hdmi coaxial czy optical

bad_gs

New member
Witam mam takie małe pytanie aktualnie mam podpięty amplituner pod pc za pomocą kabla hdmi z karty graficznej i nie wykorzystuje zintegrowanej karty dźwiękowej, ale mogę podpiąć ampa pod integrę za pomocą coaxiala i optyka. I tu pytanie gdzie uzyskam lepszy dźwięk z integry "Realtek ALC889A @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-2]" czy z grafy "Kontroler zgodny ze standardem NVidia High Definition Audio [10DE-0BEB] [NoDB]"
 

Lemil

Banned
Absolutnie nie mam pojęcia. Ale mogę podpowiedzieć: posłuchać jak gra HDMI, jak toslink, jak wyjście elektryczne. Posłuchać - to słowo-klucz.
 

bad_gs

New member
Obawiam się że przy odsłuchu żadnych różnic bym nie wychwycił... takie ucho:) dlatego pytanie do specjalistów bo z tego co się orientuje to tylko hdmi obsługuje najnowsze formaty audio i wideo. I tak mam podłączony cały sprzęt PC-hdmi-AM-hdmi-TV, ale mógł bym także połączyć optykiem lub coaxial (TV sam optyk) a co do kart to wydaje mi się że integra lepiej by zagrała ale wtedy rezygnuje z hdmi przy połaczeniu PC - AM i nie wiem sam co lepsze...
 

Rafal7

Banned
Obawiam się że przy odsłuchu żadnych różnic bym nie wychwycił... takie ucho:) dlatego pytanie do specjalistów bo z tego co się orientuje to tylko hdmi obsługuje najnowsze formaty audio i wideo. I tak mam podłączony cały sprzęt PC-hdmi-AM-hdmi-TV, ale mógł bym także połączyć optykiem lub coaxial (TV sam optyk) a co do kart to wydaje mi się że integra lepiej by zagrała ale wtedy rezygnuje z hdmi przy połaczeniu PC - AM i nie wiem sam co lepsze...

zostaw tak jak masz,sam sobie odpowiedziałes na temat HDMI
 

bad_gs

New member
czyli nie myliłem się i podłączając np dźwięk po optyku do AM to obciął bym obsługę najnowszych kodeków... a takie małe pytanie istnieje coś takiego jak przejściówka do hdmi :p
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
tak obciął byś obsługę najnowszych dekoderów,czy podasz dźwięk po optyku czy po coaxialu czy po HDMI to amplituner i tak przerobi cyfrowy sygnał na analogowy za pomocą DAC-a który jest w nim zbudowany.
 

asked

New member
Tak naprawdę musisz sobie odpowiedzieć jaka role ma pełnić komputer... Ma tylko dawać sygnał czy dodatkowo ma byc korektorem ze wszystkimi ulepszaczami dźwięku.

Sprawdź z których źródeł dostajesz dźwięk o najlepszych parametrach (np. 24 bit z probkowaniem 96k).
Np mój komputer po jedni daje max 16 bit dlatego korzystam z karty muzycznej. Jako ze z komputera chce mieć tylko sygnał to puszczam go po optyku.
Sprawdź jakie parametry masz na wyjściu a znajdziesz odpowiedz. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

bad_gs

New member
Jeśli chodzi o jakość to z grafy mogę wypuścić 24 bit 192000Hz a z integry tak samo lub DTS Interactive (5.1 suuround). I sprostujcie mnie jeśli się mylę ale np. gdybym puścił optykiem dźwiek do AM w tym DTS Inter... to sygnał był by czysty i lepszy a AM sam dodał by najnowsze kodeki po HDMI do TV? Czy nie dodawał już by kodeków bo sygnał był by bez nich?
 

asked

New member
Tzn tak... Sygnał wyjdzie w czystej formie cyfrowej czyli pcm. Jesli w ustawieniach karty zmienisz na dts i Twój ampli potrafi to odczytać to będziesz miał cyfrowy dźwięk w DTS. Czy DTS bedzie lepszy to musisz posłuchać. U mnie DTS Neo daje sobie rewelacyjnie radę.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

bad_gs

New member
dts mi odczyta bez problemu... pytanie tylko czy jak puszcze np film dts-hd i po optyku pójdzie jak to ująłeś pcm to czy amp puści dalej po kablu hdmi samo dts czy dts-hd
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Po optyku pojdzie albo DTS w formie bitstreamu albo PCM stereo, tylko HDMI ma mozliwosc przesylu wielokanalowego PCM czyli np. DTS HD rozkodowany do PCM5.1.

Coaxial/Optyk - DD, DTS, PCM Stereo
HDMI - to co w/w + DD HD,DTS HD, PCM max. do 7.1
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po optyku pojdzie albo DTS w formie bitstreamu albo PCM stereo, tylko HDMI ma mozliwosc przesylu wielokanalowego PCM czyli np. DTS HD rozkodowany do PCM5.1.

Coaxial/Optyk - DD, DTS, PCM Stereo
HDMI - to co w/w + DD HD,DTS HD, PCM max. do 7.1

Nie inaczej, dokladnie jest tak jak piszesz i inaczej byc nie moze...
 

bad_gs

New member
wielkie dzięki teraz wiem już wszystko :) pozostanę przy kablu hdmi bo może mam gorszą jakość z grafy ale za to obsługuje wszystkie formaty i filmy mogę oglądać w dts-hd
pozdrawiam
 
Do góry