HDera na odtwarzaczu Philips DVP 5900

sebastian1312

New member
Witam,

Przymierzam się do odtwarzacza Philips DVP 5900.

Czy na tym odtwarzaczu będę mógł cieszyć się obrazem HD?

Czy upscaling będzie działał także w przypadku filmów zapisanych w avi?

Co z formatem filmów HD, które miejmy nadzieje pojawią się za kilka lat - czy ten odtwarzacz da sobie z nimi radę? Słyszałem, że płyty HDDVD mają mieć pojemność 20 gb. Do tego potrzebny będzie specjalny odtwarzacz czy raczej ważne jest, aby odtwarzacz miał wyjście HDMI?
 

johanek

New member
DVD jako standard nie jest kompatybilny z High Definition. Z wielu względów: niski transfer danych (DVD do.9 MB/sek - HD startujemy od 15MB/sek) Jak wiadomo DVD pracuje w standardzie PAL czyli ok. 576 linii w poziomie (HD 1080 linii) Ktoś powie a po HDMI w odtwarzaczach DVD? To tylko troszkę lepszy sposób na przesłanie sygnału do TV (np. od komponenta) nic poza tym. A upscaling? Bawiłem się i różnica jest bardzo ulotna bo to też jest sztuczne uzupełnienie linii. Sony Pictures i inne wytwórnie zaczynają dystrybucję filmów HD na płytach. Nośnik zupełnie inny (Blu-Ray lub HD DVD), trzeba więc zakupić nowe urządzenie do odtwarzania/nagrywania materiału HD. To nas czeka i jest to pewne. Zacznie się w lipcu od 4000 zł. Ale zysk jakościowy jest porażający. Reasumując: źródła sygnału HD to w chwili obecnej: Blu-Ray / HD DVD / tuner satelitarnyHD / kamera HD oraz dysk twardy w kompie lub w nagrywarce DVD , a zapomniałbym o PS3 (to w zasadzie Blu-Ray) w stanach HD również chodzi w sieciach kablowych, ale jak pomyślę o polskich pajęczarzach to szczerze wątpię. Chyba niczego nie pominąłem?
 

sebastian1312

New member
Dzięki, bardzo mi pomogłeś i uchroniłeś od zbędnego wydatku.

Swoją drogą wielka szkoda, że Xbox360 nie został wyposażony w HDDVD...

Jednak z drugiej strony trwają ciągle spekulacje co do kosztów takiego np. nośnika Blue Ray. Na filmy przyjdzie pewnie jeszcze długo poczekać...
 
Do góry