HDMI Laptop-denon1508-LCD brak głosu w ampli. Na TV głos jest

xbeer

New member
Witam,
mam problem i niemam już pomysłów na jego roziwązanie.
Mianowicie podłączyłem laptopa kablem HDMI do amplitunera denon 1508 do wejścia IN i z amplitunera do telewizora LCD Sharp tez kablem HDMI z wyjscia OUT.
I teraz ustawiłem w ampli że wejście hdmi w ktore jest włożone hdmi z laptopa na VCR IN i normalnie na TV jest obraz i głos podkreślam jest głos w TV po kablu przez ampli do tv. A w amplitunerze brak głosu bo wiadomo że dlatego puściłem kable przez ampli aby głos był na 5 kolumnach plus subwoofer. I tu jest moje ździwienie że na Tv głos jest i wizja a na ampli głosu brak na VCR. Próbowałem już bawić sie w laptopie ustwieniami audio ale tu chyb nie lezy problem w laptopie bo w TV głos jest. W tv niema co ustawiać bo wszytko ok i zostaje ampli. Próbowałem już wszystkiego nawet na V.AUX przełączyć i także wizja jest ale głosu na głośnikach brak. W czym może być problem? W lapku mam nawet karte muzyczną która ogarnia dźwięk 5.1 ale to akurat nie dotyczy tego problemu. Przecież nie ma takiej możliwości żeby nie było głosu na ampli gdy jest przez HDMI do niego podłączony lapek a z niego podłączony jest TV. Co trzeba ustawić?


Proszę o pomoc.

Z góry dziękuje
 

Kaszan

New member
Hdmi w Denonie 1508 i 1509 to jedynie przelotka i dźwięku na ampie nie będziesz miał niestety. Pozostaje dokupić kabelek SPDiF do dźwięku i nim połączyć laptopa.
 

xbeer

New member
o masz co za lipa nie wiedziałem o tym.
A ten kabel SPDiF to w lapku podłączam do wyjścia słuchawkowego?
A w aplitunerze gdzie?
 

Kaszan

New member
W większości lapków spdif to optyk (bywają tez coaxiale), z tym że wtyk jest taki jak do jacka (słuchawkowy). Sprawdź jak jest w Twoim lapku. Jeśli optyk to musisz kupić kabelek optyczny z przejściówka na jacka. Do ampa podłączasz wtedy pod wejście optyczne, a w lapku jako default device- digital output (tak jak w mojej Realtek HD Audio) albo spdif. Najlepiej sprawdz w instrukcji lapka jak to jest u Ciebie rozwiązane.
 

xbeer

New member
ja też mam u siebie Realtek HD Audio a niestety żadnej tak naprawde instrukcji powaznej nie dostalem do tego lapka więc jest troch lipa ale jak mam taką samą karte muzyczną jak ty to powinno być tak samo? Czyli w takim wypadku kabel spdif załatwi sprawe? czyli podłączam do wyjścia słuchawkoego w lapku a w apli gdzie?
No i ostatnie pytanie czy jak podepne tak dzwiek z lapka do ampli to np jak bede ogladal film z rozdzieleniem 5.1 to przez taki kabel ampli będzie to widział czy będzie jako analog i tylko bede mógł ogladac po stereo i tak czy tak samo jak bym w cos grał w jakąś gre na lapku podpiętym pod tv to tylko na stereo?
 

Kaszan

New member
SPDIF w Realtek w laptopie - jak uruchomić? - Hardware, Sterowniki

tu jest trochę o tym napisane. Potrzebujesz kabelka optycznego z jednej strony zakończonego jackiem lub zwykły optyczny i do tego przejściówkę na jack (na allegro jest ich sporo). W ampie podłączasz pod wejście optyczne i będzie dźwięk 5.1 oczywiście ze źródeł które taki dźwięk posiadają. Jak cos to pisz w google spdif realtek i wszystko generalnie jest tam napisane. Upewnij się tylko, że spdif w Twojej karcie to optyk a nie coaxial (na 90% tak jest ale dla pewnosci warto sprawdzić jaką się ma dokładnie kartę, np programikiem Everest). pozdrawiam
 

xbeer

New member
ja mam dokładnie taką karte muzyczną Intel HighDefinition Audio więc chyba będzie optyk?
taki kabelek będzie dobry? http://www.allegro.pl/item914741198_prolink_exclusive_spdif_wt_3_5_mm_rca_dl_3m.html

I ostatnie pytanko mam możliwość puszczenia obrazu lapka przez ampli lub bezpośrednio do tv (sharp Aquos) i teraz pytanie czy lepiej bezpośrednio kablem hdmi do tv czy przez amli i potem do tv? Niby w ampli są jakieś takie opcje jak Deep color i xvYCC ale za cholere nie widze różnicy.
 
Ostatnia edycja:

mrmari

New member
Jak takie podłączenie wygląda w Onkyo 505, tam hdmi to też przelotka, czy bedzie śmigać audio na ampli?
 

Kaszan

New member
Wszystko zależy od tego czy złącze spdif w Twoim lapku jest optyczne czy prądowe (coax). Jeśli prądowe to ten kabelek będzie ok ale jeśli optyczne to musisz kupić taki który z jednej strony ma jack a z drugiej toslink, np taki:
Przewód optyczny TOSLINK - MINI JACK 1.5m THOMSON (919536475) - Aukcje internetowe Allegro. Niestety o tym jakie złącze jest u Ciebie to Ci nie powiem, bo nie podałeś pełnej nawy karty. Wgraj everesta i sprawdz dokładnie (u mnie np karta to Realtek ALC888).
 

xbeer

New member
mam takie cos u siebie wiec chyba optyk? wiec taki kabel jak z twojego linku? i wciskam go w lapku w wyjscie sluchawkowe i zmieniam konfiguracje glosnikow na 5.1?
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    101,6 KB · Wyś: 167

xbeer

New member
ok i tu chodzi o to ze do lapka wchodzi tak czy siak maly jack a w ampli mam wejscie i caxial i optyk wiec moge uzyć kabla i "jack-coaxial" i "jack-optyk"?? czy tu jest zapytanie które wyjscie ogarnia moja karta dzwiekowa i jezeli ogarnia coaxial to musi byc wejscie w ampli coaxial a jezeli ogarnia optyk to musi byc wejscie w ampli optyk czy to tak naprawde nie ma pojecia bo i coaxial i optyk wchodzacy do ampli są wejsciami cyfrowymi i niema to znaczenia w jaki wtyk będzie kabel wchodzil do ampli?
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Z tego co wyczytałem to właśnie ma znaczenie- jeśli laptop "ogrania" optyk to po coaxialu nie pójdzie. Musi być wtedy kabelek optyczny. Tak jak mówie, z tego co wyczytałem większość realteków ma spdif optyczny. W najgorszym wypadku będziesz musiał dokupić drugi kabelek:)
 

xbeer

New member
ok to ja tez jeszcze poszperam a jak nie znajde to najpierw zainwestuje w optyczny kabelek a jak nie bedzie dział to coxialny. A jak juz podepne pod ampli to w ustawieniach realteka co tam trzeba będzie zmienic?
 
Do góry