HD w UPC

Peek

New member
Bez reklam
A ja panowie przeszedłem do UPC z Aster i po początkowych problemach z internetem i telefonem, przez 4-5 miesięcy wszystko było ok.

Nadszedł jednak dzień, w którym przeczytałem, że UPC udostępniła dla klientów dawnego Aster (umowę podpisałem z UPC i to ich klientem jestem, tyle, że siedze na asterowskiej infrastrukturze) pakiety multiroom. Czekałem na to od dawna, ponieważ przez pół roku od czasu połączenia dwóch firm dla klientów UPC korzystających z infrastruktury dawnego Aster, nie było możliwości zamówienia pakietu multiroom. Po kilku dniach zauważyłem w internecie jeszcze ciekawszą rzecz. Bezpłatna instalacja! (czyli kosmiczna jak na taką usługę suma 200zł w kieszeni). Jednak na infolinii dowiedziałem, że promocja nie dotyczy klientów UPC na infrastrukturze poasterowskiej.

Jestem oburzony takim traktowaniem klienta, który płaci takie same rachunki jak ci "zatwardziali" klienci. Wstyd, Hańba i Żenada...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kumacie "message" jaki przekazują swoim "drogim klientom" :
"Płaćcie nam dalej frajerzy full kasy za analogową TV i broń Boże nie przechodźcie na darmową naziemną cyfrową DVB-T"
Kolejny obiektywny głos w dyskusji czyli spiskowa teoria dziejów...
Info to pojawiło się ponieważ media robią ludziom wodę z mózgów (nawet w tym wątku są osoby, które dały się nabrać). Coraz więcej osób jest przekonanych, że wyłączenie analogu dotyczy także kablówek i będa zmuszeni do kupna dekodera lub wręcz już teraz kupują nowe telewizory (pomimo, że posiadaja względnie nowe ale bez tunera DVB-T) by nie zostać bez TV. Kablówki jedynie starają się uspokoić panujące wśród nieświadomych klientów napięcie.
Jeśli swoich rodaków uważasz za głąbów, którzy nie potrafią zauważyć przewagi analogowej kablówki nad DVB-T to pozostaje mi jedynie współczucie dla Ciebie...
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Kablówki jedynie starają się uspokoić panujące wśród nieświadomych klientów napięcie.
Jeśli swoich rodaków uważasz za głąbów, którzy nie potrafią zauważyć przewagi analogowej kablówki nad DVB-T to pozostaje mi jedynie współczucie dla Ciebie...

Ten cytat przejdzie do historii tego forum. :wink:

Szacun za uporczywą odwagę w temacie.
Twoje posty są lepsze niż praca "ojca narodu" Kim Dzong Una w Korei Płn.

Całe szczęście, że ciebie nie czytają emeryci, tylko młodzi ludzie bardziej kumaci w temacie telewizji w Polsce.
Oni prędzej czy później i tak oleją analog wciskany bezczelnie za full kasy.

Myślisz "brodacz" ... a czytasz "Strażnik Teksasu i płatnych kablówek".

Chodzi o kilkadziesiąt PLN abonamentu miesięcznie (15 - 20 - 30, a nawet aż 65 PLN (bez "promocji") ... w zależności od kablówki, "promocji" i rodzaju pakietu analogowego - pomijam tu oczywiście "podstawowy pakiet" z ledwo kilkoma kanałami).

"uspokojenie napięcia panującego wśród nieświadomych klientów" to żenujący bełkot słowny ... identyczny z tym bełkotem, jakim nas karmią codziennie politykierzy, próbujący zamydlić oczy i odwrócić kota ogonem.

Śmiało możesz dorabiać jako pijarowiec wydmuszek typu Amber Gold, a nie tylko jako forumowy czekista kablówek.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Dzięki kleofasie, że umożliwiasz mi napisanie postu nr 5000.
Jeśli uważasz, że młodzi Polacy są na tyle ograniczeni, że wystarcza im merytoryczna zawartość tych 20 kanałów z DVB-T to pozostaje mi tylko stwierdzić, że w innych miastach niż Twoje jest lepiej. Chciałbym również zauważyć, że młodzi ludzie w UPC już dawno mają cyfrę a analog służy im co najwyżej w sypialni lub pokoju dziecięcym. Problem dotyczy głównie osób w wieku "mniej mobilnym", którzy nadal chcą czerpać z TV to co wartościowe a nie być skazanym na to co jest w eterze. Cena 65 zł o której piszesz dotyczy tak małej grupy odbiorców, że sami są sobie winni, że jeszcze nic z nią nie zrobili, bo większość ma 25% upustu lub 65 zł łącznie z telefonem.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Kleofas 11 całkowicie "nie czaisz bazy" Ja nie jestem ani emerytem ani młodzieńcem a twoje uwagi są mało merytoryczne. Posiadam od 3 lat TV cyfrową która służy mi głównie w salonie na 42" a w kuchni mam mały kineskopowy telewizorek do oglądania głównie wiadomości dlatego cieszy mnie fakt, że otrzymuję do cyfry gratisowo analog i nie muszę dokupować ani dekodera ani anteny do niego pomijając multi
Twoje wypociny skierowane do "brodacza" to jest właśnie nie merytoryczny BEŁKOT pachnący TROLIZMEM.
 

jaskol

New member
Problem z obrazem UPC

Witam
Czy u siebie tez macie dzisiaj problemy z obrazem ?
Co 1-2 minuty następuje jakby stop klatka lub bardzo duza pixeloza przez 2-3 sekundy
Reset dekodera nie pomaga, problemy występują na wielu programach HD
 

ROMI64

New member
Live TV na Androidzie

Witam wszystkich,
Mam problem z odtworzeniem LIVE TV na tablecie z Androidem.
Dzwoniłem do UPC ale zostałem spuszczony po brzytwie...
Powiedziano mi, że LIVE TV można tylko odtwarzać na PC zWindows Media Player.
Moim zdaniem to jest skandal.
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł :-|:-|:-|???
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich,
Mam problem z odtworzeniem LIVE TV na tablecie z Androidem.
Dzwoniłem do UPC ale zostałem spuszczony po brzytwie...
Powiedziano mi, że LIVE TV można tylko odtwarzać na PC zWindows Media Player.
Moim zdaniem to jest skandal.
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł :-|:-|:-|???

Ja mam....
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ponieważ abonenci nie mogą się dodzwonić (zbyt wielu oczekujących) do kanałów z wróżkami, nasz dzielny operator wprowadził dziś nowy kanał ezoteryczny KosmicaTV. Dziękujemy Ci UPC. Czekamy na kolejne.
 

Mateo97

New member
Witam, mam następujący techniczny problem z UPC. Dekoder to PHILIPS z nagrywarką. Jego współpraca z TV SAMSUNG ES6800 nie układ się najlepiej. Problem jest przy uruchamianiu, często pomimo ustawienia kanału i właściwego źródła (kolejność nie ma znaczenia) na ekranie jest „kasza” i trzeba się pomęczyć żeby był obraz – to trochę wkurzające. TV działa ok. z innymi urządzeniami i ma najnowszy soft (zresztą dekoder zapewne też).
Problem drugi to działanie samej nagrywarki. Przy funkcji pauza powiedzmy na 20 min. i ponownym uruchomieniu pauzowany program wraca do momentu pierwszego uruchomienia tego kanału w dekoderze a nie startuje z chwilą włączenia pauzy (mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi). Czy powyższe może być przesłanką do wymiany dekodera (wolałbym jednak dostać nowego PHILIPSA bo jednak ma więcej możliwości nagrywania od CISCO np. 2 programów jednocześnie…).
A może można temu jakoś zaradzić. Bardzo proszę o Pomoc!
 
Do góry