HD w UPC

szewol

New member
Bez reklam
Podwyżka 5 zł obowiązuje od 1 czerwca i dotyczy TYLKO starego abonamentu Max standard, Max z nagrywarką, Max z nagrywarką i HD (a nie nowego Max HD).

Podwyżka nie jest odczualna JEDYNIE tych klientów, którzy posiadają promocyjne umowy z tzw. gwarancją ceny. Dotyczy natomiast tych klientów, którzy mają podpisane umowy typu: rabat 10 proc. czy też trzecia usługa gratis.
 

REBUS82

New member
Mi podniesli umowe o 5zl ale od tej podwyzki nie odliczyli 10% rabatu wiec nie wiem czemu tak robia bo do tej pory mialem 10% znizke.
A ile placicie za canal plus w promocji i za multirum oraz za jego instalacje bo podobno 200zl kosztuje sama instalacja multirumu>?
 

sPiDeK

Member
Panowie jak odebrać choć analogowe stacje na podstawowym dekoderze hd media box ?? Kurcze teraz zauważyłem, że nie ma wyjścia na analog a w piątek ma przyjść monter montować i jestem w małej kropce ;/ Czy da się jakoś puścić z jednego kabla jeszcze analog ? Może montera poprosić o jakiś rozgałęźnik ??
 

Logoth

New member
Panowie jak odebrać choć analogowe stacje na podstawowym dekoderze hd media box ?? Kurcze teraz zauważyłem, że nie ma wyjścia na analog a w piątek ma przyjść monter montować i jestem w małej kropce ;/ Czy da się jakoś puścić z jednego kabla jeszcze analog ? Może montera poprosić o jakiś rozgałęźnik ??

monter ma przykaz, aby dac rozgaleznik przed dekoderem. u mnie zamieniali na hd (bez wyjscia antenowego) i dal rozgaleznik.
 

sPiDeK

Member
Czyli na drugim wyjściu spokojnie sobie puszcze analog na resztę tv ?? W sumie tylko dlatego wziąłem kablówkę żeby mieć na dodatkowych telewizorach telewizję ( choć analog ) a w salonie cyfrówkę.
 

NiEb0

New member
@brodacz: Potwierdzam, na kanale 573 zameldował się dziś Rush HD, najprawdopodobniej trafił do Super HD który mam wykupiony. Mógłbyś zdradzić jak długo będziemy musieli czekać na Filmbox, który jeszcze do wczoraj można było odbierać na kanałach testowych?

@sPiDeK: podczas wizyty monter powinien Ci zamontować rozgałęźnik sygnału przed dekoderem Cisco. Jeśli tego nie zrobi to go o to poproś. Wtedy brak wbudowanej w Cisco przelotki nie stanowi już żadnego problemu. Dalej sygnał spokojnie możesz puścić analogowo na inny telewizor a nawet więcej telewizorów. Trzeba pamiętać że każde rozgałęzienie to spadek mocy sygnału o parę dB, specem nie jestem ale spokojnie dalej na 2 telewizory można puścić sygnał analogowy z jeszcze bez użycia żadnego wzmacniacza.
 

wojto1

New member
Ciekawe zestawienie na temat temat Jakość emisji HD z MŚ w piłce nożnej.
Życzę miłej lektury i a dla niektórych więcej obiektywizmu na przyszłość

Hmm, tylko ciekawe skad UPC ma zrodlo tego sygnalu. Bo jak ogladam te mecze w TVP HD to szczerze mowiac obraz nie jest żyleta, zwlaszcza w ujeciach na boisko z daleka - malo szczegolow, troche wyglada to na takie "pseudo HD" (w porownaniu np z canal+ sport HD). Czy tez macie takie odczucie?
 

AnTurek

New member
Mi się wydaje ze jakość HD w dużej mierze zależy od parametru bitrate a w UPC nie jest on wygórowany i dlatego tylko obraz statyczny jest zadowalającej jakości.
 

szewol

New member
Bez reklam
Hmm, tylko ciekawe skad UPC ma zrodlo tego sygnalu

Prawdopodobnie ze światłowodu. W przypadku polskich stacji, UPC często bierze sygnał bezpośrednio od nadawców z ich centrum nadawczego. Czy jakoś tak ;)

O Filmboxie napiszę na dzień przed media2.pl., jak i o wszystkich innych nowościach.

Hmmmm. Czyżby przed wakacjami w UPC szykują się kolejne nowości :mrgreen:
Może wreszcie wymarzone Eurosport HD, Animal Planet HD, Discovery HD, Discovery Historia ;)
Miejmy nadzieję, że do Super HD dołączy FilmBox HD (podobnie jak w Cyfrowym Polsacie, jest w pakiecie HD).
 

biopal123

New member
Prawdopodobnie ze światłowodu. W przypadku polskich stacji, UPC często bierze sygnał bezpośrednio od nadawców z ich centrum nadawczego. Czy jakoś tak ;)



Hmmmm. Czyżby przed wakacjami w UPC szykują się kolejne nowości :mrgreen:
Może wreszcie wymarzone Eurosport HD, Animal Planet HD, Discovery HD, Discovery Historia ;)
Miejmy nadzieję, że do Super HD dołączy FilmBox HD (podobnie jak w Cyfrowym Polsacie, jest w pakiecie HD).
jesli UPC bierze sygnal TVP SPORT ,cz TVP HD od TVP z swiatlowodu to czemu jest taka kiepska jakosc chocby TVP 2 ? Ogladalem wczoraj tam mecz jak lecial w 16/9 i obraz lipa,same kwadraciki ...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
jesli UPC bierze sygnal TVP SPORT ,cz TVP HD od TVP z swiatlowodu to czemu jest taka kiepska jakosc chocby TVP 2 ? Ogladalem wczoraj tam mecz jak lecial w 16/9 i obraz lipa,same kwadraciki ...

Masz rację. UPC ciągnie sygnał z anteny pokojowej ustawionej na biurku dyrektora technicznego. A kanały HD idą z telewizji internetowej. Na starym lapku, dlatego tak tnie.
 

juzeg76

Member
Hmm, tylko ciekawe skad UPC ma zrodlo tego sygnalu. Bo jak ogladam te mecze w TVP HD to szczerze mowiac obraz nie jest żyleta, zwlaszcza w ujeciach na boisko z daleka - malo szczegolow, troche wyglada to na takie "pseudo HD" (w porownaniu np z canal+ sport HD). Czy tez macie takie odczucie?

zgadza sie obraz nie jest ostry po prostu daleki plan jest mdły , nie umywa sie to do C+ np ligi angielskiej , pociesze Cie ze na N TVP HD obraz wyglada tak samo , moze minimalnie lepszy jest na ARD ZDF HD ale tez szału nie ma , cos Afryka chyba slabo to nadaje niestety
 
Do góry