HD w UPC

TV z UPC bez dekodera zewnętrznego.

TV z UPC bez dekodera zewnętrznego.

Tu info na ten temat UPC Polska zaoferuje moduły CAM CI+ - UPC, telewizja kablowa, telewizja cyfrowa | media2.pl

a także tu Moduły CAM CI+ alternatywą dla dekodera w UPC, Vectra też o tym myśli

Żeby działało TV musi mieć wbudowany tuner DVB C i osobne gniazdo wejściowe RF (naziemne/kablowe). Moduł danego operatora musi współpracować z konkretnym TV. Producenci np. Samsung, w specyfikacji technicznej podają z modułami jakich operatorów TV był testowany i współpracuje.
Kwestia nagrywania na zewnętrzny nośnik (pendrive, HDD) zależy od tego czy TV ma taką funkcję.

Pozdrawiam
 

termek

New member
Telewizor to sharp 60le830. Zadzwonilem na infolinie i powiedzialem, ze nie chce miec zadnego dekodera zewnetrznego, ze nie chce dodatkowego pilota i pustych kanalow. Oczywiscie bylem zbywany i albo mialem wziac dekoder zewn albo bylbym bez tv. Juz mialem odkladac sluchawke i po chwili uslyszalem, ze monter bedzie mial ze soba takze dekoder do CI+. Jak zadziala to moge taki miec. Zadzialal i mam.Niczego nie dokupywalem. EPG dziala. PIP nie wiem bo nawet nie wiem czy moj tv ma takie cos. Nagrywania tez nie sprawdzalem.
Jak wkleja sie zdjecie do postu? Zrobie zdjecie modulu i wkleje fote.
No to telewizorek masz na wypasie :) Nagrywawnie i pauzowanie też na pewno masz i to bez dopłacania dwóch dyszek miesięcznie za jakiś badziewny dekoder. Przywracasz mi wiarę w upc :D. Jestem na zakupie nowego tv, jak to sfinalizuję to spróbuję wynegocjować jakiś ciekawy pakiet z modułem CI.
 

outcold

Member
Informacyjnie dla tych którym kończy się umowa w UPC, po serii rozmów z 2 konsultantów z BOK, gdzie chciałem zrezygnować z usług zostałem przekierowany do DUK, gdzie pracownik zaproponował mi pakiet: MaxHD + 30Mb za 80zł/mies od dziś, nagrywarka dodatkowo +10zł. Dla posiadających telefon stacjonarny oferty są jeszcze lepsze.
 

octan

New member
Ciekawa sprawa z tym modułem CAM C+, ale jest pewne ale. Również mam Skarpa 60LE830E, a ten model, niestety, nie ma możliwości zaprogramowania i nagrania programu na zewnętrzny nośnik. Time Shift, to bufor pamięci, do którego można wgrać program, ale po wyłączeniu TV jest on kasowany i zapis bezpowrotnie utracony. Na zewnętrzny dekoder UPC natomiast, można nagrywać programy - oczywiście, jeśli jest wyposażony w taką funkcję. Dlatego trzeba się zastanowić, czy nam takie rozwiązanie odpowiada. Zyskuję tylko wygodę obsługi telewizora jednym pilotem, bez względu na źródło sygnału – AZART, SAT, czy kablówka. Jeśli będę chciał zapisywać audycję, musiałbym kupić nagrywarkę, a to i wydatek, i zastąpienie jednego klamota innym. Każdy kij ma dwa końce.
 

zaki79

New member
Rozumiem, że do tego modułu DVB-C wkładasz kartę, która normalnie trafia do dekodera. Moduł, który pokazałeś, powinien być w takim przypadku uniwersalny. Mam rację?

zamiast dekodera zewnetrznego mam dekoder wlozony do tv razem z karta. Moge sobie sam ustawiac kanaly tak jak chce i nic nie przeskakuje. Nie ma zadnych pustych kanalow np 15, 23 czy 50. Program po programie. I jeden pilot od tv a nie dwa jak z zewnetrznym dekoderem.


Dzwoniłem właśnie do UPC i oficjalnie te karty wejdą w lipcu. Teraz dostają je jedynie osoby, które chcą je testować. Więc oficjalnie ich nie ma. Mogę zapytać w jakim mieście udało Ci się załatwić kablówkę bez dekodera? Rozmawiałeś z kimś "wyżej" czy tylko z BOK?
 
Ostatnia edycja:

yarok

New member
Witam,
Ile płacicie za telewizję cyfrową MAX HD z nagrywarką? Na ile można zbić cenę przy przedłużaniu oferty?
Pzdr,
y
 

Martino666

New member
Witam,
Ile płacicie za telewizję cyfrową MAX HD z nagrywarką? Na ile można zbić cenę przy przedłużaniu oferty?
Pzdr,
y


Ja płacę coś około 160 zł za pakiet: Net 30Mb + Max HD z PVR + paczka Canal+ z HD + HBO z HD.
Umowa była wypowiadana w czerwcu 2012 (wyłączyli jakiś kanał) i podpisana nowa od lipcu 2012 na 12 miesięcy.
 

octan

New member
Ja mam umowę do jesieni tego roku.
Telewizja max HD i Canal+HD z nagrywarką - 100,27 zł
Internet 25MB/s – 41,27 zł
Telefon 240 min. do wszystkich – 36,63 zł
Razem: 178,17
Tak więc, debata na temat renegocjacji dopiero przede mną i się okaże, czy coś zyskam. Tym czasem, odbyłem właśnie rozmowę z konsultantem na temat dopłaty za rozmowy telefoniczne. Mimo, że z 240 darmowych minut do wszystkich, wykorzystałem tylko 46, przyszła mi dopłata 8 zł z groszami. Okazało się, że to naliczenie za rozmowy na infolinię UPC, których abonament nie obejmuje. Gdybym dzwonił na numer, który podają dla połączeń z telefonów komórkowych, byłyby to rozmowy w ramach abonamentu i nie miałbym dopłat - oczywiście, jeśli nie przekroczyłbym limitu minut. Szkoda, że się wcześniej nie zastanowiłem nad tym.
 

komar12

New member
Wypowiedzenie

Panowie jak jest teraz jak likwidują kanał na analogu?
Mam umowe podpisaną w lipcu 2012 a bodajże w grudniu wyłączyli kanał JIMJAM (jest tylko w cyfrówce).Czy to daje mi podstawy aby zmienić umowę?teraz są duże niższe stawki i lepsza oferta:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak czytam i chyba ktos mnie zdrowu tu naciagnal. Ja place 180zl za pelen pakiet HD z nagrywarka w tym 50mb + pakiet rozrywka :) , ale jak czytam ze ktos ma za mniej w tym pakiet HBO i C+ (fakt ze nie ma rozrywki tylko i net 30mb zamiast 50mb) to cos tu jest nie tak.
 

cooper69

New member
To co ja mam powiedzieć?
Pełen pakiet HD (bez programów jakiś czas temu dodatkowo płatnych bo się nie kwalifikowałem na włączenie za 5 zł) z nagrywarką, 60 Mbps net, podstawowy telefon + Canal+ płacę 226 zł...

Na szczęście umowa kończy mi się w wakacje i jak nie zaproponują czegoś naprawdę ekstra to zostawię tylko net.
 

Sheik

New member
Mimo, że z 240 darmowych minut do wszystkich, wykorzystałem tylko 46, przyszła mi dopłata 8 zł z groszami. Okazało się, że to naliczenie za rozmowy na infolinię UPC, których abonament nie obejmuje.
To złodzieje, na własną infolinię naliczają jak za zboże?:twisted: Jakoś nie spotkałem nigdzie w ich regulaminie że to jakieś extra połączenie skoro dostępne jest z nr stacjonarnych. Reklamuj to, nie chodzi o 8 zł ale żeby ich abonenci nr stacjonarnych nie mieli tego w pakiecie to czyste złodziejstwo!
 

wysio

Member
Bez reklam
Od początku stycznia UPC ma nowe atrakcyjne oferty. Było o tym już pisane. Wystarczy przejrzeć kilka ostatnich stron. Jest też podany telefon bezpośrednio do BUK. Ja dodzwoniłem się w ciągu kilkunastu sekund i dostałem Max HD z nagrywarką, 30 Mb Internet z Wi-Fi, oraz 240 min za 105 zł z umową na rok. Na dwa lata jest w tej samej cenie dwa razy szybszy internet.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

komar12

New member
To złodzieje, na własną infolinię naliczają jak za zboże?:twisted: Jakoś nie spotkałem nigdzie w ich regulaminie że to jakieś extra połączenie skoro dostępne jest z nr stacjonarnych. Reklamuj to, nie chodzi o 8 zł ale żeby ich abonenci nr stacjonarnych nie mieli tego w pakiecie to czyste złodziejstwo!



W orange w abonamencie na firme też naliczają dodatkowo.....
 

Skreedi

New member
Tak czytam i chyba ktos mnie zdrowu tu naciagnal. Ja place 180zl za pelen pakiet HD z nagrywarka w tym 50mb + pakiet rozrywka :) , ale jak czytam ze ktos ma za mniej w tym pakiet HBO i C+ (fakt ze nie ma rozrywki tylko i net 30mb zamiast 50mb) to cos tu jest nie tak.

MAX HD, nagrywarka, 25Mbit i C+ - płacę 174zł... Naszczęście w marcu kończy się C+, a umowa już od maja tamtego roku skończona.

Sent from my Evo 3D GSM using Tapatalk 2
 

Dun3

New member
Witam, jestem nowy (piszac posta) ale czytam was od roku. I mam takie pytanie bo troszkę nie ogarniam. Kupiłem niedawno sobie tv Samsunga 40es8000 i tutuaj mam pytanko bo chciałbym założyć sobie telewizje cyfrową przez CI+ bo nie chce mieć dodatkowego dekodera i pilota. Posiadam w domu już internet UPC 60mb i kablowke na lewo :) czyli place co miesiac tylko za neta. I tutaj mam pytanko czy da sie jakoś obejść tez sygnal cyfrowy aby odblokowac i nie placic bo jak skanowalem siec w poszukiwaniu kanalow to znalazlo mi 53 analogowe i 260 cyfrowe - tyle ze oblokowane sa tylko ze 3.

Albo tez widzialem na stronie allegro cos takiego ze kupie modul CI+ cyfry+ i tutuaj tez mam pytanko czy jak to kupie to odrazu bede mial tez cyfre+ czy to tylko urządzenie a ja jeszcze bede musial dokupic sobie talerz i karte?? Dzieki za informacje.
 
Do góry