HDD Filmy mkv P42s30

SvR

New member
Witam. Od 2 tygodni posiadam tv panasonica P42s30. Chcąc w pełni wykorzystywać możliwości tego modelu oglądałem na nim filmy w jakości 720p czy 1080p o rozszerzeniu (.mkv). Wszystko było w porządku podpinając swojego pendrive'a (PQI 4GB) byłem zmuszony do oglądania filmów o wielkości mniejszej niż 4GB (wszystkie filmy były wykrywane i z żadnym nie miałem jakichkolwiek problemów z uruchamianiem- jakość piękna) postanowiłem więc zakupić Dysk HDD o pojemności 500GB co pozwoliło by mi na oglądanie filmów o rozmiarze większym niż 4GB. Wykorzystując pojemność nowego dysku HDD zapisałem na niego filmy o rozmiarach 4.64GB i 8,19GB. Podłączyłem dysk pod TV, wszystko zostało wykryte, filmy widoczne na dysku no i nadeszła chwila na uruchomienie nowych filmów o większej pojemności. Niestety tutaj pojawia się problem. Po naciśnięciu na film pojawia się czarny ekran (coś w stylu jakby już miał się uruchamiać) i po pewnej chwili pojawia się komunikat informujący że nie może odtworzyć tego pliku (czy coś w tym stylu). Poczytałem trochę na forum i postanowiłem sformatować dysk w systemie exFAT (poprzedni był NTFS), niestety nic to nie dało filmy nadal nie mogą zostać uruchomione. Zastanawiam się czy to jest przypadek że filmy odtwarzały się bez problemu tylko do wielkości 4GB. Aha dodam że nagrałem te mniejsze filmy (poniżej 4GB) na dysk HDD i okazało się że mogę je odtworzyć tak jak to miało miejsce na pendrivie.

Zastanawiam się czy tu aby na pewno chodzi o rozmiar plików. Każdy plik jest wykrywany przez TV zarówno ten poniżej 4GB jak i powyżej 8GB (na pendrivie i na dysku HDD). Wydaj mi się że należało by zwrócić uwagę na kompresję (kodeki) jakim filmy o większych pojemnościach są kompresowane. Nie znam się do końca na kodowaniu/kompresji plików video i mam nadzieję że ktoś z tego forum będzie potrafił pomóc dla mnie jak i domyślam się dla wielu użytkowników spotykających się z takimi problemami.

Z góry dziękuje za każdą pomoc. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

hadson81

New member
Witam.
Kolego spróbuj przekonwertować filmy programem MKVMERGE 3.4.0 albo starszym(ja używam3.4.0), tv mają to do siebie ze zakodowane filmy nowszą wersją tego programy nie bedą odczytywane, na większości filmów powinno zadziałać ta operacja.
Pozdro.
 

numion

New member
Potwierdzam, że niektóre filmy mają jak to gdzieś wyczytałem "inny nagłówek mkv" z którym nasze TV sobie nie radzą.

Osobiście w takich sytuacjach używam mkvmorge w wersji 3.0. Po prostu trzeba taki film otworzyć i jeszcze raz zapisać. Działa 100/100 :)
 
Do góry