HDMI Jaki kabel 15m 4K/120hz

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie łatwiej i bardziej pewnie będzie (skoro i tak ma chodzić PC-et) przerzucać przez PLEX ? Przy tej cenie kabla to wolałbym nawet w tym celu (jeśli będzie potrzeba) dokupić Firesticka. ;)
Nie dość ,że żaden kabel pętać sienie będzie ,to jeszcze dojdzie dodatkowa funkcjonalność i pełna swoboda rozstawienia wzgledem siebie sprzetów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, nie ; )
Ja mam Oleda jako monitor. Oczywiście można z niego korzystać jako TV, ale służy jako typowy monitor 48"/4K - dokumenty, arkusze, net, PS itp. generalnie typowe użytkowanie PC.
Praca na tym (w tej jakości) i zachowaniu wielkości czcionki, to poezja. Także kabel to podstawa, a skrzynkę mam HTPC i chce ją przenieś z zupełnie inne miejsce.
Musi być kabel. Kupiłem ten z alle, zobaczymy co to warte. Nic tańszego nie znalazłem przy tej długości. Krótkich mam od groma w domu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
15 metrów to bardzo dużo żeby pchnąć sygnał 4K kabel powinien być certyfikowany ,zwykłe kable sobie nie poradzą ,kabel optyczny o tyle jest lepszy że posiada separację galwaniczną tak samo jak w przypadku optyka przy połączeniach audio
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Doszedł kabel HDMI (optyczny) - ten z linku, i działa bez najmniejszych problemów, co prawda nie testowałem jeszcze 120/4k, ale 60/4k.
Warto pamiętać, że jest kierunkowy (nie zadziała jeżeli pomylimy kierunki)
Nie odnotowałem żadnych zakłóceń, nie ma też humorów - wpinamy, zapominamy.
Dodatkowym plusem jest jego elastyczność, nie jest to gruby i twardy wijący wąż Boa, a stosunkowo cieniutki kabelek (łatwy do rozprowadzenia).
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Warto pamiętać, że jest kierunkowy (nie zadziała jeżeli pomylimy kierunki)
Standard HDMI jest standardem "elektrycznym".I dlatego ,żeby sygnał "poszedł" po optyku kabel HDMI optyczny jest zaopatrzony w specjalny konwerter zamieniający sygnał HDMI na optyczny na wejściu i ponownie na HDMI na wyjściu .Jak na razie działa to w jedną stronę i dlatego są to kable kierunkowe.
Poza niezaprzeczalnymi zaletami optycznego kabla HDMI trzeba też uważać, bo takie kable nie mogą być mocno zginane.
 
Do góry