HDMI - DTS-HD MA pc-amplituner

marneo

New member
Witam,
mam taki problem a zarazem zapytanie o produkt. Chciałbym uzyskać obraz 1080p wraz z dźwiękiem DTS-HD Master Audio wyświetlany na amplitunerze SONY 820 . Podłączam to na ten moment za pośrednictwem złącza hdmi na karcie graficznej. Dźwięk i obraz przez hdmi. Jednak z tego co się zoorientowałem to moja karta graficzna nie przepuści wyższego dźwięku niż najzwyklejszy dts.

Czy istnieje jakaś inna możliwość by podłączyć komputer pod jakieś urządzenie przejściówkę czy cokolwiek innego by uzyskać najwyższy dostępną wersję dźwięku??

Optyk oraz coaxial z płyty odpada bo te wejścia nie obsługują nic wyższego niż zwykły dts. Musi to być więc za pomocą hdmi..

Myślałem może aby coś podłączyć pośredniego, tylko nie bardzo wiem gdzie pod esata ?? Jakieś urządzenie z hdmi. Albo może jest możliwość aby kupić drugą kartę graficzną jakiegoś taniego radeona z serii min 5xxx który podobno wspiera już przez hdmi te wyższe wersje dts ... Tylko jak to będzie działało na dwóch różnych kartach na jednej płycie?? Jest taka możliwość??

Płyta P67 Extreme4 Gen3
Karta MSI GTX570 TW III


Proszę o pomoc ....
 

dimo

New member
Zależy na czym tego słuchasz, jeżeli na jakimś budżetowym zestawie głosników to gwarantuję że różnica pomiędzy DTS a DTS HD będzie nieznaczna.
 

marneo

New member
Zależy na czym tego słuchasz, jeżeli na jakimś budżetowym zestawie głosników to gwarantuję że różnica pomiędzy DTS a DTS HD będzie nieznaczna.

Rozumiem, ale jednak mając mkv 40gb z DTS-HD MA to dla własnego wewnętrznego spokoju i satysfakcji dobrze zainwestowanych pieniędzy chciałbym aby to tak uruchomić :)

Amplituner SONY STR-DH540
Jamo 606 5.1
Sony 55W805


Tak myśle o tych dwóch kartach czy istnieje możliwość aby były na jednym pci nvidia gtx570 a na drugim ati radeon hd5xxx i dwa monitory pod nvidie a sam tv pod hdmi na radeonie :)
Wymyślam czy jest to możliwe ?? :)
 

dimo

New member
Moim zdaniem lepiej kupić jakiś odtwarzacz multimedialny obsługujący dźwięk HD niż dokładać drugą kartę do komputera. Coś typu Egreat, Dune, Xtreamer. Można do nich podłączyć zewnętrzny dysk albo odtwarzac przez sieć np. z dysku komputera.
 

marneo

New member
Mam ten sam problem wymien karte graficzna na nowsza

Właście wykonałem kilka telefonów do komputronika x-komu i innych sklepów komputerowych.

W żadnym nie uzyskałem innego rozwiązania niż zakup nowej karty graficznej.
Były propozycje by dokupić kartę dźwiękową ale i tak byłby to sygnał po optyku który nie przepuści dts-hd ma

Pozostaje więc jedynie rozejrzeć się za nową kartą...

Myślę nad
MSI GTX 770 - jest to przedział cenowy 1200-1400 zł
Czy ta karta już będzie wszystko obsługiwać ??
 

makosa5

Member
Ja mam hd 4850 ktory nie pusci dts-ma ani dthd ale ponoc przy 6i 7 serii amd juz puszczaja bez problemow wiec w natepnym tygodniu kupie jakas uzywana karte i bede sprawdzal.
 

makosa5

Member
Mi wydajnosci nie brakowalo bo mialem w crosie 2 4850 i tylko crysis 3 nie dzialal a reszta w wysokich albo w ultra smigala teraz wymienie pewnie na 7850 albo 6850 bo prawie nie gram w nic a do filmow mi potrzebne
 

hans2

Banned
ja kupilem po taniosci 650ti do takich wlasnie celow.
wydajnosciowo mi wystarcza do gier (nie musze miec wszystkiego na maxa) a ma bitstreaming wszystkiego wlacznie z LPCM 7.1
 
Do góry