HDDVD manipuluje....

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za "moje hdtv" (bez odstępu):)
"Stowarzyszenie Blu-ray Disc Association (BDA) ostro skrytykowało organizację HD DVD Promotional Group za manipulowanie danymi statystycznymi dotyczącymi popularności formatów HD DVD i Bluray.
Niedawno HD DVD Promotional Group przedstawiło raport z którego wynika, iż statystyczna osoba posiadająca odtwarzacz filmów HD DVD kupiła 3,8 filmu HD, natomiast typowy właściciel odtwarzacza Bluray tylko 0,8. Badanie zostało przeprowadzone przez organizację GFK (wykonane na zlecenie HD DVD PG). Z czego wynika tak duża różnica? BDA twierdzi że podczas badania, konsole Playstation 3 zaliczone zostały do odtwarzaczy Bluray (Playstation 3 ma taki czytnik wbudowany w standardzie). Zdaniem BDA było to działanie celowe, ponieważ w ten sposób starano się zaniżyć średnią liczbę kupionych filmów Bluray. "

Komentując- nigdy nie wierzę w statystykę. Można nią dowolnie manipulować. Dajcie mi odpowiednią liczbę danych a udowodnię wam wszystko. Generalnie - Jeżeli właściciel wyprowadza psa na spacer to statystycznie mają 3 nogi.:)
 
Ostatnia edycja:

verde

New member
No tak, a z drugiej strony, kiedy publikowane są porównania dotyczące sprzedanych (będących w posiadaniu klientów) odtwarzaczy HD, to BDA bardzo chętnie wlicza w to Playstation.
Czyli zależy, co komu leży w danej chwili.
 

wlodek1001

New member
jak widac walka formatów trwa. Dlatego do tej chwili nie zdecydowałem się na kupno Blu czy HD DVD.Poczekam na zdecydowane zwycięstwo formatu i obniżkę cen do "ludzkiego " poziomu. Na razie DVD rządzi. Pozdrawiam
 

Edern

New member
...ale zaczyna sprzedawac tytuły coraz lepiej...

Witam,

w każdej statystyce możemy faktycznie wszystko wykazać. Zależy od przyjetych założeń i sposobu prezentacji wyniku.

Wojna trwa i ostatnio HD DVD nabiera tempa. Wyprzedziło w tym tygodniu BD w sprzedazy woulment filmów na Amazonie:

http://eproductwars.com/dvd/index.cfm

To byłby pierwszy tydzień w tym roku gdyz srednio BD:HD DVD to 2:1 ale trzeba uważnie obserwować teraz dynamikę zmian. HD DVD ma momentum i zobaczymy czy Toshiba wrzuci w rynek kolejne 100.000 odtwarzaczy na Black friday w Stanach. Na razie jest najlepiej sprzedającym sie produktem elektroniki na Amazonie. to cos znaczy.

pozdr
 
Do góry