Hdmi ARC z tv android

wolfikx

New member
Taki przypadek.
Dekoder UPC wejście HDMI podłączony do amplituner Marantz do HDMI in.
Ampli do tv za pomocą monitor arc a w tv HDMI ARC in.

TV sony kd49x83.
Ampli Marantz Nr1608.

Podczas odtwarzania treści z UPC za pomocą tv mogę przekierować audio z tv na amplituner w opcjach android > głośnik.

Jakkolwiek gdy odtwarzam treści z aplikacji Android takich jak kodi czy hbogo dźwięk pojawia się jedynie na tv. Po przełączeniu opcji głośnik na amplituner cisza.
Oczywiście na Ampli przełączam na wejście Tv Audio.

Jakiś pomysł?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Bo TV wysyla sygnału DD+ z hbogo przez arc który nie jest w stanie tego formatu wysłać do amplitunera? KODi w jaki sposób rozkodowuje dźwięk? czy muzyka czyli sygnał pcm również nie dolatuje do amplitunera?
 

wolfikx

New member
Akurat tv ma support dd+ przez hdmi a Ampli również.
Dotyczy to każdej aplikacji Android. Zwykły YouTube również ma ten problem.

Co do kodi to mam android box messycool podłączony po HDMI do Ampli. Ampli nie ma problemu.
Skopiowałem config z boxa na tv do kodu.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
I w tym rzecz co z tego że tv ma ale protokół arc NIE obsługuje takiego formatu, nie wyślesz przez arc DD+ eac3 dtsx Atmos musiał byś mieć najnowszy tv z earc i zgodny amplituner z earc.

Piszę że wszystko na boxie android działa ale ten box masz podłączony do amplitunera bezpośrednio.

Wyślij zdjęcia konfigurację dźwięk z KODi tryb ekspert.
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
Config po stronie tv i Ampli.
c9c8b22d5f491ea1e2e05f0e61cc7d69.jpg
c524c1e30bfc9f0d60603acac3541e0c.jpg
b1461a3a5e324af286507e2979bd576a.jpg
 

wolfikx

New member
Dla przykładu przekierowanie audio z dekodera. Dźwięk dd.
A może to nie jest przekierowanie?
Może tv terminie dźwięk wprost na Ampli bez ingerencji tv, czyli, nie przyjmuje dźwięku a jedynie obraz.

W razie czego sorry za gadanie głupot.
0cca7ad3ce90a67ddf4603c0b4ba0b0a.jpg
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Jeśli dekoder UPC jest podłączony do amplitunera to ARC w tv nie ma nic do rzeczy, dzwięk z UPC idzie bezpośrednio do amplitunera.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No to widocznie u ciebie arc w tv i amplitunerze potrafią się komunikować i przełączając funkcję w TV możesz przełączać aby dźwięk z upc poszedł***do tv zamiast do amplitunera, ale z zasady dźwięk jest kierowany bezpośrednio do avr.

Czyli kompletnie nic co leci w TV w aplikacjach nie działa ci na amplitunerze?
 

wolfikx

New member
No to widocznie u ciebie arc w tv i amplitunerze potrafią się komunikować i przełączając funkcję w TV możesz przełączać aby dźwięk z upc poszedł***do tv zamiast do amplitunera, ale z zasady dźwięk jest kierowany bezpośrednio do avr.

Czyli kompletnie nic co leci w TV w aplikacjach nie działa ci na amplitunerze?


Kompletnie nic z aplikacji nie leci na amplitunerze.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A powiedz czy jak coś***odpalisz z aplikacji na TV czy amplituner sam przełącz się***w tryb dźwięku z TV?

A próbowałeś***w amplitunerze przestawić***opcję Sterowanie***HDMI na Wł?
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
Tak próbowałem przełączyć sterowani HDMI na wł.
Mam wrażenie, że to nie działa z Sony. Wydaje mi się, że ich tv działają tylko z bravia sync.

Po odpaleniu aplikacji na tv nie ma żadnej reakcji na amplitunerze.
 

wolfikx

New member
Drobna zmiana.
Po wykorzystaniu w TV opcji Dźwięk > Sterowanie kinem domowym uruchamia się automatycznie ampli nawet gdy w ampli nie mam włączonej opcji sterowanie HDMI > wł.
 

DrWredman

Active member
1. Czy twój kabel HDMI jest na pewno zgodny z ARC ?
2. Włącz CEC i ARC w amplitunerze i w telewizorze.
Odłącz dekoder i odpal YT w telewizorze. Musi zadziałać.
 
Do góry