HD w UPC

Rintin

New member
Wczoraj spotkala mnie nie mila przygoda.Do dekodera chcialem podlaczyc kino domowe co by zobaczyc jak wyglada 5.1 na tvp hd.Rozlaczam kable od dekodera co by sensownie to podlaczyc, przyszedl czas na kabel od kablowki odlaczam i wyszedl razem z wtykiem z dekodera !, po prostu kabelek pekl i zostala cala ta wtyczka na kablu od kablowki !.Co za bubel a sily praktycznie nie uzylem.Teraz ogladam telewizje z mediaboxa tak ze kablem od kablowki na ktorym jest wtyczka z wystajacym drucikiem trafilem w miejsce w dekoderze gdzie ta wtyczka byla tam tez drucik wystajacy jest.O dziwo obraz jest taki sam jak przed awaria.Wkurzylem sie niesamowicie przez to bramki paragwaju nie widzialem :).Co ja mam teraz zrobic ? martwie sie tez o kary choc mojej winy w tym zadnej nie bylo.Ktos slyszal o tym zeby takie rzeczy dzialy w telewizorze dvd czy innych urzadzeniach ?.Przelaczalem rozlaczalem nie raz i tylko podczas tej operacji z niesamowicie solidnym mediabox philipsa cos takiego mialo miejsce.Bubel !.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Wczoraj spotkala mnie nie mila przygoda. Ktos slyszal o tym zeby takie rzeczy dzialy w telewizorze dvd czy innych urzadzeniach ?.Przelaczalem rozlaczalem nie raz i tylko podczas tej operacji z niesamowicie solidnym mediabox philipsa cos takiego mialo miejsce.Bubel !.

Pamiętaj jednak, że to nie produkt Philipsa lecz Pace jedynie Philipsem markowany. Jeśli nie chcesz płacić za uszkodzenie dekodera to rozwiąż umowę i jakby nigdy nic oddaj go w bok. Nikt się nim nie przejmie bo idą w odstawkę. Pamiętaj by to gniazdo potraktować przed oddaniem jakimś "sklejaczem".
 

kriss1000

New member
Wczoraj spotkala mnie nie mila przygoda.Do dekodera chcialem podlaczyc kino domowe co by zobaczyc jak wyglada 5.1 na tvp hd.Rozlaczam kable od dekodera co by sensownie to podlaczyc, przyszedl czas na kabel od kablowki odlaczam i wyszedl razem z wtykiem z dekodera !, po prostu kabelek pekl i zostala cala ta wtyczka na kablu od kablowki !.Co za bubel a sily praktycznie nie uzylem.Teraz ogladam telewizje z mediaboxa tak ze kablem od kablowki na ktorym jest wtyczka z wystajacym drucikiem trafilem w miejsce w dekoderze gdzie ta wtyczka byla tam tez drucik wystajacy jest.O dziwo obraz jest taki sam jak przed awaria.Wkurzylem sie niesamowicie przez to bramki paragwaju nie widzialem :).Co ja mam teraz zrobic ? martwie sie tez o kary choc mojej winy w tym zadnej nie bylo.Ktos slyszal o tym zeby takie rzeczy dzialy w telewizorze dvd czy innych urzadzeniach ?.Przelaczalem rozlaczalem nie raz i tylko podczas tej operacji z niesamowicie solidnym mediabox philipsa cos takiego mialo miejsce.Bubel !.


Miałem to samo , zgłosiłem to na partyline , gościu powiedział że jak udało się mi włożyć wtyczkę i jest obraz to dać se spokoj ale ja nalegałem bo często dekoder (oczywiście mowa o czarnym Philipsie) przenoszę do drugiego pokoju i ze nie powinno tak być żeby mi plastik z drucikiem wychodził zawsze jak kabel wyjmuje bo ciężko poźniej obraz mi uzyskać i zgodził się na wymianę. Przyjechali jacyś małolaci ,co prawda skleili tą wtyczke klejem ale wymienili. Tak sie dzieje z tymi Philipsami i konsultant mi to potwierdził(podajrze dzwoniłem do wsparcia technicznego wtedy) że wychodzi ten plastik z drucikiem. Zadzwoń do wsparcia technicznego i zgloś problem , nie twoja wina jest przecież ze te wtyczki takie do duby robią. Bądż tylko stanowczy i udaj bardzo zdenerwowanego
 
Ostatnia edycja:

REBUS82

New member
Mam pytanie czy ten nowy dekoder hd z nagrywarka cisco jest lepszy od poprzednika?
i czym sie rozni.Prosze o opinie osob użytkowników gdyz moj szwankuje i zastanawiam sie czy wymieniaja juz na te z wiekszym dyskiem?
 

Rintin

New member
kriss1000 ---> U mnie nie wychodzi a zostal na kablu od kablowki :).Drucik zlamany wystaje z obudowy druga czesc jest na kablu od kablowki i teraz ogladam mediaboxa przez zetkniecie tych dwoch drucikow ze soba sposobem.Niezly bubel , dzwonilem na partyline tlumaczylem jak tu na forum - wedlug mnie prosciej sie nie da wytlumaczyc o co chodzi.Tam mi mowia ze 8 gniazd jest i o ktore chodzi !.W koncu udalo sie zamowic serwisanta maja przyjsc i to naprawic pytalem sie jak to zrobia ? podobno ma lutowac ! hehe.I strasza ze 50zl moze zostac doliczone do rachunku ze serwisant ktory przyjdzie wyda wyrok o zaplacie.Nic im nie zaplace i chce zeby naprawil to dobrze co jest do cholery zebym ja nie mogl tego przelaczac ,rozlaczac wedle potrzeb bo wtyki zostaja na kablach !.Philipsa uzywam od ponad roku,narazie oprocz zamulania przy wlaczaniu i nieragowaniu na pilota przez chwile ,wsumie bylem zadowolony do wczoraj.Tak wiec posiadacze philipsow uwazajcie przy wyjmowaniu kabelkow.
 

kriss1000

New member
Rintin - masz to samo co ja miałem , nie daj się na żadne 50 złotych zrobić wtyczkę mozesz sobie wkładać i wyjmowac kiedy i ile chcesz i tak się nie powinno robić żeby przy odlączaniu kabla wychodzil ci caly srodek z wtyczki dekodera
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Możecie wypowiadać umowy.

Od 01.07 Mezzo znika z analogu, co jest przyczynkiem do rozwiązania umowy analogowej bez ponoszenia kosztów. Jeśli jednak macie cyfrę to musicie poczekać do 01.08 gdy zniknie (u wszystkich nadawców) Jetix play. Po czym (jeśli jesteście z W-wy) dajecie mi cynk i podpisujemy umowy na nowych lepszych warunkach.
 

marcepanek

New member
Rintin - masz to samo co ja miałem , nie daj się na żadne 50 złotych zrobić wtyczkę mozesz sobie wkładać i wyjmowac kiedy i ile chcesz i tak się nie powinno robić żeby przy odlączaniu kabla wychodzil ci caly srodek z wtyczki dekodera
A ja mam coś innego - u mnie tak jakby wiatrak się zatrzymywał i wówczas ta część dekodera (prawa) gdzie wchodzą i wychodzą wtyki antenowe (oraz same wtyki) się bardzo nagrzewa, co czuć przez obudowę tej mydelniczki. Przestaje wtedy pokazywać czas (zeruje się). Co ciekawe, jak wyjmę i włożę ponownie wtyki to wraca do normy, schładza się i jakiś czas jest OK aż do następnej zawiechy. Mieliście coś takiego?
 

Gracjan1

New member
a ja mam coś innego - u mnie tak jakby wiatrak się zatrzymywał i wówczas ta część dekodera (prawa) gdzie wchodzą i wychodzą wtyki antenowe (oraz same wtyki) się bardzo nagrzewa, co czuć przez obudowę tej mydelniczki. Przestaje wtedy pokazywać czas (zeruje się). Co ciekawe, jak wyjmę i włożę ponownie wtyki to wraca do normy, schładza się i jakiś czas jest ok aż do następnej zawiechy. Mieliście coś takiego?

nie przejmuj się co 2 ten dekoder taki jest że co jakiś czas wyłacza się chłodzenie zeruję zegar ale po paru minutach on sam się włączy więc nie musisz go wyłaczać z prądu chyba że on ci tak wyłacza w czasię oglądania to to musisz zgłosić ale jeżeli wtedy gdy jest wyłączony to nic nie poradzisz bo wymienią ci na nowy i będzie to samo
 

biopal123

New member
Od 01.07 Mezzo znika z analogu, co jest przyczynkiem do rozwiązania umowy analogowej bez ponoszenia kosztów. Jeśli jednak macie cyfrę to musicie poczekać do 01.08 gdy zniknie (u wszystkich nadawców) Jetix play. Po czym (jeśli jesteście z W-wy) dajecie mi cynk i podpisujemy umowy na nowych lepszych warunkach.
czyzby UPC szykowala nam kolejne kanaly w cyfrowce ? :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Wreszcie ktoś inteligentny. Odbudowałeś mi wiarę w poziom intelektualny naszych forumowiczów. Przypomnę, że 1 usunięty analog to miejsce dla kilku cyfrowych (w tym HD)
 
Do góry