HD z dysku zewnętrznego czy z odtwarzacza dvd? Problem

winner333

New member
Witam. Próbuje znaleźć sposób na odtworzenie filmu w jakości Full HD, niestety nie mam odtwarzacza Blue-ray. Mam tv samsung d6500, zastanawiam się czy można podpiąć dysk zewnętrzny bezpośrednio do telewizora, czy przez usb odtworzy ten film? Kolejnym sposobem mogłoby być podzielenie filmu na kilka części i nagranie na kilka płyt dvd, jednak na jaki format muszę zmienić te filmy by odtworzyć na dvd i nie stracić jakości? Następna myśl, pewnie oczywista to odtworzenie z komputera, jednak nie wiem czy karta graficzna musi być przystosowana do odtwarzania hd (mam nivide geforce 9500gt 1gb)? Ostatni pomysł to dekoder cyfrowego polsatu z dyskiem, na który można by jakoś wgrać i odtworzyć film, czy to możliwe? Bardzo proszę o pomoc i cierpliwość, jeżeli coś jest głupotą to nie krzyczcie.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Najprościej byłoby podpiąć dysk do tv powinnien sobie radzić z plikami full hd choć jak znając życie różnie może być. Co do przegrywania na dvd to nie ma to sensu, bo potrzebna bedzie kompresja czyli będzie zwykłe dvd, a nie full hd. Możesz podłączyć też kompa, karta wystarczy pytanie tylko jaki do tego masz procesor? Bo bez dwóch rdzeni to cieżko będzie pełne full hd z dźwiękiem wielokanałowym odtworzyć.
 

winner333

New member
O na dysk było by najprościej. Procesor mam dwurdzeniowy ale nie wiem jakim kablem podłączyć. Wydaje mi sie że musiał by być hdmi (chyba że się myle) ale nie mam takiego wejścia w kompie.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Póki co możesz przetestować na pamięci przenośnej tzw penie :) czy będzie działać dobrze, a co do kabla to zgadza się hdmi, a to kompa jest potrzebna przejściówka dvi-hdmi jest tego pełno i dużo nie kosztuje :)
 

winner333

New member
Wiem, glupie pytanie. No niestety w sobote dopiero sprovuje. Ciekawi mnie tylko dlaczego komputer potrzebuje dobrego procesora, skoro tez film odczytuje z dysku. A sam dysk zewn wystarczy. Nie rozumiem
 

Soryu

New member
Bez reklam
sam dysk nie wystarczy - potrzebny jeszcze odtwarzacz np. telewizor albo komputer albo inne urzadzenie posiadajace odpowiedni sprzetowy/programowy dekoder.
 

winner333

New member
A no w sumie logiczne. Tylko kompter ma byc za slaby a tv da sobie rade? To mnie dziwi. Jezeli to wypali to po co kupowac odtwarzacz blue-ray? Skoro podlaczam sobie dysk bezposrednio pod tv, wybieram (nie wiem jeszcze jak) odtwarzanie filmu na tv i juz.
 

janusz

New member
Bez reklam
możesz podłączyć komputer przez D-sub o ile masz takie wejście w TV. Komputer sobie poradzi pod warunkiem dobrego programu odtwarzającego. Możesz również kupić odtwarzacz sieciowy, poradzi sobie z większą ilością plików niż TV, będzie też wygodniej niż z komputera. Na początek wypróbuj jednak odtwarzacz w TV może okazać się dobrym rozwiązaniem.
 

winner333

New member
Wielkie dzieki za podpowiedzi. Nie orientuje sie ktos w jakim formacie najlepiej by bylo zapisac film? Moze juz ktos probowal odtwarzac filmy na samsungach led z serii d?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Może być avi do wszystkich różnych divixów :) ale jak chcesz full hd to do tego są inne formaty np. mkv, m2ts, ts...
 

cezary69

New member
Bez reklam
To znaczy, że ten film 720p avi muszę przekonwertować do któregoś z tych formatów? Czy ten będzie hd?

Nic nie musisz robić :) zapodaj do tv i powinno iść. Konwertowanie to ostateczność, bo zawsze przy tej czynności traci się na jakości nagrania, ale też nie zrobisz z hd full hd :)
 

winner333

New member
Wielkie dzieki. Bardzo mi pomogliscie. Jutro zobacze co i jak dziala. Wiem ze do hd sa specjalne formaty typu matroska, ts. I zastanawialo mnie czy avi tez.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Jeszcze jedna uwaga :) jak będziesz formatował dysk to lepiej wybrać rodzaj partycji ntfs. Bo fat i fat32 potrafią zapisać w jednym pliku tylko do 4Gb i jeśli chcesz coś nagrywać z full hd np. obrazy płyt to nie będziesz miał jak, bo na fatach będzie krzyczeć, że plik jest za duży. Tv powinnien wydzieć dysk z ntfs-em. To tak gwoli wyjaśnienia :) a uwaga myślę dość istotna, bo obrazy z blu-ray mają po 40Gb :)
 

winner333

New member
Dzięki!!!!!!!!!!! Wszystko sprawdzone. Avi, matroska, mpeg działa. Jeszcze raz dzięki wszystkim którzy pomogli.
 
Do góry