HDC-SD800 czy HD-SDT750?

xgrzesx2

New member
Nurtuje mnie jedna rzecz. Na tych filmach widzę coś co strasznie mi przeszkadza i rzuca się w oczy.
Nie potrafię tego ubrać w słowa ale chodzi mi o to, ze widać efekt jakby patrzeć przez brudną, zakurzoną szybę na której widać takie drobne ziarno które podczas panoramowania się nie przemieszcza tak jak kamera. Wiecie o co mi chodzi ? Czy jest spowodowane to zjawisko ?
 

celvi

Member
WItam, szkoda tylko ze rozwazacie nie te kamery co w tytule. Tytul jasno mowi HDC-SD800 czy HD-SDT750 a wy panowie rozpisujecie sie o dzwieku serii 9 .

Kolego jak tam wybor bo ja mam ten sam dylemat.
Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Czy mam kamerę? Wyborne! Oczywiście kamery nie nagrywają idealnie dźwięku, nie obraź się, ale jeśli mimo wszystko nie słyszysz różnicy między dźwiękiem stereo a surround to źle świadczy albo o kinie domowym, w którym odtwarzasz filmy z kamery, albo... o Twoim narządzie słuchu. Do czego Ty chcesz mnie przekonać? Do tego, że jeśli czegoś nie słyszysz to tego nie ma czy do tego, że Ty masz zawsze rację a ja nawet nie mam kamery? Proszę Cię.

po pierwsze to sie nie cytuje nad osoba


chcesz to nagrywaj w 5.1 mi to rybka, ale nie skreslaj kamery bo ma tylko stereo, o kant dupy jest 5.1 i tyle, sam siebie oszukujesz, ale to Twoja sprawa.
 

ArtiW

New member
A niby dlaczego mam o cenach nie rozmawiać? Wskazuję jedynie, że nie pisałem o takich za 50 złotych, tylko nieco lepszych.
A jakie zadanie ma dostarczyć mikrofon? Właśnie lepszą jakość dźwięku. Proste.
Pytanie jest jednak inne. Czy postawić na 5.1 z kamery czy dokupić mikrofon stereo. Druga alternatywa wydaje się lepszą. No chyba, że w tych granicach cenowych będą mikrofony 5.1. Wtedy to będzie super.
 

marder

Member
Na ręcznych ustawieniach można prawdopodobnie różnice 700/900 sprowadzić do prawie niezauważalnych.

W nowych modelach najwidoczniej poprawiono tryb auto, który w sd700 był całkowicie skopany podczas filmowania przy słabym oświetleniu. Za bardzo rozjaśniał ekran przez użycie maksymalnego wzmocnienia (18 db) co powodowało ogromne szumy. Stąd wiele osób ciągle twierdzi, że te kamery gorzej sobie radzą w słabym oświetleniu od kamer Sony. Co całkowicie nie jest prawdą, jeśli używa się trybu ręcznego w takich warunkach. Nie trzeba nawet dużo kombinować, wystarczy obniżyć wartość przysłony/wzmocnienia a czas naświetlania dać na maks (dla bardziej zaawansowanych również zabawa balansem bieli). Wiem, bo sam tak nagrywam i filmy wychodzą świetne. Ale wiadomo, większość osób "jedzie na auto", stąd ta opinia. W teście, przed zgaszeniem światła, nie widzę żadnych różnic między obecnym a zeszłorocznym modelem.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
A niby dlaczego mam o cenach nie rozmawiać? Wskazuję jedynie, że nie pisałem o takich za 50 złotych, tylko nieco lepszych.
A jakie zadanie ma dostarczyć mikrofon? Właśnie lepszą jakość dźwięku. Proste.
Pytanie jest jednak inne. Czy postawić na 5.1 z kamery czy dokupić mikrofon stereo. Druga alternatywa wydaje się lepszą. No chyba, że w tych granicach cenowych będą mikrofony 5.1. Wtedy to będzie super.


najlepiej miec dobre stereo i nedzne 5.1, a co Ci daje te 5.1 oznaczenie chyba tylko bo nic wiecej, ale szkoda o tym gadac, bo to jak w 5.1 w DVD ze z tylu tylko pierdniecie i gwizdanie nic wiecej, ale chociaz oddzielne, bo w kamerach wszystko leci na ten sam mikrofon. Ja nikogo na sile nie bede uswiadamial, pozatym przy przerabuaniu takiego materialu lepsze jest stereo bo jak dodajesz muzyke itd to wole na dwa glosniki nie 5.1, a malo kiedy ogladam na 5.1 nagrania z kamery.


Dlatego auto to podstawa dla wikszosci i trzeba to podkreslic, trudno, zeby ktos kupujac taka kamere siedzial na manual, bo nie ma sie co oszukiwac manual w takich kamerach sa bardzo slabe i malo wygodne. Dobre auto to przyjemnosc nagrywania w roznych warunkach, a jak chcesz cos lepszego i manula i niedrogo to lustrzanka i caly dzien na nagranie paru minut.
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
WItam, szkoda tylko ze rozwazacie nie te kamery co w tytule. Tytul jasno mowi HDC-SD800 czy HD-SDT750 a wy panowie rozpisujecie sie o dzwieku serii 9 .

Kolego jak tam wybor bo ja mam ten sam dylemat.
Pozdrawiam
Masz 100% racji - caly watek w p...u!
Wszystko nie na temat powinno byc usuniete - doszedlem do ostatniej strony, naczytalem sie typowego, polskiego chwalenia swojego, bo reszta do dupy, ale NIC na temat!
:spam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kamera SD 800 nagrywa rewelacyjnie nawet o północy.
I zero szumów:
004_S1230006.JPG


Naprawdę świetnie daje sobie radę
006_S1230009.JPG
 
Do góry