HD w UPC

brodacz

Active member
Bez reklam
Albo tez widzialem na stronie allegro cos takiego ze kupie modul CI+ cyfry+ i tutuaj tez mam pytanko czy jak to kupie to odrazu bede mial tez cyfre+ czy to tylko urządzenie a ja jeszcze bede musial dokupic sobie talerz i karte?? Dzieki za informacje.

Nie musisz nic dokupować. U mnie śmiga bez problemów. Tyle, że mam lepszy tv, więc może u Ciebie być inaczej. CI+ też kupiłem na Allegro.
 

octan

New member
To złodzieje, na własną infolinię naliczają jak za zboże?:twisted: Jakoś nie spotkałem nigdzie w ich regulaminie że to jakieś extra połączenie skoro dostępne jest z nr stacjonarnych. Reklamuj to, nie chodzi o 8 zł ale żeby ich abonenci nr stacjonarnych nie mieli tego w pakiecie to czyste złodziejstwo!

Nie wiem, czy miałbym co reklamować. Tylko połączenia na numery 800 są bezpłatne. Te zaczynające się od 801, już nie. Zdawałoby się, że dzwoniąc na infolinię, płci się tylko za połączenie, ale jeśli poszukać informacji, to się okaże, że w zależności od kombinacji dalszych cyfr, można zapłacić sporo za taką rozmowę. Przedsiębiorstwa korzystające z tej formy komunikacji, mogą obciążać kosztami dzwoniących i od ich dobrej woli zależy, czy podadzą szczegóły opłat za takie połączenia. Jeśli dopytasz, nie wolno im Ciebie okłamać i podać nieprawdziwej informacji, ale same, w świetle prawa nie muszą tego robić. To stan prawny z 2009 roku. Czy dziś się coś zmieniło - nie wiem, ale chyba nie, bo jakoś nie rzuciło mi się na oczy nachalne podawanie wszelkich taryf i cenników.
UPC, chyba aż tak nie zdziera, bo za 3 połączenia, które łącznie wyniosły 01:03:00 jednostek rozliczeniowych, co w normalnym języku, pewnie oznacza 1 godzinę i 3 minuty połączeń, mam do zapłaty 6,38 zł netto. 7,85 zł z VAT, a nie ponad 8, jak podałem wcześniej. Pisałem z pamięci i przesadziłem.
Kiedy właśnie dopytałem, konsultantka podała mi bezpłatny numer do BOK – 32 494 94 80. Zaraz go skojarzyłem z tym, jaki podają dla połączeń z telefonu komórkowego, na fakturze. Dzwoniąc do nich, błędnie założyłem, że łącząc się z numerem dla komórki, będzie drożej i wybierałem 801. Bez sensu, bo 32 xxx, to normalne połączenie dla sieci stacjonarnej i jeśli dzwonić z takiego telefonu, to jest objęte abonamentem. A i obecnie, w sieciach komórkowych też. Wiem, że T-Mobile w abonamencie ma połączenia do wszystkich sieci i Orangę, bo to dawna TPSA.
Czasem jednak, dopadnie człowieka jakaś pomroczność jasna i nic nie poradzisz. Dopiero 8 złotych wyrwie cię z letargu. :D
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czy ktoś mógłby podać jakie kanały zostały wyłączone ostatnio z sygnału analogowego UPC w Małopolsce. Chodzi o kanały które działały co najmniej do 25 stycznia 2013.
 

Dun3

New member
Dzis po 20 dzwonili do mnie z UPC ze wlasnie dodali ta usluge i powiem ze narazie oferuja tylko w cenach takich jak podali na stronie. Powiedzialem aby spadali na bambus :D moze zadzwonia za pare dni ale jak myslicie da sie cos wycignac wiecej? Narazie mam z UPC neta od prawie 3 lat, teraz place 72zl. Moze napisac rezygnacje to cos wiecej wyciagne?
 

inuictus

Member
Z tego co udało mi się dowiedzieć, moduły ci+ dostępne są tylko dla nowych klientów, przedłużających umowę lub tych którzy zamawiają usługę multiroom.

Ja niestety posiadający usługi i dekoder mediabox nie mogę go zmienić na moduł ci+.
 

misiek122

Member
To było oczywiste. Moduł kosztuje 15zl, a multiroom hd w najtanszej promocji 20zl wiec dlaczego mieliby się zgodzić na to byś płacił mniej?!

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

komar12

New member
Witam.A jak to jest z sortowaniem kanałów?? Czy na module CI+ jest tak jak na dekoderze ,że nie da się poprzestawiać kanałów?Czy da się według upodobań ustawić?
 

rafcio_1988

New member
Czy telewizor Samsung UE46ES8000 bedzie odbierał prawidłowo moduł?

Drugie pytanie, w UPC mam umowę na internet i telewizje cyfrową - pakiet podstawowy, multiroom:
- w jednym pokoju nagrywarka cyfrowa HD UPC
- w drugim zwykły dekoder HD UPC

Chciałbym wymienić nagrywarkę i dekoder na dwa moduły CI+, czy mogę w UPC wymienić ten sprzęt i co z abonamentem? Za nagrywarkę płacę 20 zł miesięcznie, czy mogą zmniejszyć abonament?

TV to SAMSUNG UE46ES8000, więć nagrywarke mam wbudowaną w TV, czekałem tylko na to aż udostępnią moduły.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy telewizor Samsung UE46ES8000 bedzie odbierał prawidłowo moduł?

Drugie pytanie, w UPC mam umowę na internet i telewizje cyfrową - pakiet podstawowy, multiroom:
- w jednym pokoju nagrywarka cyfrowa HD UPC
- w drugim zwykły dekoder HD UPC

Chwalisz się czy jak ? Kto ma Ci na tym forum udzielić odpowiedzi skoro nawet partyline ma niejednoznaczne informacje ?
 

misiek122

Member
Czy telewizor Samsung UE46ES8000 bedzie odbierał prawidłowo moduł?

Drugie pytanie, w UPC mam umowę na internet i telewizje cyfrową - pakiet podstawowy, multiroom:
- w jednym pokoju nagrywarka cyfrowa HD UPC
- w drugim zwykły dekoder HD UPC

Chciałbym wymienić nagrywarkę i dekoder na dwa moduły CI+, czy mogę w UPC wymienić ten sprzęt i co z abonamentem? Za nagrywarkę płacę 20 zł miesięcznie, czy mogą zmniejszyć abonament?

TV to SAMSUNG UE46ES8000, więć nagrywarke mam wbudowaną w TV, czekałem tylko na to aż udostępnią moduły.

Po pierwsze nikt Ci nie pozwoli zmienić abonamentu na tańszy jeśli jesteś na umowie terminowej, a do końca brakuje ponad dwa miesiące. Jeśli kończy Ci się umowa niedługo to wyślij wypowiedzenie na pełny miesiąc przed końcem, wtedy możesz ugrać co będziesz chciał, z tym że czytałem, że moduł jest tylko na razie oferowany w ramach multiroomu.

Co do tv mam również Samsunga na rok 2012 tylko niższa seria, testowałem już na nim tv cyfrową od UPC i na razie krzaczy epg, co podobno jest winą UPC, więc trzeba czekać
 

rafcio_1988

New member
UPC zaoferowało w tym samym abonamencie wyższy pakiet "Max Extra HD" i 2x szybszy internet "Fiber Power 60 z Wi-Fi" zamiast nagrywarki i multiroom'u z mediabox'em.

@misiek122 dziekuje za informacje, na EPG mi zalezy.
 

Skreedi

New member
Jak z nagrywaniem w przypadku modułu cl+? Funkcja nagrywania musi być w telewizorze czy pod moduł można podpiąć np. pendrive?

Sent from my Evo 3D GSM using Tapatalk 2
 

Skreedi

New member
W moim niby jest ale nigdy nie próbowałem nic nagrać. Będę musiał w końcu to wypróbować... Jeszcze co do tego modułu to działa na nim to przeglądanie programów po przełączeniu na kanał? Chodzi o ten prostokąt na dole z nazwą, numerem kanału i programami. Taki mini tv guide tylko nie wiem jak fachowo się to nazywa...

Sent from my Evo 3D GSM using Tapatalk 2
 

Skreedi

New member
Z modułu muszę zrezygnować z modułu bo mój tv ma tylko jeden tuner i byłyby problemy przy nagrywaniu. Czy da radę w tej chwili ugrać coś więcej w UPC niż to co jest na ich stronie? (MaxHD + 60Mbit)


Sent from my Evo 3D GSM using Tapatalk 2
 

Sheik

New member
Chciałem wziąć moduł Ci, bo to wygoda, jeden pilot i jedno pudło mniej, może i mniej prądu dzięki temu. Jednak moi domownicy (ze mną włącznie) tak się przyzwyczaili do cofania, pauzowania i pomijania reklam przy odtwarzaniu że raczej zostanę przy dekoderze z nagrywarką. Oczywiście mógłbym nagrywać na dysk zewnętrzny, ale wtedy tylko to co na ekranie-a cały ten interesik polega na tym że jak coś leci równolegle to jedno się ogląda a drugie "rec" na później.
 
Do góry