HDMI 20m?

sfetrzak

New member
Witam,

Chciałbym połączyć komputer z amplitunerem Denon 3313 po HDMI.
Problem w tym, że kabel musi mieć ok. 20m długości.
Poczytałem trochę i jak zwykle do niczego nie doszedłem bo zdania są jak zawsze dwa.
Jedni twierdzą, że kabel nie ma wpływu na sygnał cyfrowy inni wprost przeciwnie.
Podobno też maksymalna długość kabla nie powinna przekraczać 50 stóp czyli 15m.

Wszystkie tanie kable na allegro albo jakieś mniej znane firmy mają w opisie HighSpeed w kablach 20m, a żadna firma typu Lindy nie ma kabli o tej długości i wysokiej przepustowości, zazwyczaj są opisane jako Standard a nie HighSpeed, no chyba że kosztują kilka tysięcy złotych i są światłowodowe (w w w . lindy-international.com/20m-fibre-optic-hybrid-hdmi-cable/38070.html).

Powinienem użyć jakiegoś wzmacniacza sygnału czy kabla aktywnego (w w w . lindy-international.com/long-distance-high-speed-active-hdmi-cable-25m/41054.html) czy zwykły kabel wystarczy?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
przy 20 m na pewno zainwestowałbym w cos dobrej jakosci. Sam uzywam z powodzeniem 10m, kiedys 15m. Niestety 20m nie widzialem. Slyszalem tez o wzmacniaczach, ale tu tez zdania są podzielone
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam takie kabelek HDMI jakies 15m lub 20m (nie pamietam) sluzyl mi jak mialem projektor. Nie pamietam juz ile kosztowal, ale byl stosunkowo tani.
Jest gruby i konkretny, lezy w lozku i czeka jak zakupie ponownie projektor (czyli za pare lat pewnie :) )
Chociaz, mozna jeszcze przeslac obraz bezprzewodowo z projektora. Tez mam takie urzadzonko i bardzo sobie chwale.
 

sebol81

New member
W firmie łączyłem komputery z telewizorami LED'owymi kablami HDMI firmy Vitalco.
Były to kable o długości 15m. Wszystko było OK. Wyglądały solidnie.
20 metrowe kable firmy Vitalco też są - podejrzewam, że też będą OK.
A cena około 200 zł za kabel 20m.
Oczywiście mówię o kablu w standardzie 1.4a :)
 

tetris.

Banned
Kabel (przewód) HDMI MRS-193 20 m. kupiłem do w murowania w ścianedo projektora i działa. vitalco nie dał rady ;/
 

sfetrzak

New member
Stwierdziłem, że kupię coś najtańszego i zaobaczę czy działa.
Wybrałem Unitek PREMIUM HDMI v1.4 M/M aktywny 20M i nie ma z nim problemów. Kosztował 150 zł a jakość obrazu na Panasonic TC-P65VT50 jest taka sama jaką ma 0.5m Lindy za 200zł :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
OK, tylko czy tak nie wyglada kazdy kabel HDMI w srodku? Pytam bo nie mam pojecia. Zastanawia mnie ską taki kabel czerpie prad do wzmocienia? Na stronie z linka na dole fragment specyfikacji:
Typ kabla: Aktywny (High Speed with Ethernet)
Jesli to w nawiasie jest wyjasnieniem pojecia przed nawiasem to...
No chyba, ze autor specyfikacji chcial poinformowac, ze owa aktywnosc dotyczny High Speed oraz Ethernetu)...
Zastanawia mnie czy 159 zł za 20m kabla i to jeszcze aktywnego nie jest nabijaniem w butelkę? Porzadne repeatery HDMI mają wlasny zasilacz. Moze okazac sie, ze taki kabel spokojnie daje rade bez tego chipsetu.
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
podepne się pod temat zmieniłem nieco układ/roztawienie sprzętu jak i mebli no i pjawiła się konieczność zmiany jednego kabla 5m na 10m co byście polecili chodzi o połaczenie PC z projektorem jes to najbardziej używany przeze mnie duet, poprzez projektor przeglądam nawet www czy chociażby pisze tego posta :)..

z drugiej strony pozostaną mi wtedy 2 bardzo dobre kable hdmi 5m zastnawiam się czy łącznik hdmi by się nadał? sprawdzał ktoś jak działa takie ustrojstwo? czy czasem nie strace na jakości? lub może w ogole nie zadziała...

Adapter Łącznik Przedłużacz HDMI 1.4 CX-AA108 HQ (3147414388) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

no i starasznie kusi mnie to co posiada armanig GIGABYTE SkyVision nie wiem jednak czy ufać w 100% jego szybkości i bezstratności obrazu..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
no i starasznie kusi mnie to co posiada armanig GIGABYTE SkyVision nie wiem jednak czy ufać w 100% jego szybkości i bezstratności obrazu..

Czytales watek w ktorym opisywalem ten produkt? Dalem tam tez linki do testow.
Jest dobrze, ale nie mozna przeginac z odlegloscia tzn. jezeli masz w drugim pokoju nadajnik to moze byc problem.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Zastanawia mnie czy 159 zł za 20m kabla i to jeszcze aktywnego nie jest nabijaniem w butelkę? Porzadne repeatery HDMI mają wlasny zasilacz. Moze okazac sie, ze taki kabel spokojnie daje rade bez tego chipsetu.

Problem w tym że hdmi na większe odległości się nie sprawdza. Ja miałem sytuację że już na 10 metrowym kablu mi kostkowało. Nie wiem jak się sprawdzi taki kabel ale dobry (znaczy się działający) repeter kosztuje min. 100zł.

Producenci wypisują różne bzdety. Kolega kupił suprehiperturbo kabel ;) 35m który miał działać bez problemu, kosztował majątek, a efekt - rwie aż miło. Repeter niby pomaga ale nie do końca.
Prawda jest taka, że przy większych odległościach bez SDI ani rusz.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Tak jakość kabla jest kluczowa przy dłuższych odcinkach (podejrzewam że głównie jest to kwestia ekranu). Ten który ja miałem był dość podły.
 

sfetrzak

New member
Nie wiem czy wypisują bzdety o tym czy jest aktywny czy nie.
Ważne, że ma 20 m, siedzi w ścianie, jest grubości kciuka i działa tak samo dobrze jak droższy 0.5m :)
 

Darkman111

New member
Jak rozwiązać problem 20m kabla HDMI do połaczenia KD i projektora?

Widzę 4 opcje:
Opcja 1) kabel 20m (na 3D nie liczę, bo ampli nie wyda- choć może przyszłościowo zmienię), ale czy w ogóle 1 kabel 20m ma sens?

Opcja 2) aktywny kabel 20m (jaki?) Wcześniej pisaliscie, że najtańszy kabel HDMI 1.4 M/M Premium 20m Unitek aktywny daje radę

Opcja 3) 2 kable 10m + repeater (wzmacniacz) - podobno lepsze i tańsze rozwiązanie (raczej nie tańsze od UNITEKa)

Opcja 4) Opcja bezprzewodowa Gigabyte SkyVision WS100 (odległość między odbiornikiem i nadajnikiem to 4.5m) Czytałem, że bezprzewodowo jedynie HDready prześle, czy to prawda?

Będę wdzięczny za pomoc
 
Do góry