HD980 pyknięcie

filipdm

New member
Ostatnio zauważyłem dziwne pyknięcia w obu kolumnach w tych samych miejscach na płycie CD. Odtwarzacz HD980 jest podłączony do HK3490. Pyknięcie występuje przy podłączeniu zarówno cyfrowym jaki i analogowym. Słychać to będąc bardzo blisko kolumn. Podłączyłem stare DVD i pyknięć nie słyszę. Co to może być. Płyta oryginalna.
Czy to może być większa czułość lasera odtwarzacza w porównaniu ze starszymi napędami?
 

filipdm

New member
Nagrałem tyle, że z prędkością 10x. Nastawiłem 1x, ale zaczęło nagrywać na 10x. W każdym bądź razie na kopii nie pyka. To znaczy, że są błędy na oryginalnej płycie a odtwarzacz HD980 jest bardziej szczegółowy i czyta te błędy?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Płyta może być nierównomiernie nagrana i wtedy może wystąpić taka lipa.
Komp widocznie ma mniejszy margines błędu przy odczycie i w dodatkowo potrafi ja równiej nagrać niż tłocznia.
 

filipdm

New member
No to dobrze, że to tłoczenie płyty a nie coś z odtwarzaczem. Nero chyba ignoruje błędy w trakcie nagrywania czy coś takiego.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przecież laser ma jednakową długość fali i jednakową moc bez względu na odtwarzacz ,nie masz się czym przejmować odtwarzacz jest OK

Mam dużo płyt CD na których słychać trzaski ,w niektórych znowu są kanały rozbalansowane ,przy płytach popularnych to normalne zjawisko ,są płyty audiofilskie ,które tłoczone są z ogromną precyzją i nagrywane nierzadko na sprzęcie specjalnie wymyślonym przez realizatorów -maniaków ,na takich płytach oprócz muzyki niczego nie usłyszysz
 
Do góry