HDM - HDMI Spięcie

talgo

New member
witajcie mam pewną zagwozdkę

do tej pory miałem podłączony tv(lcd)-pc przez kabek hdmi-hdmi z przejściówką DVI w karcie graficznej

po przeprowadzce na nowe mieszkanie chciałem to tak samo podłączyć ale zapomniałem żeby wyłączyć komputer i przy podłączeniu hdmi(dvi) do karty zabłysnęło i spaliłem kartę graficzną

zakupiłem nową z wejściem od razu hdmi , kupiłem nowy kabel hdmi
i dzisiaj zabrałem się do podłączania odłączyłem z sieci tv i pc złączyłem je kablem
i wsadziłem wtyczkę od telewizora do kontaktu ale przy próbie podłączenia komputera zabłysło się z gniazdka i osmaliło uziemienie i wywaliło korek
odłączyłem HDMI i działa na szczęście nic nie spaliło się tym razem aż strach to teraz podłączać
nie chciał bym spalić telewizora bo to większy wydatek niż karta graficzna czy płyta główna

miał już ktoś podobnie może HDMI 1 w telewizorze powoduje zwarcie nie wiem już sam:niewiem:
 
D

Deleted member 141725

Guest
Nowa karta, nowy przewód, stary TV. Stawiam na TV. masz więcej wejść HDMI w TV?
Rozumiem, że komputer chodzi bez podłączonego kabla HDMI? Jeżeli nie to jeszcze coś mogło pójść w zasilaczu komputera.
 
D

Deleted member 141725

Guest
To raczej coś z wejściem w TV. Najlepiej do serwisu niech sprawdzą. Możesz jeszcze spróbować podłączyć albo inne urządzenie pod HDMI1, lub komp pod inne dobre HDMI - tylko to już jakieś ryzyko.
 

Spioch1

New member
Może komp nie jest uziemiony? Może to powodować takie cyrki.
Nawet jak jest bolec w gniazdku to może nie działać.
Weź dobrą neonówkę(próbnik), taką co pracuje na szerokim zakresie napięć (w dół) i przyłóż do obudowy, powinno wystarczyć, jak się będzie paliła to nie ma uziemienia.
 

talgo

New member
no i już mam opanowane w gniazdku telewizora na uziemieniu jest napięcie 10V(elektrycy którzy to robili powinni dostać porządny ochrzan)
teraz podłączyłem Tv i komputer na jedno dobre gniazdko i działa
ale hipotetycznie bo dwa gniazda HDMI które były na jednej płytce się spaliły komputer ich nie wykrywa
na szczęście trzecie które było osobno i z boku TV ocalało
oczywiście po spalonej karcie graficznej musiałem kupić nową kupiłem ATI RADEON HD 4350 od razu z wejściem HDMI ale mam problem mianowicie

Catalyst control center wykrywa TV normalnie ale obrazu brak

wyświetla się że obrazy są sklonowane z pulpitu 1 na 2
(ATI RADEON HD 4350 syncmaster + LG42)

realtek także pokazuje że wykrywa cyfrowe wyjście dźwięku

ale obrazu wyświetlić nie mogę ciągle pokazuje "brak sygnału"

może jest tu jakiś myk który przy ati trzeba wykonać aby to ruszyło jakieś TV OUT albo coś
 
D

Deleted member 141725

Guest
A puszcza wizję na TV? Najłatwiej sprawdzić włącz TV na to HDMI oraz uruchom komputer. Sam początek i uruchamianie Windows powinien być na obu wyświetlaczach - U mnie tak jest i też mam kartę ATI.

A odnośnie elektryka dawno to robił? powinien zapłacić za te spalone sprzęty.
 

pkomp

New member
sprawdź jakie parametry obrazu przyjmuje tv i takie wyślij - zresztą przy sklonowanym pulpicie i podłączonym tv podczas startu komputera wszystko powinno się wyświetlić (post) na ekranie tv

pogratuluj elektrykom - załatwili ci sprzęt.....
 

talgo

New member
no pogratuluje im przy najbliższej okazji kijami i kamieniami :)
pytałem w serwisie i wymiana hdmi na nowe to koszt 700-800zł
więc nie opłacalne

ten 3 port hdmi mimo iż wykrywa TV nie daje obrazu z PC na żadnej rozdzielczośći
z karty gigabyte radreon HD 4350 mimo iż dałem już najnowsze
sterowniki

a jak inaczej można podłączyć PC z TV jeżeli hdmi nie działają przez RGB?
bo raczej przez euro nie da rady
a jak z kompa puścić do tego głos mam wtyk RGB/DVI AUDIO
 
Ostatnia edycja:
Do góry