HD w UPC

Bobb

New member
dla analogu sygnał powinien być dostarczany z tzw. zwrotnicy multimedialnej, gdzie dla sygnału "DIGITAL" (modem i/lub dekoder cyfrowy) zwrotnica ta przepuszcza sygnał kanału zwrotnego (komunikacja dwukierunkowa), a dla analogu tłumi sygnały poniżej 88 MHz (żeby np. uszkodzony TV analog nie zakłócał w/w kanału zwrotnego).
Żeby zainstalować Multiroom instalator musi zastąpić tą zwrotnicę zwykłym rozgałęziaczem tzw. "TAP'em", kabel może być wykorzystany ten sam, który masz do analogu.

Z ciekawostek podam, że platforma "N" w Multiroomie wykorzystuje do komunikacji pomiędzy tunerami kabel sieciowy tzw. skrętkę, poprzez którą główny dekoder dostarcza strumień sygnału cyfrowego wykorzystując swoją drugą głowicę (konieczny podwójny konwerter tzw. "twin").
 

tadekb1

New member
Chciałem spytać jak jest rozwiązana kwestia kabli w UPC odnośnie telewizji+internet,chodzi mi ile kabli czy czy osobno do telewizji i osobno do internetu.Czy jeden wspólny.Proszę kolegów o jakieś podpowiedzi.
 

Bobb

New member
Chciałem spytać jak jest rozwiązana kwestia kabli w UPC odnośnie telewizji+internet,chodzi mi ile kabli czy czy osobno do telewizji i osobno do internetu.Czy jeden wspólny.Proszę kolegów o jakieś podpowiedzi.
Kolego, do domu wchodzi Ci jeden kabel koncentryczny (antenowy), który jest rozdzielany na dekoder i modem.
Z dekodera do TV wychodzi Ci sygnał po złączu HDMI lub EURO, a z modemu do komputera (lub routera) wychodzi Ci kabel sieciowy RJ-45. To cała "kabelkologia" UPC
 

Bobb

New member
Nie ma sprawy, cieszę się, że mogłem pomóc :)
Jeśli byś potrzebował rozdzielić Internet na kilka komputerów, lub pociągnąć skrętkę np. do komputera w drugim pokoju to daj znać :)
 

szewol

New member
Bez reklam
Odpowiem sobie sam na to pytanie ;)

Dzwoniłem do UPC i faktycznie można rozwiązać umowę na pakiet Super HD z powodu wycofania Rush HD. Na "przedłużenie" proponują 12 miesięcy po 20 zł ;)
 

emza4

New member
Odpowiem sobie sam na to pytanie ;)

Dzwoniłem do UPC i faktycznie można rozwiązać umowę na pakiet Super HD z powodu wycofania Rush HD. Na "przedłużenie" proponują 12 miesięcy po 20 zł ;)
Świetnie bo ja jestem z tych co mają po zakończeniu promocji po 25 zł miesięcznie:) A nic tak nie cieszy jak zaoszczędzenie na UPC 5 zł/m:razz:
 

janusz_kasia

New member
Czy może mi ktoś napisać, czy dekoder hd CISCO z nagrywarką posiada wyjście optyczne czy coaxialne? Pytam ponieważ chcę zakupić kabel a monter z dekoderem przychodzi dopiero w piątek, wolałbym mieć wtedy kabel.
 

janusz_kasia

New member
Ma wyjście optyczne.
Zobacz tez tu:
Porównanie dekoderów Telewizji Cyfrowej | Telewizja UPC

Zakładka "Prezentacja dekoderów..."


Tyle to ja też wiem Niby jest wypisane, że to wyjście cyfrowe ale konkretnej informacji nie ma, na rysunku jest okrągła wtyczka narysowana, więc sądzę, że to coaxial a już kilka stron dalej w instrukcji, gdzie jest pokazane podłączenie dekodera, na rysunku to samo wyjście w formie narysowanego "kwadratu", czyi wygląda mi to na wyjście optyczne, dlatego tak dopytuje, oczywiście infolinia nic nie wie na ten temat
 

dyzio

Member
Tyle to ja też wiem Niby jest wypisane, że to wyjście cyfrowe ale konkretnej informacji nie ma, na rysunku jest okrągła wtyczka narysowana, więc sądzę, że to coaxial a już kilka stron dalej w instrukcji, gdzie jest pokazane podłączenie dekodera, na rysunku to samo wyjście w formie narysowanego "kwadratu", czyi wygląda mi to na wyjście optyczne, dlatego tak dopytuje, oczywiście infolinia nic nie wie na ten temat

O Paaanie... Czy nie napisałem ze ma optyczne? Dodatkowo w linku który podałem, i w zakładce o której pisałem jest również zdjęcie z tyłu dekodera, a tam... "optical audio out", trzeba przetłumaczyć?:?
 
Ostatnia edycja:

dyzio

Member

Attachments

  • Klip.jpg
    Klip.jpg
    187,2 KB · Wyś: 197
Do góry