HD z kompa na TV

kecul

New member
Witam. Jestem zielony w temacie HD ale zakupilem TV Sharp LC-32X20E ... full hd i jakies tam jeszcze bajery ...

Korzystam z cyfrowego polsatu i jako ,ze mam "lipny" tuner nie moge ogladac oferowanego przez polsat programu w HD.

W jaki sposob moge puscic sobie cos w HD z kompa na telewizor. W jaki sprzet musi byc zaoopatrzony komputer by nadawal w full HD i jakim laczem go podpinac pod TV.
 

blejdd

New member
złącze HDMI/HDMI (jednak musi Twoja karta posiadać takie wyjście) akurat jest mało kart, które majaą takie wyjscia.

zatem najprawdopodobniej jak wiekszosc kart masz wyjscie DVI, wiec podlacz to kablem: DVI/HDMI (pamietaj jednak, ze tym sposobem przeslesz jedynie sam obraz, ponieważ DVI (przesyla tylko obraz).

Dzwięk z komputera musisz puscic cyfrowo kablem coaxialnym lub optycznym. (o ile posiadasz wyjscie SPDiF). Pamietaj jednak, ze ja mówie o podłączeniu dzwięku cyfrowo, ale z komputera do amplitunera. Zebys mogl puscic dzwiek cyfrowo z komputera do tv, twoj tv musialby posiadac wyjscie spdif.

W razie jakichkolwiek pytan, wal smialo na prv. bo nie mam czasu zbytnio sledzic wszystkich wątków, gdzie cos pisałem, pozdro.!
 

jaceksp

New member
blejdd napisał:
złącze HDMI/HDMI (jednak musi Twoja karta posiadać takie wyjście) akurat jest mało kart, które majaą takie wyjscia.

zatem najprawdopodobniej jak wiekszosc kart masz wyjscie DVI, wiec podlacz to kablem: DVI/HDMI (pamietaj jednak, ze tym sposobem przeslesz jedynie sam obraz, ponieważ DVI (przesyla tylko obraz).

Co Ty piszesz , wystarczy że ma karte np.gforce 7600 z wyjściem tv out i rozgałęźnik na component ( 3 kable czerwony niebieski zielony) i śmiga w HD aż miło ... tylko do Full HD chyba dobry procesor musisz mieć bo inaczej będzie klatkować obraz
Z dzwiękiem tak jak kolega napisał
 

blejdd

New member
mimo wszystko pozostałbym jednak przy kablu DVI/HDMI. Mialem n-ke podlaczona z tv rowniez componentem i slabo to wygladalo... Od miesiaca mam wszystko przez HDMi i smiga, ze az milo.

Zgadzam sie z przedmówcą, ze duża część tv nie obsluguje po componencie 1080p. Spotkalem sie juz wiele razy z takim przypadkiem.

A co do procesora to zdecydowanie potrzebowałbyś core duo, jednordzeniowy procesor nie uciagnie 1080p. Wiem, bo sam mialem i konczyło się na zwiechach kompa. Jesli posiadasz slabszy procesor to mozesz również problem odtwarzania na kompie full hd rozwiazać poprzez wymiane karty graficznej. Nie pamietam modelu, ale była karta radeon jakis, ktory bral na siebie obciazenie i wszystko chodzilo, tylko pytanie: czy jest sens? wszystko zalezy od tego ile kasy mozesz przeznaczyc i do czego ten komputer ma jeszcze sluzyc oprocz ogladania filmow.
 

dziubek123

New member
Polecam GeForce 9600GT firmy Gainward, z tego co widziałem prócz wyjścia HDMI Z HDCP posiada wejście spdif więc przez kabel HDMI idzie też dźwięk. Ja mam GF 8800GT i niestety muszę prócz HDMI dodatkowy kabel do dźwięku ciągnąć.
 

masay

New member
Witaj. Aby podłączyć laptopa do TV najlepiej by było gdybyś miał w notku wyjście HDMI bądź DVI bo wowczas kupujesz tylko kabelek i wszystko działa. Jednak często zdarza się że notki mają wyjścia VGA i S-Wideo a telewizory nie mają wejścia VGA. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup stacji dokującej na USB z wyjściem DVI na przykład tu:
www.allegro.pl/item334971562_okazja_dynadoc_toshiba_usb_uniwersalna.html
i wtedy wszystko śmiga aż miło.
Ja korzystam z takiego rozwiązania bo mam notka Toshiba Satellite A215-S7422 który nie ma wyjścia DVI tylko VGA oraz S-Wideo a mój telewizor ma tylko wejście S-Wideo oraz HDMI więc jedynym wyjściem okazała się stacja dokująca którą szczerze polecam.
 
Do góry