HD w UPC

rafcio_1988

New member
Chciałem wziąć moduł Ci, bo to wygoda, jeden pilot i jedno pudło mniej, może i mniej prądu dzięki temu. Jednak moi domownicy (ze mną włącznie) tak się przyzwyczaili do cofania, pauzowania i pomijania reklam przy odtwarzaniu że raczej zostanę przy dekoderze z nagrywarką. Oczywiście mógłbym nagrywać na dysk zewnętrzny, ale wtedy tylko to co na ekranie-a cały ten interesik polega na tym że jak coś leci równolegle to jedno się ogląda a drugie "rec" na później.

Czy w TV z funkcją TimeShift można pauzować i cofać aktualnie oglądany materiał?
 

goryczka

New member
Witam,

dostałem moduł CI+ z UPC kurierem (samodzielna instalacja).
Niestety nie przewidzieli ze nie miałem wcześniej usługi TV i mam dalej zamontowany tłumik na klatce. Na razie działa mi około 17 kanałów - jutro przyjdzie technik i przepnie tak żeby było więcej.

Sama instalacja bez problem - wystarczy podpiąć kabel i wyszukać wszystkie kanały, a potem wpiąć moduł. Ja nie musiałem podawać żadnych danych (w instrukcji przewidzieli taka możliwość). - Telewizor Samsung ES6800

Co do szybkość przełączania kanałów to raczej normalnie - nie czuje różnicy - mam porównanie do modułu CAM w Multimedii (moduł jeszcze ze Stream'a)
Ogólnie usługa działa identycznie jak DVB-T z tym, że w EPG faktycznie nie ma polskich znaków. Jest natomiast na cały tydzien do przodu.

Pozdrawiam

PS. postaram sie dzisiaj sprawdzizc timeshift
 

bartur

Member
Witam Państwa !

Chcę się przenieść z Vectry do UPC bo akurat operują u mnie na osiedlu (Warszawa), a z tego co widzę to dość atrakcyjnie stoją ofertowo w stosunku do tego co mam...
Ma ktoś z Forumowiczów w miarę świeże porównanie? W szczególności interesuje mnie stabilność internetu 30mb i jakość TV HD w stosunku do Vectry? Czy dekodery PVR dużo się różnią? Mój Vectrowy STB jest OK tylko bardzo muli, szczególnie po zmianie platformy jakiś rok temu...

Bardzo proszę o komentarze!

bartur
 

korabek

New member
Obsługa jednym pilotem dwóch urządzeń.

Witam.
Thomson 50FU6663 podłączony jest do Mediaboxa UPC. Kody pilota podane na stronie UPC nie działają. Nie skutkuje również automatyczne wyszukiwanie kodów. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Musisz recznie zaprogramowac jest w instrukci najpierw resetujesz go do ustawien fabrycznych i pozniej wedlug instrukci jest troche zabawy ale dziala wszystko ok cierpliwosci zycze
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam Państwa !

Chcę się przenieść z Vectry do UPC bo akurat operują u mnie na osiedlu (Warszawa), a z tego co widzę to dość atrakcyjnie stoją ofertowo w stosunku do tego co mam...
Ma ktoś z Forumowiczów w miarę świeże porównanie? W szczególności interesuje mnie stabilność internetu 30mb i jakość TV HD w stosunku do Vectry? Czy dekodery PVR dużo się różnią? Mój Vectrowy STB jest OK tylko bardzo muli, szczególnie po zmianie platformy jakiś rok temu...

Bardzo proszę o komentarze!

bartur
Zamiana Vectry na UPC to jak sex z jeżozwierzem. Na dobre nie wyjdzie. Oto kilka podstawowych różnic:
1. W dekoderach Vectry można ustawić własną kolejność programów.
2. PVR ma 500 GB a nie 320
3. Można nagrywać 2 programy i 3-ci oglądać.
4. Łącze 40 Mb ma z reguły 41 Mb (za dodatkowe 5 zł można dokupić przyspieszenie w godz 0:00-12:00 do 80 Mb i za kolejne 5 zł podwoić wysyłanie)
5. W UPC brak dodatkowych TVN-ów w HD
Przewaga UPC to jedynie VOD
Jak cenowo ? Platyna z PVR + 40 Mb to 95 zł + ew. 300 min telefonu na stacjonarne i komórki za 10 zł. Jeśli kręci Cię sport to pakiet "na ostro" dodatkowo 15 zł. Dostaniesz taką ofertę od działu utrzymania klienta.
 
Ostatnia edycja:

korabek

New member
Musisz recznie zaprogramowac jest w instrukci najpierw resetujesz go do ustawien fabrycznych i pozniej wedlug instrukci jest troche zabawy ale dziala wszystko ok cierpliwosci zycze
Rozumiem, że Tobie się powiodło. Czy po resecie do ustawień fabrycznych należy wprowadzać podane na stronie UPC kody dla Thomsona, czy zastosować Automatyczne Wyszukiwanie Kodów? Czy w przypadku przypisanych kodów, za każdym razem należy przywracać ustawienia fabryczne? Automatyczne wyszukiwanie kodów przeprowadzałem dłużej niż 15 min i zakończyło się fiaskiem. Był moment że czerwona kontrolka "stand" zabłysła na ok. 0,1 sek, ale TV w dalszym ciągu nie reagował na pilota. Próbowałem na wszystkie możliwe sposoby i nic z tego nie wyszło. Czy i gdzie popełniam błąd? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Resetujesz wedlug podanego wzoru miga wpisujeszkod potym wszystkim naciskasz na pilocie tv i po kolei wedlug podanego wzoru naciskasz miga szukasz recznie ch+pozniej wedlug instrukci wylanczasz po tym wszystkim wcisnij ok to powinno pomoc ok po wszystkim tego nie napisali
 

korabek

New member
"Mariusz67"
Jako jedyny odpowiedziałeś na pytanie i problem z jakim się spotkałem, za co b. dziękuję. Reszta forumowiczów milczy jak zaklęta.
Zmartwię Cię, ale mimo Twoich podpowiedzi mój problem nie rozwiązł się.
Poniżej przedstawię czynności jakie wykonuję przy programowania pilota. Może Tobie uda się wychwycić moment w którym popełniam błąd.
Na wstępie robię resetownie pilota Mediabox:
1) Naciskam przycisk UPC.
2) Naciskam czerwony oraz OK i trzymam, aż dwa razy mignie dioda UPC.
3) Wpisuję kod 993 po którym dioda UPC mignie dwa razy i przyciskam przycisk UPC.
Nasępnie przystępuję do Automatycznego Wyszukiwania Kodów.
Włączam telewizor. Na pilocie naciskam TV. Następnie naciskam jednocześnie OK i Czerwony. Czekam, aż na pilocie kontrolka TV mrugnie dwa razy i następnie zwalniam oba przyciski. Z klawiatury pilota naciskam dwa razy "9" i "1". Kontrolka na pilocie mruga dwa razy. Naciskam "STANDBY", a następnie CH+. I tu zaczyna się mój problem: wielokrotne nawet kilkunsto-dziesięć minutowe naciskanie przycisku CH+
nie powoduje wyłączeniaTV. Wobec powyższego dalsze kroki związane z zapisanem ustawień nie mają miejsca. Nacisnięcie TV lub OK jak sugerujesz nie zmienia postaci rzeczy.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
dobrze napisales musisz robic to wszystko powoli jak sie pomylisz resetuj pilota do ustawien fabrycznych i od nowa telewizor mus sie wylaczyc ja naciskalem z 10 minut jak znajdzie kod to juz bedziesz mial latwiej ale mi to zajelo z 1h wiec cierpliwosci
 

korabek

New member
Jeszcze nie próbowałem, ale wolę się upewnić. To błąd, że naciskam standby (post z godz. 22:18), czy to co robię wg mojego opisu jest prawidłowe (post z 22:26)?. Której odpowiedzi się trzymać?
 

inuictus

Member
Wiram,

Czy coś już wiadomo ze strony UPC co nam zaproponują od 5 kwietnia, gdy część kanalów pakietu Canal+ zostanie zmieniona?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

Skreedi

New member
Przeczytałem gdzieś, prawdopodobnie na media2 ale nie jestem pewien, że osoby z podpisaną umową na aktualną paczkę CANAL+ dalej będą miały te same kanały z lekkimi zmianami.
Z tego wpisu wynikało, że nadal będziemy mieli dostęp do C+ WEEKEND i C+ GOL tylko jakim cudem skoro u nadawcy ich już nie będzie...

Sent from my Evo 3D GSM using Tapatalk 2
 

berni1985

New member
Przeczytałem gdzieś, prawdopodobnie na media2 ale nie jestem pewien, że osoby z podpisaną umową na aktualną paczkę CANAL+ dalej będą miały te same kanały z lekkimi zmianami.
Z tego wpisu wynikało, że nadal będziemy mieli dostęp do C+ WEEKEND i C+ GOL tylko jakim cudem skoro u nadawcy ich już nie będzie...

Sent from my Evo 3D GSM using Tapatalk 2

Te lekkie zmiany to zmiana C+Gol na C+Family , C+Weekend na C+Family 2 i C+3d na C+Film2

Ciekawe jakie dadzą ceny za pakiety Canal+ i czy dodadzą Nsport HD

W Vectrze podali już ceny na facebook
• Canal+ Silver: Canal+ Family, Canal+ Family 2 - 29.90zł
• Canal+ Gold: Canal+ Family, Canal+ Family 2, Canal+ Film, Canal+ Film 2 39.90zł
• Canal+ Platinum: Canal+ Family, Canal+ Family 2, Canal+ Film, Canal+ Film 2, Canal+, Canal+ Sport 49.90zł

Ci którzy już mają pakiet C+ płacą 29.90 za wszystko dalej

Ciekawe jak się popisze UPC jako współwłaścicel NC+
 

inuictus

Member
Dokładnie zmiany programowe/kanałowe będą duże, stąd pytanie co nam, użytkownikom upc zaproponuje.

Teraz za pełen pakiet canal+ płacimy w granicach 30 zł, więc cena w miarę ok, jak zaproponują 50 zł za pełen pakiet będzie lekkim przegięciem. Najgorsze jest to że jak chcemy mieć kanały sportowe (dla mnie priorytet), trzeba mieć pakiet najwyższy, gdzie reszta kanałów mnie nie interesuje.

Trzeba czekać na info ze strony upc, ale rewelacji bym się nie spodziewał, o ile nie będzie drożej niż w vectrze.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

berni1985

New member
W normalnej ofercie jest teraz 46zł z kanałami HD. Wiec 50zł w standardzie to jeszcze jakoś ujdzie, ale mogli by zrobić promocje jakąś z umową na czas określony. NC+ najwyższy pakiet wycenia na 69zł wiec i tak Vectra nieźle sie ugadała z nimi. Znająć UPC to może nas zaskoczyć tyle że negatywnie tak ja nc+ swoich abonentów, obym sie mylił. Na dniach się okaże. No i totalna głupota z przymusowymi kanałami filmowymi żeby mieć sport
 

moles

New member
Panowie dzisiaj dzwoniłem do DUK UPC zaproponowali Max HD+nagrywarka+60Mb/s+WiFi+tel za 134zł umowa na 24 miesiace. Da się coś wiecej ugrać? na telefonie mi nie zależy. Pare stron wcześniej ktoś pisał, że ugrał max HD+ 30Mb/s za 80 zł um. na 12 miesięcy. Mi mówili, że 12 miesięcy jest tylko dla nowych klientów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moles, ja za to place 190zl (z tym ze mam jeszcze pakiet rozrywka) ale nie mam tel. i mam 50mb. Chetnie bym zamienil na opcje ktora opisujesz, ale nie na 24msc.
Najlepszym rozwiazaniem jest tu wlasnie 30mb i 80zl, nie mowiac juz o 12msc. Piszcie jak to wyglada.
 
Do góry