HDMI-CEC (Anynet+) po podłączeniu dekodera, nie wyłącza kina domowego.

jagmar

New member
Witam!

Posiadam TV Samsung QE75q70R. Podłączone do niego miałem do tej pory kino domowe również od Samsunga HT-H7500WM. Do tej pory funkcja Anynet+ (HDMI CEC) działała idealnie. Włączałem TV - włączało się kino - wyłączałem TV wyłączało się***kino.

Musiałem zmienić dostawce TV ze zwykłej kablówki na Telewizje światłowodową z dekoderem. I tu zaczynają się schody.

Gdy nie mam podłączonego dekodera do TV - kino domowe i TV działają poprawnie. Gdy podłącze Dekoder to po włączeniu TV z pilota kino się uruchamia (chociaż czasami od razu nie załącza z niego dźwięku - trzeba wyłączyć i włączyć ponownie). Natomiast po wyłączeniu TV kino dalej zostaje uruchomione. Dzieje się tylko tak gdy mam podłączony dekoder do TV. Dodatkowo za każdym razem wyświetla mi komunikat "Odbiornik (HDMI) Twoje urządzenie audio jest podłączone do portu, który nie obsługuje ARC. Podłącz urządzenie do portu HDMI 4 (ARC)". Problem tlyko polega na tym że kino domowe jest podłączone do portu HDMI 4.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to podłączyć żeby wszystko dobrze działało ? Próbowałem już z kablem optycznym i bez, podłączałem dekoder przez kino domowe ale wtedy wyłączał się TV a dźwięk z TV ciągle leciał na głośnikach.

Aha dekoder to Hybroad z123 (Evio Polska)

pozdrawiam
 

jagmar

New member
kontaktowałem się z firmą Evio Polska - niestety oni nie mają takiej wiedzy. Zamawiają dekodery od Hybroad i tyle. Nie są w stanie mi odpowiedzieć czym to jest spowodowane.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
no jak nie maja?! A kto montuje ich sprzet? Maja technikow, co powinni sie znac, ozesz kur...

Sprawdz parametry ich dekodera od kablowki, czy obsluguke to samo co miales wczesniej, moze HDMI CEC u nich jest do dupy
 
Ostatnia edycja:

jagmar

New member
Jedyne co znalazłem to:
Z127 Mini IPTV HD Zapper - Hybroad Vision

Wydaje mi się że to ten sam dekoder (u mnie ma oznaczenie z123) ale po wyglądzie wnioskuje że to ten.

Processor:Quad-core ARM Cortex-A7 CPU, 11,400DMIPS, Quad-core Mali450 GPU
RAM:512M Byte
Flash Memory:256M Byte NAND
Operating System:Linux
Ethernet:100M
Wi-Fi:None
Bluetooth:None
Front Panel:IR Receiver; LED
Back Panel:power Input, HDMI 1.4, USB2.0 Type-A, MiniAV
Video Modes:1080p, 1080i, 720p
Video Codec:AVC High Profile up to 1080p60, MPEG-1/2, VC-1 ( Optional )
Audio сodecs:MPEG-1 layer I/II, AAC-LC, HE-AAC v1, HE-AAC v2, Dolby Digital Plus ( Optional ), WMA ( Optional )
Tuner:None

Napisałem maila do firmy Hybroad. Ciekaw czy ktoś odpowie.
 
Do góry