HD z laptopa - czemu sie czka - jak to zbadac?

noise

New member
Posiadam laptopa Asus core2duo/2gb ram(667)/Ati X1700.
Wlaczylem film HD i przy szybkich scenach sie czke, dlawi czy jak to sie nazwya.
Sprawdzilem jak wyglada obciazenie Visty.
Procek sie nudzi, dysk cos robi ale bez przesady, pamieci pelno.
Zobaczcie sami:
http://img234.imageshack.us/my.php?image=wydajnoscle9.jpg

Moze ktos ma pomysl jak dokladnie zbadac gdzie jest waskie gardlo?

PS> Przepraszam ale zle umiescilem post, mozna przeniesc do sprzet?
 
Ostatnia edycja:

xeero

New member
Siemka mysle, że powinieneś dodać jakie masz kodeki i czym otwierałeś film, jakich programów uzywasz ? to może coś wyjaśni
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

noise

New member
Dzis probowalem otworzyc Planet.Earth.10.Seasonal.Forests 1080p x264. I czkawka na maxa. Nie idzie ogladac czy to za slaby procek?

Program to Media Player Classic + CoreAVC Video Decoder 0.0.0.4.
Cos jeszcze podac?
 

noise

New member
Sciagniete ale sie muli tak samo :( a moze nawet bardziej. Ktos ma jakis pomysl? Jaki sprzed w laptopie jest potrzebny aby poprawnie odtwarzac 1080p? Jak sprawdzic co jest cienkim gardlem dysk/hd/procek?

Dzis probowalem na stacjonarnym komputerze HP dompaq DC7600 P4 3,2GH/1GB ram. I tnie sie tak samo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mac79

New member
miałem podobnie, procek podkręcony do granic możliwości i dalej slajdy, w końcu znalazłem info że DirectVobSub (automatyczne wgrywanie napisów) w pakiecie ffdshow bywa tego przyczyną.....

pozdro
 

lapizapi

New member
Przyczyną może też być vista która potajemnie wykorzystuje zasoby, możesz spróbować odpalić XP jak masz albo chociaż linuxa z płyty.
 

noise

New member
DirectVobSub wlasnie zablokowalemi nic sie nie potrafilo.

Na XP identyko 9-12klatek/s

Czy na tym sprzecie powinno dzialac 1080p? Co myslicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

axel-san

New member
Ja mam sprawdzony sposob. chociaz twoj sprzet powienien pociagnac nawet na kijowych kodekach :]. jezeli masz pytanie to napisz na gg 1166925 bo bedac szczerym nie chce mi sie pisac ...;]


no nic moze sie zlamie :]
1.Wywal wsyztkie kodeki jakie tylko masz .. wsio ..
2.sciagnij http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec_Pack_download.htm (najlepiej wersje full)
3.Zainstaluj odznacajac DirectVobSub uwazam go za niepotrzebnego.
nastepnie zainstaluj sobie realalternative oraz quicktimealternatiwe nie ejst to konieczne ale sie przyda.
4.Zainstaluj http://rapidshare.com/files/41016653/coreavc_pro_1.1.rar.html
5.wjedz sobie do konfiguracji FFDShow ustawnienia video .. w zakładne codecs(powinna sie pojawic odrazu) zjedz do pozycji h.XXX (xxx= rozne cyferki ;]) i ustaw wszedzie na disabled.
6.do odtwarzania uzywaj najlepiej media player classic
7.jak wszystko bedzie chodzic jak nalezy to rpzejsdziemy do napisow :]


I jak dalo to cos ? ja odtwarzam 720p na celku mobilnym 1.6 wiec :]
a van helsinga w 720 p udalo mi sie ogladnac na athlonie 1.3 ;]

HD powinno ci wymiatac :]
 
Ostatnia edycja:

noise

New member
Jelsi komus chodzi zle to proponuje zrobic to co kolega podal bo poprawa bardzo duza. Moze nie jest idealnie ale 22-24 klatki smiga non stop. A tak to bylo 8-12 :(
Wielkie dzieki za pomoc!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiik_pl

New member
Witam,

Mialem dokladnie ten sam problem ale na dwurdzeniowym PentiumD 820 - powinno smigac a zamiast tego po jakichs 15 sek zaczynalo sie 'czkac' i byl koniec ogladania. Zrobilem dokladnie tak jak napisal Axel-san teraz mi smiga. Wielkie dzieki!!!

pozdrawiam,
robiik_pl
 

Zbih

New member
axel-san napisał:
Ja mam sprawdzony sposob. chociaz twoj sprzet powienien pociagnac nawet na kijowych kodekach :]. jezeli masz pytanie to napisz na gg 1166925 bo bedac szczerym nie chce mi sie pisac ...;]

no nic moze sie zlamie :]
1.Wywal wsyztkie kodeki jakie tylko masz .. wsio ..
2.sciagnij http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec_Pack_download.htm (najlepiej wersje full)
3.Zainstaluj odznacajac DirectVobSub uwazam go za niepotrzebnego.
nastepnie zainstaluj sobie realalternative oraz quicktimealternatiwe nie ejst to konieczne ale sie przyda.
4.Zainstaluj http://rapidshare.com/files/41016653/coreavc_pro_1.1.rar.html
5.wjedz sobie do konfiguracji FFDShow ustawnienia video .. w zakładne codecs(powinna sie pojawic odrazu) zjedz do pozycji h.XXX (xxx= rozne cyferki ;]) i ustaw wszedzie na disabled.
6.do odtwarzania uzywaj najlepiej media player classic
7.jak wszystko bedzie chodzic jak nalezy to rpzejsdziemy do napisow :]


I jak dalo to cos ? ja odtwarzam 720p na celku mobilnym 1.6 wiec :]
a van helsinga w 720 p udalo mi sie ogladnac na athlonie 1.3 ;]

HD powinno ci wymiatac :]
Dodatkowo jeśli komuś źle nadal chodzi niech wejdzie w opcje CoreAVC v1.5.0.0 (MPC/Options/External filters/i dwa razy kliknąć na CoreAVC video decoder(ten ma być ustawiony na Prefer)

tam zmienić ustawienia na: skip all deblocking oraz No deinterlacing

Oprócz tego w MPC/Options/Playback/Output można ustawić directshow video na overlay mixer(z tego co czytałem jest najwydajnieszy)


Ja używam osobiście mpc homecinema v1.0.9.0 z renderingiem evr+ffdshow xxl(output RGB32HQ)+ac3filter1.46 i całość prezentuje się bardzo ładnie :) jeśli ktoś nie próbował tego połączenia niech spróbuje, ale przy lepszym procku :)
 

robiik_pl

New member
serce napisał:
Axel&Robik:

Czy te zmiany obniżają grafikę filmów?czy ogólnie tylko wydajność :)
Wlywu na jakosc nie stwierdzilem a plynnosc po prostu jest :) Dziala nawet na laptopie CoreDuo, lacznie z filmami 1080p sciagnietymi z netu.

pozdrawiam,
robiik_pl
 

axel-san

New member
Skip All deblocking oczywiscie wlaczone jezeli mamy gorszego kompa, jak sama nazwa wskazuje jakosc musi uledz pogorszeniu wg. mnie nieznacznemu wiele zalezy od tego jak jest skodowany film np patrzac na rozne DejaVu jedna wyglada jak mydlo a druga jak brzytwa (jak zawsze uklon w strone esir/ill :])

ps. przepraszam za odkopanie trupa niezauwazylem ;/
 
Ostatnia edycja:

feniks

New member
Witam,

Ja również miałem problemy z tym by mój laptop odtwarzał płynnie filmy hd.

Doskonałym rozwiązaniem okazało się korzystanie z http://www.free-codecs.com/download/VideoLAN.htmVideoLAN Client (zawiera kodeki i mozna od razu ogladac) http://www.free-codecs.com/VideoLAN_download.htm


Kto ma ASUS'a, lub też innego laptopa to również powinien pamiętać by ustawić wydajność(np w ASUS'ach - Power4 Gear na Super Performance o ile z tego softu korzysta).

Pozdrawiam miłego oglądania :)
 

radzique

New member
czy ktoś może wie jak usunąć kodeki w visicie ??
Zostało tego syfu pełno po różnych kombinacjach (gspot pokazuje 161).
O ile na drugim kompie sobie jakoś poradziłem (wywaliłem pliki *.ax z system32) i 1080p śmiga, to na Viscie wymiękam :twisted:

W pc mam athlona 3000xp, 1,5 gb ramu i KMPlayer wszystko płynnie odtwarza.
W notebooku T7200 i 2 gb ramu i 1080p się tnie, więc musi to być wina kodeków. Niestety format odpada. Pomocy :)
 

tuptus

New member
Pytanie do axel-san. Jak właczyć napisy MPC

Witam sposób axel-san pomógł świetnie :) Tylko teraz nie mogę włączyć napisów w MPC :( Proszę o pomoc !

Cytat:
Napisał axel-san
Ja mam sprawdzony sposob. chociaz twoj sprzet powienien pociagnac nawet na kijowych kodekach :]. jezeli masz pytanie to napisz na gg 1166925 bo bedac szczerym nie chce mi sie pisac ...;]

no nic moze sie zlamie :]
1.Wywal wsyztkie kodeki jakie tylko masz .. wsio ..
2.sciagnij http://www.free-codecs.com/K_Lite_Co...k_download.htm (najlepiej wersje full)
3.Zainstaluj odznacajac DirectVobSub uwazam go za niepotrzebnego.
nastepnie zainstaluj sobie realalternative oraz quicktimealternatiwe nie ejst to konieczne ale sie przyda.
4.Zainstaluj http://rapidshare.com/files/41016653...o_1.1.rar.html
5.wjedz sobie do konfiguracji FFDShow ustawnienia video .. w zakładne codecs(powinna sie pojawic odrazu) zjedz do pozycji h.XXX (xxx= rozne cyferki ;]) i ustaw wszedzie na disabled.
6.do odtwarzania uzywaj najlepiej media player classic
7.jak wszystko bedzie chodzic jak nalezy to rpzejsdziemy do napisow :]


I jak dalo to cos ? ja odtwarzam 720p na celku mobilnym 1.6 wiec :]
a van helsinga w 720 p udalo mi sie ogladnac na athlonie 1.3 ;]

HD powinno ci wymiatac :]
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
Ja generalnie miałem identyczny problem ale tylko i wyłacznie z tym filmem. Też miałem ten film Planet Earth 1080p i skakało strasznie. Jednak odtwarzałem wiele filmów 1080i oraz 1080p nawet w wiekszym bitrate i szło ok. Zatem to chyba cos z filmem nie tak a nie z kodekami czy laptopem.

Jeszcze pytanie do znawców. Prawie każdy film idzie poprawnie ale Transformers 1080p w wersji 13GB nieważne jakim programem sie odtwarza to po przewinieciu filmu zaczna sie desynchronizowac obraz z dzwiekiem. Zauważyłem to samo u znajomych majacych inny codec pack i na XP (ja mam Viste) działa tak samo źle. Jednak w filmie nie jest przesunety dzwiek bo czasem na tej samej minucie dzwiek opóźniony jest o pół sekundy a jak wyłącze i włacze jeszcze raz i przewine na ta sama minute to juz o 3 sekundy. Czemu tak sie może dziać ??
 
Do góry