hdmi a component dylemat

tomon

New member
Witam.Przez dłuższy czas miałem podłączonego n boxa do tv(samsung le32r71) przez component.Wczoraj postanowiłem sprawdzić jak zmieni się obraz po podłączeniu n boxa przez hdmi.Dodam że kabelki nie są najwyższych lotów ale obydwa porównywalnej jakości.To co mi przeszkadzało w obrazie to przebarwienia widoczne najbardziej na twarzach i rozmycia obrazu przy szybkim ruchu.Po godzinnych obserwacjach stwierdziłem:
rozmycia obrazu: podobne na obu kablach
przebarwienia:component- widoczne,hdmi- wyraźna poprawa
kolory:component-głębokie,intensywne,hdmi-bardziej naturalne,ale"matowe"
czerń:zdecydowanie lepsza na componencie
szczegóły obrazu:nieznaczna przewaga hdmi
Ogólnie przy hdmi obraz jest bardziej matowy "mleczny".Chcę zapytać czy to jest normalne?Czy wydatek kilkuset złotych na dobrej jakości kabelek zmieni cokolwiek?Szczególnie przeszkadza ta matowość obrazu przy hdmi.Najgorsze jest to że nie można wypróbować kabli przed zakupem.
 

tomon

New member
Jeszcze raz zasiadłem przy tv bo nie dawało mi to spokoju.Po kilku minutach zauważyłem ża podłanczając nbox z tv za pomocą hdmi nie działa funkcja która nazywa się chyba "dynamic dimmer" chodzi o to że przy ciemniejszych scenach zmienia się podświetlanie matrycy.Podłanczając kino domowe przez hdmi ta funkcja działa.O co tu biega:confused: Drąże ten temat bo hdmi wyeliminowało kilka denerwujących mnie rzeczy w obrazie,tylko ta wyblakła czerń i jasność obrazu mnie męczy.
 
Do góry