM, czy to prawda ?
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Jeśli karta w laptopie jest 5.1(zazwyczaj jest 2.0) i pozwala na wysyłanie takiej ścieżki to powinno być ok może wina ustawień.Ja nie miałem hdmi w lapku więc nabyłem (allegro ok 100 pln)karte na pcmcia creative audigy 2 zs thx i jest BAJKA!!! Po optyku i wszystko śmiga z onkyo 608 wyświetla dd,ex,dts,es,pl.Polecam kartę jak by nie dało rady tylko trzeba mieć port pcmcia niby stary standard a nie w każdym nowym lapku jest.
 

toxiq

Member
Jeśli karta w laptopie jest 5.1(zazwyczaj jest 2.0) i pozwala na wysyłanie takiej ścieżki to powinno być ok może wina ustawień.Ja nie miałem hdmi w lapku więc nabyłem (allegro ok 100 pln)karte na pcmcia creative audigy 2 zs thx i jest BAJKA!!! Po optyku i wszystko śmiga z onkyo 608 wyświetla dd,ex,dts,es,pl.Polecam kartę jak by nie dało rady tylko trzeba mieć port pcmcia niby stary standard a nie w każdym nowym lapku jest.

Dokładnie tka jak piszesz powinno być wszystko ok, więc gdzie jest problem? A ja zainwestowałem w laptopa z hdmi aby nie bawić się w dodatkowe urządzenia teraz trochę żałuje bo z tego co czytałem to Audigy na pcmcia jest naprawdę OK.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chce sie mądzrzyć - nie wiem jak to jest w komputerach. Ale moze trzeba ustawic wysyłanie dźwięku jako bitstream - wówczas na ampli powninno pojawić sie Dolby, itd. Tak jest w innych urządzeniach - jak wysyłasz dźwiek jako PCM - nie zapali sie lampka na ampli.
 

toxiq

Member
Nie chce sie mądzrzyć - nie wiem jak to jest w komputerach. Ale moze trzeba ustawic wysyłanie dźwięku jako bitstream - wówczas na ampli powninno pojawić sie Dolby, itd. Tak jest w innych urządzeniach - jak wysyłasz dźwiek jako PCM - nie zapali sie lampka na ampli.

Mądrzysz się ale mądrze :)) Bitstream powinno załatwić sprawę tylko nie mam takiej opcji w sterownikach :((
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Pobaw sie trochę ustawieniami w odtwarzaczach żeby wysyłały zakodowany sygnał dd,dts passtrough a ampli sam rozkoduje .Wyłącz wewnętrzne dekodery . Polecam kmplayer, mkv full hd śmigają aż miło w DD DTS.
 
Do góry