HD w UPC

nadine

New member
Roznie z tym bywa. Generalnie to TVN, TVP, Polsat nadaja w 16:9, ale bardzo czesto niektore programy i filmy leca w 4:3, i to nawet na kanalach HD. Chyba tylko w TVP HD jeszcze nie spotkalem programu 4:3, ale byc moze akurat mialem szczescie ;) Dochodzi wiec do tego, ze wlaczasz kanal HD, a tam ani HD , ani nawet 16:9 nie ma ... :(
 

marcink121

New member
Co tam w UPC kolejny miesiąc mija a tu dalej nic nowego. Co za operator. CYFRA wprowadza kolejne 7 programów HD a tu lipa. To jest najgorszy operator kablowy chyba w Polsce pod względem TV.
 

Buziek9

New member
Doszły mnie słuchy, że 11 listopada wejdą kanały C+ gol HD i C+ weekend HD, a także niebawem powinien w końcu wejść Eurosport HD.

Czy Brodacz albo ktoś z grona tajnych informatorów może to zweryfikować?
 

zen28

New member
Przerzuciłem się dzisiaj z aster na upc (dekoder cisco). Jakość programów sd i hd porównywalna. Minusy, jakie znalazłem w porównaniu z aster to:
- brak możliwości sterowania z pilota poziomem głośności telewizora
- brak na pilocie przycisku back (wraca do poprzedniego kanału)
- różny poziom głośności poszczególnych kanałów i głośniejsze reklamy. Discovery HD jest o wiele głośniejsze od pozostałych kanałów i na dodatek nie działa na tym programie regulacja głośności na dekoderze (z pilota)! - ma ktoś podobne doświadczenia?
- zdecydowanie mniej intuicyjna obsługa nagrywania i odtwarzania programów, choć tu mam nadzieję, że to kwestia przyzwyczajenia
- trzeba mieć naprawdę dobry wzrok, żeby dostrzec na wyświetlaczu czerwony punkcik sygnalizujący nagrywanie programu
Myślę, że znajdę takich uchybień więcej. Podzieliłem się nimi, bo generalnie jestem rozczarowany i zacząłem doceniać w pewnych kwestiach astera (chodzi też o spóźnienie monterów, inne ustalenia na infolinii z tym co monterzy mieli na pismie). Nie chce mi się czytać wątku od początku. Jeśli ktoś znalazł rozwiązanie przede wszystkim tego problemu z poziomem głośności to będę wdzięczny za jakieś wskazówki.
Pozdrawiam
 

zen28

New member
Wiem, że są kody. Działa tylko w przypadku włączania i wyłączania telewizora. Pilot aster miał w dwóch miejscach regulację głośnością - jedną do dekodera i jedną do telewizora. Tutaj jest tylko jedna do dekodera i żadne kody nie pomogą.
Przycisk back jest, ale służy do cofania się w menu, a nie do powrotu do poprzedniego kanału (przynajmniej u mnie nie działa w ten sposób)
 

dyzio

Member
Spróbuj tego:
Sterowanie głośnością telewizora z poziomu pilota UPC:
1. Press the UPC Button
2. Hold down the "OK" and "red" buttons until the UPC button flashes twice
3. Enter 993 and the UPC button will flash twice again.
4. Now press the TV button, the UPC button will flash again.

Co do przycisku back <- to u mnie kiedyś też sterował tylko powrotem w menu, ale od jakiegoś czasu zyskał taką funkcjonalność że można wracać też do poprzedniego kanału. Nie wiem tylko co było powodem, albo aktualizacja softu w mediaboxie albo może ten magiczny kod.
 

zen28

New member
Nie działa. Po wciśnięciu 933 nic się nie dzieje. Odnośnie tych głośniejszych kanałów, na których nie można regulować głośności to okazało się, że jest ich 5 (discovery hd, nat geo wild hd, animal planet hd, canal + hd i canal + film hd). W sobotę mam wizytę speców z upc.
 

dyzio

Member
Ale wykonałeś całą sekwencję naciśnieć i czy odpowiedzi pilota były takie jak podano, czy tylko nacisnąłeś 993? (zakładam ze 933 to błąd w poście)

Ewentualnie jest jeszcze inna instrukcja

- Press the UPC button. The UPC button will illuminate once.
- Press RED and OK together until the UPC button flashes twice
- Enter code: 993 (after the last digit the UPC button flashes twice again)
- Press the volume up button (the UPC button flashes four times)
 
Ostatnia edycja:

Antykwariusz

New member
Nie działa. Po wciśnięciu 933 nic się nie dzieje. Odnośnie tych głośniejszych kanałów, na których nie można regulować głośności to okazało się, że jest ich 5 (discovery hd, nat geo wild hd, animal planet hd, canal + hd i canal + film hd). W sobotę mam wizytę speców z upc.
Co do głośności kanałów to każdy dobry telewizor powinien mieć opcję dzwieku która ogranicza przeskoki z głośnego do cichego i na odwrót, poszperaj w menu TV, mam coś takiego zarówno na 32' Sharp'ie jak i na 37" Philipsie wiec pewnie wiele telewizorów to ma, ale z doświadczenia wiem że wiele ludzi nie używa nawet połowy opcji swoich telewizorów:krol:
 

zen28

New member
Oczywiście, że mam taką opcję w tv i oczywiście jest włączona. Dzisiaj był gość od upc i wcale nie był zdziwiony. Nie ma regulacji głośności na kanałach, które nadają w DD. Powiedział, że to kwestia softu a nie dekodera i rzeczywiście wymiana tego ostatniego nic nie dała. Trzeba żyć nadzieją, że w końcu będzie oprogramowanie które wyeliminuje wszystkie niedogodności. Po kilku dniach użytkowania cisco okazuje się, że ten brak regulacji głośności to wcale nie największy problem. Ukłon w stronę Astera - dekoder kaona i soft do niego były bez zarzutu. Zachciało mi się przechodzić....
 

Kasio

Member
START ALE KINO+ HD
11 listopada rusza emisja w wysokiej rozdzielczości ale kino+


jestem ciekaw kiedy UPC udostępni sygnał HD,bo jak na razie to 576p
 

brodacz

Active member
Bez reklam
TPSA wie co robi. Rozda teraz wszystkim za friko a po kilku miesiącach zmieni zdanie i zażąda opłat. Kablówki wycofają się z tego programu jednocześnie klienci będą mieli prawo do wypowiedzenia umów. I tu będzie pole do popisu dla handlowców telekompromitacji.
PS Czy wśród tych co mają dostęp do tego kanału są tacy, którzy uważają go za wartościowy ? Ile razy jestem u rodziny, która go ma tyle razy przelatując po kanałach nawet się na nim nie zatrzymuję na dłużej niż minutę.
 

juzeg76

Member
TPSA wie co robi. Rozda teraz wszystkim za friko a po kilku miesiącach zmieni zdanie i zażąda opłat. Kablówki wycofają się z tego programu jednocześnie klienci będą mieli prawo do wypowiedzenia umów. I tu będzie pole do popisu dla handlowców telekompromitacji.
PS Czy wśród tych co mają dostęp do tego kanału są tacy, którzy uważają go za wartościowy ? Ile razy jestem u rodziny, która go ma tyle razy przelatując po kanałach nawet się na nim nie zatrzymuję na dłużej niż minutę.


racja ale tak mozna z kazdym kanalem zrobic , zalozmy dajemy kablowce dany kanal np za 2 zł , cena pasuje kablowka wprowadza po czym po kilku miesiacach nadawca mowi chcemy 5zł ,kablowka albo sie zgadza , negocjuje , albo usuwa kanal i abonenci moga wypowiadac umowe , nie ma takiej umowy , ktorej nie mozna wypowiedziec ....tylko kwesta ewentualnego odszkodowania ,

pozdro brodacz , widze nawet Ty nie masz zadnych newsow tak wiec posucha w UPC trwa w najlepsze
 

Kasio

Member
Chyba będzie tak samo jak w przypadku BBC Knowledge,jakiś czas temu zaczęli nadawanie w HD, nie wiem czy jeszcze nadają w SD ale UPC nadaje ten kanał właśnie w SD.
 
Do góry