HDMI a metry....

michalk80

New member
Planuję podłączenie projektora FullHD (najprawdopodobniej EPSON EH-TW3500) do amplitunera przez HDMI. Odległość pomiędzy projektorem a amplitunerem jest ok 10m.

Jaki dobrać przewód, żeby przy tej odległości móc wykorzystywać wszelkie zalety FullHD?? Czy w ogóle przy takiej odległości da się przesłać 1080/24, a może przy takich odległościach nie ma jeszcze problemu ??

Jeżeli ten temat już gdzieś był przerabiany to przepraszam i poproszę o linka:) Dość duże już się forum zrobiło i nie da się wszystkiego przeczesać...
 
D

Deleted member 141725

Guest
Ja po przemeblowaniu komputer musiałem przenieść na drugą stronę pokoju. I wcześniej był podłączony HDMI-1,5m, a teraz jest właśnie 10m (na około po ścianach i potrzebuje 8m, ale takiego nie znalazłem). Nie widzę różnicy między 1,5 a 10m. Mam komputerek barebone i często z niego puszczam filmy Blu-Ray FullHD. Kabel kupiłem na allegro za jakieś 70zł z przesyłką.
Wygląda dokładnie jak ten:
Kabel HDMI/HDMI 10m GOLD łezka v1,3b (720-10) (1202429991) - Aukcje internetowe Allegro
 

michalk80

New member
dzięki za informacje - widzę że po prostu trzeba kupić tani kabelek z allegro i sprawdzić "organoleptycznie na oko" jak się będzie zachowywać!!
 

Klisman1987

New member
Przy takiej długości radzil bym kupić coś lepszego bo może się okazać że kabelek za 30zł. zamiast pięknego obrazu nie pokaże niczego. Kilka razy już był podobny temat i kilka osób skarżyło się że tani kabel poprostu nie wyświetlał obrazu.
 

ryuuza

New member
a ja mam podobny problem i sie zastanawiam czy kupic 10 m i puscic na okolo czy np. 5 metrow i po skosie i jakos wsadzic ten kabel pod panele (dopiero przyjda na podloge). jakis lepszy wtedy zeby juz go nie trzeba bylo zmieniac zbyt szybko. tylko czy po prostu w podlodze czy sa jakies szyny czy cos takiego?
 
D

Deleted member 141725

Guest
U mnie działa 10m. Też mogłem pod panelami i mieć 5m, ale w listwie na około już mam 10m :) Kabel z tańszych na allegro (choć nie z tych po 25zł bo dałem 70zł :) ) i nie widzę różnicy między poprzednim połączeniem z krótkim HDMI
 
Do góry